Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaArtykuły wydania: Nr 44/2014 (1131)

Powiat zakończył schetynówkę w Długosiodle
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.33)

Powiat zakończył przebudowę ciągu czterech dróg w Długosiodle. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo komunikacyjne w centrum miejscowości – w miejscu, gdzie do tej pory często dochodziło do kolizji.

Remont na finiszu
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.32)

Powoli zbliżają się do końca prace naprawcze zabytkowej wieży kościoła Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym. Remont mógł być zrealizowany dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu ze strony marszałka województwa i środkom własnym.

Gmina zainwestowała w Wielęcin
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.30)

Zakończyły się prace, które władze Somianki zaplanowały na ten rok na placu zabaw w Wielęcinie. Oprócz już istniejącego miejsca dla dzieci ma tam wkrótce powstać wiejska świetlica.

Obradowali po raz ostatni
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.29)

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Gminy w Zabrodziu odbyła się 31 października. Oprócz tradycyjnego głosowania nad projektami uchwał i dyskusji był to też czas na podsumowanie ostatnich czterech lat i pożegnanie.

O korkach na tle korków
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.27)

Stworzenie funkcji architekta miejskiego oraz dokończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej to niektóre z postulatów kandydatów komitetu Masz Wybór, którzy w piątek 31 października zwołali konferencję prasową przy tzw. malowanym rondzie (skrzyżowanie ul. Kościuszki i Sowińskiego).

Przejście dla pieszych też będzie
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.25)

Mimo późnej już pory roku, miejski samorząd kontynuuje i rozpoczyna nowe inwestycje. Tak jest m.in. z budową chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Sikorskiego. Adam Szczerba prosił w imieniu mieszkańców, by przy okazji robót wymalować w tym miejscu także przejście dla pieszych.

Chcą 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.24)

Gmina ubiega się o kolejne pieniądze w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”, w ramach którego w tym roku m.in. zamontowała nowe kamery monitoringu, doświetliła przejścia dla pieszych. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, mieszkańcy mogą liczyć na podobne inwestycje w przyszłym roku.

Czekają na demontaż
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.22)

Być może gmina na własną rękę będzie musiała zdemontować wadliwe trybuny znajdujące się na stadionie przy ul. Kościuszki. Wykonawca inwestycji do tej pory, mimo wezwań Urzędu Miejskiego, tego nie zrobił.

Wjechał do rzeki
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.20)

W wypadku zginął 38-letni mieszkaniec Warszawy. Do zdarzenia doszło w Ślubowie 2 listopada krótko przed godz. 13.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca toyoty corolli z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na pobocze, po czym wjechał do starorzecza Bugu.

Wytrwałość – pierwszy stopień do osiągnięcia sukcesu
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.19)

Lekkoatleci – Joanna Jóźwik, Artur Kuciapski oraz trener Andrzej Wołkowycki odwiedzili niedawno Szkołę Podstawową nr 1 w Wyszkowie. Medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy w Zurychu i ich trener odpowiadali dzieciom na liczne pytania, robili sobie z nimi zdjęcia i rozdawali autografy. To kolejne spotkanie z gwiazdami sportu w tej szkole.

Grała część czwartoligowców
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.17)

Z powodu dnia Wszystkich Świętych, który wypadł w tym roku w sobotę, w zdecydowanej większości przełożone zostały pierwotnie planowane na ten weekend imprezy sportowe – wśród nich spotkania piłkarskiej IV ligi. Część zespołów, na co dzień rywalizujących z Bugiem Wyszków, rozegrała jednak swoje mecze.

Udany debiut w Bundeslidze 1
(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.15)

Mateusz Tryc udanie rozpoczął sezon pięściarskiej Bundesligi 1. W sobotę 1 listopada, jego nowa drużyna, Nordhausen Sportverein Boxen, pokonała zespół Bsk Hannover Seelze 12:8.

Ikona
Burmistrz: to były konsultacje, radny: ale też i agitacja wyborcza
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.38)

Spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłości bazy sportowej zorganizowane przez burmistrza w Urzędzie Stanu Cywilnego miało znamiona agitacji wyborczej – uważa Adam Szczerba. – Trudno urzędującemu burmistrzowi zamknąć usta i powiedzieć, że na konferencji prasowej albo na sesji nie może zdementować pewnych informacji – twierdzi Grzegorz Nowosielski.

Ikona
Skrytykował bonusy urzędników – to i jego skrytykowali
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.36)

– Urzędnicy czują się oburzeni, że stawia się ich w roli tych, którzy robią coś niezgodnie z prawem – powiedział starosta o pracownikach urzędu, którzy w ramach umów zleceń z wynagrodzeniem wynoszącym w kilku przypadkach ponad 70 000 zł pracują przy dodatkowych projektach realizowanych przez powiat wyszkowski.

Ikona
Skarga była słuszna
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.30)

Rada Powiatu po zapoznaniu się z opinią komisji rewizyjnej uznała za zasadną skargę na działania starosty i Zarządu Powiatu, którą skierowali mieszkańcy Rybienka Leśnego, sprzeciwiający się przeniesieniu na ich osiedle domu dziecka. Ten od lat funkcjonuje w Dębinkach. Przypomnijmy, mieszkańcy Rybienka Leśnego złożyli skargę 10 września, uznając, że Starostwo publikując wymagania, które musi spełnić placówka nadająca się na dom dziecka naruszyło przepisy.

Ikona
Temat nr 1 – rozwój sportu
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.27)

Znowu poruszę temat wyborów. Dla niektórych wybory są nudne, inni wyborami żyją już od dłuższego czasu. Niektórzy uważają, że wybory są zbędne i bez względu na to czy pójdą do urn wyborczych, czy też polenią się tego dnia w domu i tak nie mają wpływu na to co przez najbliższe cztery lata będzie się działo w naszych gminach, mieście, powiecie.

Ikona
Czas na zmiany
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.18)

Życie jest tylko jedno, a kolejne lata szybko mijają. Czy nie warto przeżyć go jak najlepiej? Drugiej szansy już nie dostaniemy… Człowiek ma możliwość rozwijania się w różnych obszarach: rodzinie, pracy, kręgach towarzyskich, grupach zainteresowań, wspólnocie wyznaniowej. Jednym z obszarów bardzo istotnie wpływających na rzeczywistość, w której żyjemy, jest polityka. Często na nią narzekamy, a raczej na ludzi, którzy ją kształtują sprawując władzę w państwie, regionach, lokalnym samorządzie.

Ikona
Nie zapominajcie o szpitalu
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.16)

Wielkimi krokami zbliżamy się do wyborów samorządowych. Kampania wyborcza rozkręca się bardzo powolnie. Jeżdżąc po całym kraju obserwuję już rozpoczętą walkę wyborczą. Widzę całe miasta obwieszone plakatami. U nas spokój. Nawet specjalne słupy przygotowane do użytku mieszkańców puste. Pełen luz, zupełnie jakby nie było wyborów. Jeszcze w zeszłym tygodniu nie wiedziałem, kto zamierza kandydować na wójta, na burmistrza, do rady miejskiej, gminy czy powiatu.

Ikona
Struś ma skrzydła, ale nie poleci
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.12)

Zbliżające się wybory samorządowe sprzyjają podsumowaniom dokonań naszej władzy gminnej. Ludzie częściej niż zwykle zastanawiają się nad wieloma sprawami, dyskutują i podsumowują. I choć kandydatki, startujące z trzech komitetów popierających burmistrza Nowosielskiego, rządzącego Wyszkowem już od 12 lat, wydają płomienne apele, żeby nie oceniać, tylko pokazywać własne propozycje, to jednak krytyka poczynań władzy narasta.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta