Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiWataha dożyna się sama

Nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji, tak PiS ustami swojego rzecznika prasowego skomentowało informację o zawiadomieniu prokuratury przez pancernego Mariana (prezesa NIK) o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Chodzi o wywiad jakiego Naczelnik państwa udzielił tygodnikowi „Sieci”, w którym to powiedział: „Chcę, żeby to było jasno powiedziane: to była moja osobista decyzja”. Sprawa dotyczyła odpowiedzi na pytanie o tzw. wybory kopertowe. Teraz wszystko w rękach ministra sprawiedliwości Z. Ziobry. Można powiedzieć, nawiązując do słów byłego ministra obrony w rządach PiS-u i ministra spraw zagranicznych w rządach PO – Radosława Sikorskiego, że wataha dożyna się sama. Tylko się cieszyć, bo zajęci swoimi sprawami może nie będą nas już gnębić restrykcjami w kolejnym sezonie przeziębieniowym, w którym oczywiście królował będzie koronawirus i jedyna modna teraz choroba covid-19. Przecież ci, którzy czerpią duże zyski z fałszywej pandemii, jak np. lekarze mający stu procentowe dodatki do swoich zarobków za styczność z tzw. covidowymi pacjentami, nie dopuszczą do jej szybkiego zakończenia, bo skutkowałoby to spadkiem ich dochodów.
Póki co władza na siłę ratuje program szczepień przeciwko koronawirusowi. Oni są aż tak zdeterminowani, że teraz zachęcają już do szczepienia się dzieci od 12. roku życia. Program szczepień wśród dorosłych poniósł fiasko, bo większość się jednak nie zaszczepiła, a ok. 20% zaszczepionych zrezygnowało z 2. dawki po przeżyciach po pierwszej dawce szczepionki, więc rząd zaczął propagować je wśród dzieci. Propagandowa tuba władzy – TVPiS, wykorzystała nawet nastolatkę do stręczenia nam szczepień. Widać, że nie mają żadnych zahamowań, żeby tylko zwiększyć liczbę zaszczepionych. Jak to się mówi po trupach do celu. W sensie dosłownym, bo przecież żaden nastolatek nie zmarł w Polsce z powodu zarażenia się koronawirusem nawet wg tych zafałszowanych statystyk, gdzie śmierć z powodu koronawirusa przypisuje się także tym, którzy chorowali na śmiertelne choroby kardiologiczne, nowotworowe i inne, które określa się mianem współistniejących. Natomiast różnorakie powikłania wśród młodych osób, nawet te śmiertelne po zaszczepieniu się, są niestety raportowane. Zapewne i u nas się one pojawią. Ale prawdziwym sprawdzianem skuteczności szczepionek będzie kolejny sezon przeziębieniowy, okaże się wtedy jak bardzo odporni są zaszczepienie. Na razie przykład Wielkiej Brytanii, która przoduje w liczbie zaszczepionych pokazuje, że zachorowalność wręcz wzrasta zamiast maleć, a przecież nie jest to u nich sezon przeziębieniowy.
Naczelnik państwa tak bardzo odleciał od rzeczywistości, że stwierdził ostatnio, że ci, którzy nie chcą się szczepić przeciwko najmodniejszemu wirusowi, ulegli propagandzie… KGB (Komitet Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich), taki odpowiednik zbrodniczej organizacji jaką była w PRL Służba Bezpieczeństwa, która miała za zadanie pomaganie komunistom w utrzymaniu władzy. KGB nie istnieje już co prawda od 30 lat, ale powołanie się na niego szczególnie wśród starszych osób robi jeszcze jakieś wrażenie, a to starsze osoby w większości popierają PiS. Nota bene na swoją zgubę, co pokazuje liczba tzw. nadmiarowych zgonów właśnie głównie wśród tej grupy wiekowej. No cóż, jak mówi łacińska sentencja prawnicza, chcącemu nie dzieje się krzywda. No chyba, że ludzie popierający obecny obóz rządzący nie zdają sobie sprawy z tego co robią, a przynajmniej jakaś ich część, bo tak bardzo zostali zmanipulowani przez rządową propagandę, że zrezygnowali z krytycznego myślenia, na rzecz wierzenia we wszystko co podają media głównego nurtu. Ale jak pokazują sondaże poparcia dla partii polityczny jest ich coraz mniej. A taki prawdziwy test poparcia odbędzie się już niedługo, bo 13 czerwca w Rzeszowie podczas przedterminowych wyborów prezydenta miasta.
Można upadlać społeczeństwo jak czynili to komuniści, chociażby przy pomocy wspomnianej wyżej Służby Bezpieczeństwa, czy innych zbrodniczych organizacji służących do tłumienia wszelkich przejawów niezadowolenia, czy buntu wobec władzy, ale wszystko ma swoje granice. W pewnym momencie tzw. masa krytyczna osób, które zaczynają widzieć, że są traktowane przedmiotowo, którym zaczyna brakować po prostu wolności, a co za tym idzie środków do życia, przekracza taką liczbę, że zaczynają się otwarcie buntować przeciwko zamordystycznej władzy, jak to miało miejsce np. w latach 50-tych, 70-tych, czy 80-tych. Ludzie chcą, pragną wolości na co dzień, chcą jej w swoim życiu, działaniu na polu społecznym, gospodarczym, itd. Im bardziej będzie ona ograniczana, tym większy będzie bunt przeciwko tym ograniczeniom, chociażby z powodu ich negatywnych skutków ekonomicznych.
W naszą ludzką naturę, ukształtowaną przez naszego Stwórcę Boga Wszechmogącego, a tylko szaleniec może twierdzić, że powstaliśmy ze skały (materia nieożywiona), wpisana jest wolność (czy zwierzęta kierują się wolną wolą, czy instynktem?). Dlatego odbieranie jej, jak chociażby miało to i zresztą nadal ma miejsce w naszym kraju, pod pozorem dbania o zdrowie innych nie znajduje powszechnej akceptacji. Z pewnością PiS poniesie konsekwencje swojego zachowania.
Internauta

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta