Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyArtykuły wydania: Nr 48/2019 (1386)

Ikona
Szkoła staje się często polem bitwy
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 10.05)

- Rodzice oczekują, by szkoła była nowoczesna. Z kolei sfrustrowany nauczyciel, który będzie miał poczucie niedocenienia ze swojej pracy, nie będzie umiał tym wymaganiom sprostać czy to z powodu ograniczeń biurokratyczno-programowych, czy też z powodu poczucia niedocenienia w pracy. W tym wszystkim dyrektor próbuje balansować między oczekiwaniami samorządu, kuratorium, rady pedagogicznej i rodziców – o wyzwaniach w oświacie i wciąż rosnących kosztach jej utrzymania rozmawiamy z zastępcą burmistrza Anetą Kowalewską.

Ikona
Wiele jest jeszcze nieodkrytych śladów
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 10.00)

Elżbieta Michalik, Grzegorz Nowosielski, Wojciech Kwiatkowski, Bogdan Pągowski, Sławomir Chmielak otrzymali honorowe członkostwo Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. Wyróżnienie to odebrali w Centrum Kształcenia Ustawicznego podczas konferencji poświęconej setnej rocznicy odzyskania przez Wyszków praw miejskich.

Ikona
Chrystus Królem
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 09.59)

24 listopada przypadała uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, niestety, mało komu mówi, co tak właściwie oznacza bycie królem. Jak to jest żyć w państwie o ustroju monarchicznym. W dobie rządów wybieranych przez lud, dopuszczenie istnienia władcy absolutnego, niewybieralnego, jawi się jako jakieś straszliwe horrendum.

Ikona
Musimy obronić naszą cywilizację
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 09.57)

Walec marksizmu kulturowego i ideologii gender rozpędza się. To zjawisko niezwykle groźne, być może nawet największe wyzwanie dla współczesnego świata. Komunizm w wersji sowieckiej upadł, ale zachował wiele swoich zasobów i po połączeniu z zachodnim neomarksizmem przekształcił się w nową, niezwykle groźną ideologię, infekującą coraz więcej młodych ludzi, zakorzenioną coraz bardziej w kulturze masowej, prawie, na uniwersytetach.

Ikona
Ocalić bohaterów
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 09.52)

- To chwile, dla których warto żyć, wykonywać tę pracę. Ja to czasem nazywam małym cudem – tak Marek Nadolski wspomina moment, kiedy rodziny po wielu latach otrzymują noty zaświadczające o identyfikacji szczątków ich przodków zamordowanych przez funkcjonariuszy komunistycznego reżimu. Prace związane z odkrywaniem historii tych ludzi prowadzi Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.

Ikona
Demokracja do anulowania!
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 09.51)

Marszałek Sejmu podjęła decyzję o anulowaniu głosowania. Chwilę przed anulowaniem głosowania jedna z posłanek krzyczała, że PiS to głosowanie przegra i trzeba je anulować. Głosowanie zostało anulowane, a oficjalne stanowisko jest takie, że nie ma to związku z tym, że zostało przegrane.

Ikona
Gołębiarze z Pucharem Wyszkowa
(Zam: 03.12.2019 r., godz. 09.49)

Drużyna Gołębiarze zwyciężyła w VII Halowym Turnieju „6” Piłkarskich o Puchar Wyszkowa. W finale imprezy późniejsi triumfatorzy pokonali ekipę Pascal FC Widelec 4:1.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta