Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyArtykuły wydania: Nr 15/2015 (1152)

Ikona
Boiska za ponad milion złotych
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.09)

Tyle gminę Wyszków będzie kosztować wybudowanie boisk sportowych przy Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2. Udało się już rozstrzygnąć dwa przetargi. Obiekty mają powstać w ciągu najbliższych miesięcy.

Ikona
Najpierw AWF, potem Politechnika
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.06)

W tym tygodniu burmistrz ma zamiar podpisać umowę o współpracy z warszawską Akademią Wychowania Fizycznego. Ich wspólnym pierwszym przedsięwzięciem ma być zorganizowanie 3 czerwca Wyszkowskiego Dnia Nauki, którego motywem przewodnim będzie sport. Strony zawrą porozumienie w czwartek 16 kwietnia o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Wyszkowie.

Ikona
Było fajosko
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.04)

W ramach projektu „Kurpioskie! Fajoskie!” 7 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się niezwykłe spotkanie z twórcami, bohaterkami projektu oraz pokaz specjalny wystawy fotograficznej. Było wesoło, kolorowo, ludowo. Zespół „Kurpie Białe” z Rząśnika podczas swojego występu porwał do tańca widownię. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta smaków.

Ikona
V rocznica tragedii smoleńskiej
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.01)

Minęło 5 lat od tragicznego lotu rządowego Tupolewa Tu-154 do Smoleńska, w którym zginęła ogromna część polskiej elity politycznej wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską na czele. 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu zorganizowane zostały społeczne obchody tragedii smoleńskiej w celu przypomnienia o tamtym dramatycznym wydarzeniu.

Ikona
Pięć lat po Smoleńsku, miesiąc przed wyborami
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 16.59)

To już pięć lat, czas szybko mija. Mówi się, że leczy rany. W tym przypadku rany jednak się nie leczą, lecz krwawią coraz bardziej. To już pięć lat, odkąd ziemia smoleńska wpisała się na stałe w historię Polski. Pięć lat, jak Smoleńsk stał się najczarniejszym, najbardziej przeklętym punktem na mapie świata. Wielka rana powstała w wyniku katyńskiej zbrodni została zwiększona stukrotnie.

Ikona
Wiosna i aktywność
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 16.58)

Chyba przyszła wreszcie wiosna. Piszę „chyba”, ponieważ jeszcze w miniony piątek nad ranem, kiedy jechałem z żoną na targ było zaledwie +2 stopnie Celsjusza i dopiero bliżej południa zrobiło się cieplej. Jednak mamy coraz więcej śladów wiosny. Widziałem już w tym roku kilka żurawi i bocianów, coraz bardziej zieleni się trawa i spotkałem nawet konie pasące się na łące – już coś tam do jedzenia znajdują nawet takie duże zwierzęta.

Ikona
Być sobą
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 16.56)

Wydawać by się mogło, że każdy powinien przynajmniej się starać, by swoje życie dobrze przeżyć. Wypełnić je treścią, nadać mu sens. Zwłaszcza, że ma tylko jedno życie – drugiego, nowego nie dostanie. I z każdym dniem, każdą chwilą, to życie się skraca, biegnie ku nieodwracalnemu końcowi. Tymczasem w rzeczywistości nie jest to prawdą. Mówi się trudno i ciężko to zrozumieć, ale trzeba przyjąć, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta