Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiArtykuły wydania: Nr 7/2018 (1296)

Ikona
Letnicy wypadli z systemu
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.44)

Zbyt drogie okazało się odbieranie śmieci od osób czasowo mieszkających na terenie gminy Wyszków. Samorząd wycofał się z obsługi letników, którzy tak jak do tej pory będą mieli obowiązek podpisywania umów indywidualnie z wybranymi firmami.

Ikona
Modernizacja stadionu na razie bez ciągu dalszego
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.42)

W tym roku gmina Wyszków nie będzie kontynuować modernizacji stadionu Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tę wielomilionową inwestycję planuje na kolejne lata. Pierwszym etapem modernizacji obiektu była budowa boiska bocznego ze sztucznej nawierzchni dostosowanego zarówno do potrzeb rozgrywek piłki nożnej, jak i futbolu amerykańskiego.

Ikona
Kursy były nierentowne
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.40)

Od 1 lutego ostrołęcki PKS zlikwidował 50 kursów realizowanych w Wyszkowie. Skasowane zostały połączenia relacji Nowy Lubiel-Warszawa DA Zachodni, Wyszków-Gulczewo, Wyszków-Długosiodło, Wyszków-Popowo Kościelne, Wyszków-Zatory, Wyszków-Niemiry, Wyszków-Poręba Wieś, Wyszków-Udrzyn, Wyszków-Pułtusk, Wyszków-Rząśnik, Wyszków-Zambski Kościelne, Wyszków-Plewki, Wyszków-Brańszczyk.

Ikona
Jedyna wieś bez głównej asfaltówki
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.38)

Nierówna, wyboista droga, zimą nawiewa na nią śnieg z pól, latem unoszą się tumany kurzu – w takich warunkach żyją mieszczańscy Leszczydołu-Działek, którzy są rozczarowani, że gmina Wyszków kolejny rok z rzędu nie ujęła budowy drogi w budżecie. A jak przyznaje burmistrz, Leszczydół-Działki to jedyna wieś w gminie Wyszków, która ma nieutwardzoną główną drogę.

Ikona
Państwowe odznaczenie
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.36)

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wręczono odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych jest Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Leszek Wieczorek. Ppłk Leszek Wieczorek otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

Ikona
Pierścień Hallera dla Eugeniusza A. Daszkowskiego
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.33)

Jako przyjaciel kpt. ż. w. Eugeniusza Daszkowskiego, a zarazem absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, której w owym czasie Rektorem był kapitan E. Daszkowski, pragnę z przyjemnością zawiadomić Państwa, iż dnia 30 stycznia 2018 r. odbyła się w Sali Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie promocja („Wodowanie”) kolejnej książki Autora „Feralny Rejs”.

Ikona
Specjalny zespół przeanalizuje sytuację Bugu Wyszków
(Zam: 18.02.2018 r., godz. 08.32)

W sobotę 10 lutego w budynku Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się konferencja prasowa MKS-u Bug Wyszków, na której omówiono bieżącą sytuację klubu oraz plany na najbliższą przyszłość.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta