Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyArtykuły wydania: Nr 42/2013 (1078)

Ikona
Młodzież kombinuje, jak kupić alkohol
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.26)

Czy nieletni mogą przechytrzyć sprzedawcę, żeby kupić alkohol? Jeśli ekspedient nie będzie dość czujny, to tak. Wystarczy, że względnie dojrzale wyglądający młody człowiek posłuży się tak zwanym tymczasowym dowodem tożsamości, identycznym jak ten, który mają dorośli.

Ikona
Jak miejska spółka naraża pracowników
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.23)

Pracownicy bez kasków, zwisająca nad ich głowami kostka brukowa i niezabezpieczony przed obsunięciem wykop – tak usuwała awarię wodociągu na ul. Geodetów ekipa wyszkowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Gdy pokazaliśmy zdjęcia zrobione w trakcie wykonywanych prac rzeczniczce prasowej warszawskiego inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy o niezachowaniu norm bezpieczeństwa powiedziała: tragedia.

Ikona
Stadion – kiedy plan Nowosielskiego zostanie zrealizowany?
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.23)

Po ogłoszeniu w naszej lokalnej prasie wspaniałej koncepcji pana burmistrza Nowosielskiego sprowadzającej się w skrócie do tego, żeby zburzyć stadion, w jego miejscu postawić bloki, a nowy wybudować koło cmentarza, uważniej obserwowałem pod tym kątem wiadomości lokalne.

Ikona
Kanalizacja (nie) dla wszystkich
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.23)

Mimo że od wykonania kanalizacji w Zabrodziu minęły już dwa lata, kilku mieszkańców tej miejscowości czuje się w dalszym ciągu pokrzywdzonymi i ich zdaniem, bezprawnie pominiętymi w tej inwestycji.

Ikona
Zanim spadnie pierwszy śnieg…
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.23)

Kolejna nowa firma wygrała ogłoszony przez burmistrza przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych. Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Zdzisław Mikołajczyk zapewnia, że samorząd chce ją zobowiązać to zapoznania się z topografią miasta, zanim spadną pierwsze śniegi.

Ikona
Okiem rzuciłam
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.20)

„Naprawdę oceniasz to tak, jak piszesz?” – usłyszałam wczoraj. – „Nie, myślę inaczej. Tak tylko piszę, podkręcam, czepiam się. Ludzi trzeba prowokować” – odpowiadam. Tak naprawdę, to niestety tak myślę, tak oceniam naszą wyszkowską rzeczywistość i przekazywane nam informacje.

Ikona
„Wzajemnie potrzebni” działają
(Zam: 16.10.2013 r., godz. 16.19)

Prace remontowe w hostelu MONAR, zamieszkałym zarówno przez podopiecznych ośrodka po terapii, jak również wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ruszyły wraz z początkiem września. W planach jest powstanie pomieszczeń mieszkalnych, sali do ćwiczeń, sali teatralnej oraz przede wszystkim, generalny remont budynku. Realizacją projektu zajmuje się Fundacja Habitat for Humanity Poland. Koniec prac przewiduje się w połowie przyszłego roku.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta