Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam XIII

Robiąc cotygodniowy przegląd prasy kilka razy się uśmiechnęłam, kilka zdenerwowałam, kilka razy się zdziwiłam.
W „Wyszkowiaku” znalazłam krótką wzmiankę dotyczącą wigilijnego spotkania organizowanego wspólnie przez burmistrza i starostę. Najpierw ucieszyłam się, że każdy kto ma ochotę, bez specjalnego vipowskiego zaproszenia, będzie mógł na spotkanie przybyć. Potem jednak doczytałam, że jeśli się chce w spotkaniu uczestniczyć, to w WOK-u trzeba odebrać specjalną wejściówkę. Znaczy to, że spotkanie wcale nie jest otwarte dla mieszkańców Wyszkowa, a ilość miejsc na pewno będzie ograniczona. Musimy poczekać na wyznaczenie daty, kiedy to trzeba się ustawić w kolejce po bilecik na wigilijne spotkanie, a wtedy… kto pierwszy ten lepszy! Pomyślałam również, że byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby można było uczcić tak wyjątkową okazję w zdecydowanie mniejszym gronie. Można by wtedy ogrom kasy przeznaczonej na organizację kolejnej, nic nieznaczącej imprezy przeznaczyć dla potrzebujących mieszkających w naszym powiecie.
***
W gazetach znalazła się relacja z II Debaty o Bezpieczeństwie. Zainteresowała mnie pewna informacja. Wyszkowska policja obiecuje, że postara się upłynnić ruch na ulicach w godzinach szczytu, by miasto nie stanęło. Szanowna policjo, miasto od dawna stoi. Wystarczy poobserwować to, co dzieje się w godzinach rannych i popołudniowych na ulicach Wyszkowa. Malowane rondo zablokowane, przejazd ul. Pułtuską wymaga nie lada cierpliwości, w korku stoimy na ul. Sowińskiego. Problemu nie sprawia jedynie przejazd uliczkami osiedlowymi. Nie trzeba specjalnej debaty, by widzieć jak ciężko jeździ się po naszym mieście. Uśmiechnęłam się również, gdy przeczytałam informację dotyczącą oświetlenia naszego miasta. Burmistrz nie widzi potrzeby oświetlenia parku, gdyż jak mówi „Jakich atrakcji szukać tam w nocy?”. W nocy to się śpi, szanowni Państwo. W nocy nie należy szukać atrakcji. Jeśli w nocy będziemy spać i nie będziemy szlajać się po ulicach, to w Wyszkowie nie będzie potrzebne żadne oświetlenie. A jakich oszczędności miastu to przysporzy…
***
Niebieska gazeta mocno zaangażowała się w sprawę dotyczącą projektu „Od diagnozy do metamorfozy”. Co i raz można przeczytać newsy dotyczące sprawy. W ostatnim numerze swoje wyjaśnienia zamieściła dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Czytamy o tym, jak cudny jest projekt i jak każdy nauczyciel chętnie bierze w nim udział. Czytamy również krytykę skierowaną w stronę wicestarosty, który określony został mianem „opatrznościowego męża zaufania gimnazjów wyszkowskich”. Czytamy „…dysponuje (wicestarosta) rozległą wiedzą nie tylko o dokumentacji i procedurach, ale i o kompetencjach realizatorów oraz porcjach cateringu”. Pan wicestarosta posiada zdecydowanie większą wiedzę. Może więc się poczuć lekko urażony, że nie wszystkie jego umiejętności zostały opisane w gazecie.
***
Info Wyszków zamieścił nibyrelację z ostatniej sesji Rady Powiatu. Coś na szybko napisane, bez ładu i składu. Okazało się, że dla piszącego dziennikarza pani Trzaska jest Trzaską, a pan Pągowski to po prostu Pągowski. Uważam, że zawsze powinno się stosować formy grzecznościowe, bez względu na to czy mamy dla kogoś szacunek, czy też nie koniecznie. Tu wyraźnie pokazano brak szacunku dla wszystkich. Info pisze „Pągowski poddawał w wątpliwość przekazanie mediom uzasadnienia wniosku o zmianę statutu (…) przed zajęciem stanowiska przez Zarząd Powiatu. Pan Starosta nie zna prawa lub też celowo o nich zapomniał, bowiem każde pismo trafiające do urzędu jest publiczne”. Pan starosta zna pewnie prawo zdecydowanie lepiej niż pan redaktor, który artykulik napisał. Obserwując zamieszanie wokół pani Teresy Trzaski można wywnioskować, że panu staroście chodziło raczej o to, że zanim on z wnioskiem się zapoznał, wniosek trafił do prasy, o czym można było przeczytać jakiś czas temu. Wydaje mi się również, że nie każde pismo trafiające do urzędu jest publiczne, ale to już zupełnie odrębna sprawa.
***
W24 zastanawia się – czy miasto jest gotowe na zimę? Odpowiadam – tak, jeśli nie będzie śniegu. Niskie temperatury nic nam nie zrobią. Pojawienie się białego puchu na pewno wywoła jednak niemałe zamieszanie.
***
Pragnę się również odnieść do rozważań komentującego tydzień w W24. Pan komentujący zastanawia się, czy ZS nr 2 jest nowoczesną, europejską szkołą, czy też prowadzi jedynie szerokie działania promocyjne. Według mnie, zdecydowanie to drugie. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na zdawalność matur w tej szkole.
***
Spodobał mi się pomysł „Głosu Wyszkowa”. Święta tuż tuż i redakcja zachęca najmłodszych do prac artystycznych. Redakcja ogłosiła konkurs na świąteczną okładkę gazety. Ten kto wygra, otrzyma nagrodę, reszta prac zostanie wydrukowana w świątecznym numerze. Szkoda, że nie jestem w wieku 3-12 lat. Na pewno wzięłabym udział w tej świątecznej zabawie.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 49 z 3 grudnia 2013 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta