Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaArtykuły wydania: Nr 42/2015 (1178)

Ikona
Debata kandydatów
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.33)

Sześcioro kandydatów startujących do Sejmu w okręgu nr 18 zaprezentowało swoje poglądy na najważniejsze dziedziny życia publicznego podczas debaty zorganizowanej 17 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

Ikona
„Prawo i Sprawiedliwość chce wziąć władzę w swoje ręce”
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.28)

Tak podczas konwencji programowej PiS mówił kandydat na Sejm RP Dariusz Andrzejewski. – My mamy pomysły na zmiany – dodał. Na spotkaniu przedstawiono takie propozycje jak 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego i reformę podatków. Konwencja odbyła się w sobotę 17 października w sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Ikona
Kolejny e-sportowy turniej za nami
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.26)

17 października na hali sportowej WOSiR odbyła się III edycja Turnieju e-sportowego o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Pierwszy taki turniej w naszym mieście rozegrany został 27 lipca 2013 r. i na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez. Tym razem uczestnicy grali w League of Legends oraz Hearthstone Heroes of Warcraft. Organizatorem turnieju była gmina Wyszków oraz Mateusz Nasiadka i Adam Pawliński.

Ikona
Trzeba mieć poczucie odpowiedzialności za naród i państwo
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.22)

– Naród, który nie jest samowystarczalny, nie jest w stanie się sam wyżywić, traci swoją niezależność – uważa Stanisław Jastrzębski startujący w wyborach do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mówi nie tylko o konieczności dbania o polskie rolnictwo, ale też dojścia do normalności na rynku pracy.

Ikona
Troszkę o wyborach
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.21)

Do wyborów pozostało parę dni. Już w niedzielę 25 października, udamy się do urn wyborczych, by oddać swe głosy na posłów i senatorów. Niestety, po raz kolejny stwierdziłam, że zwykły „Kowalski” nie bardzo zainteresowany jest wyborami. Dlaczego? Moim zdaniem, o czym już zresztą kiedyś pisałam, większość z nas uważa, że nie mamy wpływu na to, co będzie działo się w naszym kraju. Nie wierzymy, że nasi kandydaci faktycznie będą reprezentowali nasze sprawy w Sejmie lub Senacie.

Ikona
Ho, hooo – to niezła rozgrywka!
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.19)

Z zainteresowaniem wziąłem udział w zorganizowanej w Wyszkowie chyba po raz pierwszy debacie parlamentarnej. Mieliśmy możliwość posłuchać w gościnnej bibliotece miejskiej, co mają nam do powiedzenia kandydaci na posłów z naszego okręgu odpowiadający na te same pytania. Oczywiście wszystko było na poważnie, ale bardzo rozbawiły mnie koncepcje rzucane przez przedstawicieli rządzącej nami od 8 lat koalicji – kandydatów PO i PSL-u.

Ikona
Okiem rzuciłam
(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.15)

W „Nowym Wyszkowiaku” przeczytałam, że będzie „Nowy wiadukt w przyszłym roku”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na kolejny etap modernizacji ulic Serockiej i Kościuszki. Jest szansa, że z końcem listopada 2016 r. będziemy mieli nowiutki, bezpieczny wiadukt, kolejne rondo, odwodnioną jezdnię, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i piękne oświetlenie.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta