Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraArtykuły wydania: Nr 16/2015 (1153)

Akcja PARK!
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.25)

Dzięki inicjatywie Krystyny i Jana Długołęckich oraz zaangażowaniu klubu seniora „Bosewskie Starszaki” w Bosewie Starym powstaje park środowiskowy. Będzie idealnym miejscem do integracji i spotkań nie tylko lokalnej społeczności, lecz również mieszkańców gminy Długosiodło i gości.

8,94 proc. mieszkańców korzysta z pomocy społecznej
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.23)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w 2014 r. wydał na wszystkie cele związane z pomocą oraz funkcjonowaniem GOPS-u ponad 3 mln zł.

Place zabaw dla najmłodszych
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.23)

W ostatnich latach w gminie Brańszczyk przy szkołach powstały place zabaw. Miejsca te, co roku są doposażane – przybywa huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic i innych urządzeń.

Dotacje z województwa
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.20)

Na liście 182 podmiotów, które otrzymały dofinansowanie są też i te z powiatu wyszkowskiego. Zarząd województwa mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie wyboru ofert dotyczących realizacji zadań publicznych w województwie mazowieckim z zakresu kultury fizycznej.

Propozycje trafiają do banku
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.18)

Każdy, kto chce zaproponować Urzędowi Miejskiemu nazwę dla ulicy, placu, parku może to zrobić na specjalnym formularzu. Sugestie te trafiają to tzw. banku nazw. Propozycje gromadzi nowo utworzony wydział zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami.

Partnerstwo z Akademią Wychowania Fizycznego
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.18)

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. Andrzej Mastalerz i burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski 16 kwietnia podpisali porozumienie o współpracy.

Żegnajcie czarno-białe lata 80.
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.16)

Andrzej Talewicz określany jest mianem legendy środowiska punk lat 80., jest fotografikiem dokumentalistą polskiego punk rocka, wydarzeń i koncertów. 31 marca w Galerii PeKaP odbył się wernisaż jego wystawy pt. „Ciemnia fotograficzna”, a po ponad dwóch tygodniach, 17 kwietnia, nadszedł czas na uroczyste jej zakończenie, czyli finisaż.

Rocznicowe uroczystości Zespołu Szkół
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.15)

– Obchodzimy dziś 19 rocznicę nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej naszej szkole. W tym czasie jej mury opuściło tysiące młodych ludzi, których nie tylko nauczyliśmy miłości do naszej ojczyzny, patriotyzmu, ale również wśród których propagowaliśmy idee Żołnierzy Armii Krajowej – mówił dyrektor Zespołu Szkół w Wyszkowie Zbigniew Szczerba podczas uroczystości odbywającej się w auli Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie.

Camper w półfinale I ligi po wygranej batalii z Espadonem
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.13)

Espadon Szczecin okazał się bardzo mocnym rywalem, jednak nie na tyle, aby zatrzymać wyszkowski Camper w jego marszu po obronę wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza I ligi. W rewanżowym starciu I rundy play-off, podopieczni trenera Jana Sucha pokonali w Wyszkowie szczecinian 3:2.

Bug przegrał z Błękitnymi i... sędziami
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.12)

1:3 na korzyść rywali zakończył się sobotni mecz Bugu Wyszków z Błękitnymi Raciąż, rozegrany w ramach 24. kolejki rozgrywek IV ligi.

Rywalizacja sportowa „przy stole”
(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.00)

Hymnem powiatowych igrzysk sportowych rozpoczął się I Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami. Do rywalizacji stanęły 74 osoby z 12 placówek, także spoza powiatu wyszkowskiego. Impreza odbyła się 16 kwietnia w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie.

Ikona
Jadwiga Ickiewicz ponownie sołtysem
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.08)

Podczas niedzielnych wyborów pokonała konkurenta Krzysztofa Skocznia. Nadal priorytetem dla niej będzie doprowadzenie do budowy drogi w Sitnie.

Ikona
Władysław Dudzik na siódmą kadencję
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.04)

Dotychczasowy sołtys Rybna przez kolejne cztery lata będzie sprawował swoją funkcję. Do rady sołeckiej mieszkańcy wydelegowali Hannę Brzezińską, Grażynę Polak, Mariusza Brzezińskiego. Na wybory, które odbyły się 18 kwietnia w siedzibie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, przyszli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, radni miejscy Jan Abramczyk i Sławomir Wróbel (ten ostatni reprezentuje okręg wyborczy obejmujący m.in. Rybno). Jak sami potwierdzili, było to jedno z najliczniejszych zebrań wiejskich podczas tegorocznych sołeckich wyborów.

Ikona
Walczą o oświatę
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.01)

Pracownicy oświaty z powiatu wyszkowskiego pod przewodnictwem prezesa powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Macieja Wójcika, wzięli udział 18 kwietnia w manifestacji w Warszawie, gdzie udali się dwoma autokarami. Wraz z innymi grupami zawodowymi, zrzeszonymi jak ZNP w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, walczyli o godne warunki pracy, likwidację umów śmieciowych, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, podniesienie najniższego wynagrodzenia, wyższe płace, a przede wszystkim o publiczną oświatę oraz wysoki poziom edukacji.

Ikona
„Działamy dla dobra naszych dzieci”
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.58)

Tak powiedziała Urszula Mikołajczyk podczas sprawozdawczo-wyborczego Walnego Zebrania Członków Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Wyszkowie. Przewodnicząca pozostaje na swoim stanowisku, nazwa Stowarzyszenia na razie jest bez zmian, podobnie jak logo. Na razie, ponieważ zdania w kwestii przekształcenia nazwy są podzielone. Zebranie odbyło się 18 kwietnia po godz. 10.00 w lokalu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie.

Ikona
Przed nami kolejne wybory
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.56)

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od dnia, kiedy będziemy musieli podjąć ważną decyzję – pójdziemy wybierać prezydenta RP. Do wyścigu stanęli znani i mniej znani kandydaci. W przedwyborczych zapasach możemy więc podziwiać obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego (tak jakby bezpartyjny, ale wszyscy wiemy, że całe PO murem za nim stoi), Andrzeja Dudę z PIS-u, przystojnego, z zaśnieżoną grzywką Adama Jarubasa z PSL.

Ikona
Tajemnice częściowo odkryte
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.41)

Pierwsza edycja akcji pt. „Tajemnice Archiwum Biblioteki Miejskiej” znalazła swój finał podczas otwarcia wystawy fotografii ze zbiorów wyszkowskiej książnicy, która odbyła się 14 kwietnia. Wystawa składa się z dwóch części i jest uporządkowana tematycznie. Następna edycja Tajemnic startuje 22 kwietnia.

Ikona
Okiem rzuciłam
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.35)

Tym razem króciutko i szybciutko W tym roku obchodzimy 25-lecie samorządu terytorialnego. Z tej okazji w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „To w duszy człowieka siedzi, ale wracać nie ma sensu”, w którym poczytać możemy o dalszych losach tych, którzy jakiś czas temu byli u sterów władzy. Gazetka zapytała pana Jana Malinowskiego (byłego burmistrza Wyszkowa) jak ocenia reformę samorządową. Pan Jan negatywnie ocenił samorząd powiatowy, który „Okazał się przechowalnią dla członków partii rządzącej”.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta