Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraOkiem rzuciłam XVI

Ależ szybko ten rok minął. Nieźle trzeba się nagimnastykować, by znaleźć coś do komentowania. Przed nami rok wyborczy. Będzie się działo! Po raz ostatni w tym roku rzucam okiem na prasowe artykuły.
W „Głosie” pojawiła się informacja, że nasz wyszkowski SPZZOZ uruchomi w nowym roku dwie nowe poradnie specjalistyczne. Ucieszyłam się, bo jak wiadomo, im więcej specjalistów u nas, tym rzadziej trzeba korzystać z warszawskich lekarzy. Niestety, mój zachwyt szybko ostygł, gdyż okazało się, że specjaliści owszem będą, ale niestety trzeba będzie płacić za ich usługi, bowiem NFZ w 2014 roku nie przewidział kontraktów na utworzenie nowych punktów urologicznych i endokrynologicznych. Według mnie, w służbie zdrowia zmiany na lepsze nie widać. Nie ma się z czego cieszyć, gdyż w dalszym ciągu płacić będziemy za wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich.
***
Gazetki poinformowały nas, że poseł Bartłomiej Bodio zmienił swoje barwy i tuż przed świętami zasilił szeregi PSL. Marihuanę w klapie zamienił na koniczynkę. Zdaniem posła B. Bodio, jego wstąpienie do klubu parlamentarnego PSL, a tym samym przystąpienie do rządzącej koalicji, to dobra wiadomość dla Wyszkowa. Tak? Ciekawe dlaczego?
***
W gazetach znalazły się informacje o opłatkowych spotkaniach ZNP, osób samotnych, Domu Dziennego Pobytu „Senior”. W „Głosie” znalazła się również wzmianka o wigilijnym spotkaniu PiS, w którym uczestniczył m.in. pan Waldemar Sobczak. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa ks. dziekana Zdzisława Golana „Żebyście na pierwszym miejscu stawiali zawsze dobro ojczyzny, a dopiero na drugim dobro partii.(…) Pokój jest wtedy, gdy jest ustawiona właściwa hierarchia wartości”. Pomyślałam sobie, że… tych słów nie trzeba komentować.
***
Przed nadchodzącymi świętami wiele razy można było złożyć sobie życzenia. Burmistrz wyszedł do ludu i spotkał się dwa razy z mieszkańcami Wyszkowa. Pierwszy raz 20 grudnia w hali WOSiR, gdzie razem z wyszkowskim starostą urządził wielką, przyjazną, rodzinną, powiatowo-gminną wigilię. Drugi raz, razem ze swoją świtą świątecznym uśmiechem obdarzył lud Wyszkowa koło fontanny przy ul. Sowińskiego. W towarzystwie włodarzy będziemy mogli również przywitać Nowy Rok. Muszę przyznać, że tak liczne pokazywanie się burmistrza to niezły pomysł na ocieplenie jego medialnego wizerunku.
***
„Głos Wyszkowa” informuje nas, że na dworcu PKP i PKS sikać możemy tylko w określonych godzinach, od 7.00 do11.00. Po godzinie 11.00 do godziny 7.00 rano potrzebę fizjologiczną można jedynie załatwić w krzakach. Dla mężczyzn to żaden problem, dla kobiet jest to nie bardzo wygodne. Dyrektor ds. przewozów w PKS chwali się, że sanepid zastrzeżeń do stanu toalety nie ma. Panie dyrektorze, nikogo nie dziwi idealny stan tzw. kibla, skoro nikt z niego korzysta. Jednocześnie zastanawiam się, jak rozumieć wypowiedź dyrektora, że „Pracownik nie utrzyma się z toalety”?
***
Niebieska gazeta informuje nas o kontroli przeprowadzonej w policji. Powodem był anonim, jaki wpłynął do komendy wojewódzkiej, w którymś ktoś uprzejmie donosi, jakoby jeden z policjantów wykorzystywał niezgodnie z przepisami samochód służbowy. Zdziwiłam się, że anonim może być podstawą do przeprowadzenia kontroli. Zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno tylko w policji samochód służbowy jest wykorzystywany do prywatnych celów.
***
Po raz kolejny „Wyszkowiak” zastanawia się co dalej będzie z powiatową koalicją, po tym jak w listopadzie radni koalicyjni, pan Z. Bocian i pani M. Dyl, zagłosowali za zmianą statutu i tym samym pozbawili panią T. Trzaskę funkcji etatowego członka zarządu. Każdy bardzo ostrożnie wypowiada się na ten temat lub w ogóle nie chce o tym mówić. Tym razem głos w sprawie zabrał pan Stanisław Jastrzębski. Odnosiłam wrażenie, że tłumaczy i chyba akceptuje zachowanie pana Z. Bociana w trakcie głosowania. Mniej tolerancji odnośnie całego wydarzenia pokazali mieszkańcy Wyszkowa, którzy na forach internetowych mocno skrytykowali zachowanie dwóch członków powiatowej koalicji.
***
W mojej gazecie ukazał się artykuł „Z Wyszkowa na kijowskie barykady”. Świetny tekst napisany tak, że zaczęłam mieć wrażenie jakbym była na Ukrainie w Kijowie. Czytając o tym, jak opłacono ludziom za bycie zwolennikiem prezydenta pomyślałam sobie, że podobnie jest u nas w trakcie wyborów. Rozbawiła mnie wizja pikiety przed naszym urzędem miejskim oraz przejęcie urzędu przez pikietujących. Tym, którzy artykułu nie czytali, polecam jego lekturę. Autorowi tekstu gratuluję lekkości pisania.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 52 z 23 grudnia 2013 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta