Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyNowy nieŁad

Za komuny było takie powiedzenie: „Jak partia mówi, że nie da, to nie da, a jak mówi, że da, to mówi”. I tak w skrócie można podsumować nowy PiS-owski program nazwany Nowym Ładem.
Z tego, co powiedziano podczas jego prezentacji można jak najbardziej wnioskować, że będzie on polegał na łupieniu tych, co jeszcze coś mają. Oczywiście, żeby nie stracić całkowicie poparcia wyborców, władza będzie strącać okruszki z pańskiego, czytaj rządowego, stołu dla co niektórych, żeby utrzymać poparcie na poziomie tych 20-30 procent głosów wyborczych. Do czego nas doprowadzi ten Nowy nieŁad, bo tak po prawdzie trzeba określić te propozycje? Do jeszcze większego burdelu w prawie podatkowym oraz niestety długofalowych negatywnych konsekwencji społecznych.
Podatki powinny być przede wszystkim niskie i proste, nowe propozycje raz, że je podwyższą dla tych, którzy ciężko pracując będą chcieli się dorabiać, dwa – jeszcze bardziej je skomplikują wprowadzając nowe rozwiązania prawne. Nic dobrego dla Polski i Polaków z tego nie wyniknie. Jak zwykle skorzystają inni, bo już np. wzrosło wyszukiwanie w Internecie frazy „firma w Czechach”. Zdolni i rzutcy jakoś sobie poradzą, jak zwykle stracą ci, którzy nie potrafią, bądź nie mają możliwości zmiany statusu podatkowego. Zapewne będą chcieli więc przerzucić nowe koszty podatkowe na konsumentów swoich dób czy usług, czyli czeka nas podwyżka tychże, bo każdy podatek jest przerzucalny na końcowego konsumenta.
Długofalowa polityka obecnego rządu polega na niszczeniu naszego narodu, zarówno fizycznie, co widać po liczbie tzw. nadmiarowych zgonów (jest już ich ponad 150 000), jaki i mentalnie, co polega chociażby na zabijaniu chęci do zakładania własnego biznesu. Ideałem, jak w socjalizmie, ma być praca na etacie. Wspieranie wielkich korporacji jest widoczne na każdym kroku. Czyżby ktoś miał coś obiecane z tego tytułu albo dostawał jakieś łapówki?
To, że PiS wprowadza lewicowe recepty na kryzys zyskało oczywiście uznanie w oczach Lewicy – kolejny dowód na to, że tzw. Zjednoczona Prawica nie jest żadną prawicą tylko czystej wody lewicą. Zapewne Nowy nieŁad uzyska poparcie także z tamtej strony i to będą te dodatkowe podpisy pod deklaracją tego programu, o których wspominał Naczelnik państwa.
Jak to wszystko się skończy? Żeby wiedzieć wystarczy przypomnieć sobie epokę towarzysza Edwarda Gierka, który niebotycznie, jak na tamte czasy, przełom lat 70. i 80., zadłużył nasz kraj, czyli nas wszystkich, bo to z naszych podatków trzeba było te długi spłacać. Wynikiem tego i niewydolnej socjalistycznej gospodarki był krach gospodarczy, który doprowadził do zapaści całego naszego narodu. Teraz będzie podobnie, bo, jak to mówią, historia kołem się toczy, a nie kto inny tylko sam Naczelnik państwa, czyli wicepremier Jarosław Kaczyński wyraził się o Edwardzie Gierku w następujących słowach: „Edwarda Gierka uważam za najlepszego I sekretarza jakiego mieliśmy” i „Edward Gierek był komunistycznym, ale jednak patriotą”. Jak to w Biblii jest napisane, z obfitości serca usta mówią, skoro Naczelnik państwa tak uważa, to nic dziwnego, że powtarza jego błędy i czyni to w swoim wyobrażeniu w imię patriotyzmu.
W czasach stalinowskich skomponowano nawet taką pieśń pt.: „Zbudujemy nową Polskę”, którą PiS ze względu na zawarte w niej słowa powinien obrać sobie teraz za hymn: „Zbudujemy nową Polskę, Zbudujemy taki świat, W którym wszystko będzie lepsze, W którym nowy będzie ład.” W końcu nie bez powodu namaszczony na swojego następcę przez Naczelnika państwa premier M. Morawiecki powiedział kiedyś: „To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również właśnie robotniczej myśli socjalistycznej. Możemy sobie tak przecież szczerze powiedzieć, a więc ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna.” Jak głęboko, to właśnie widać po tym, jak oni rządzą i co nowego proponują przedstawiając ten Nowy nieŁad. Obyśmy nie musieli tych propozycji doświadczać w życiu.
Jak powiedział kiedyś śp. Ronald Reagan, prezydent USA, rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem. Patrząc obecnie na Polskę, ten rząd jest dla nas bardzo wielkim problemem, bo niszczy fundamenty naszej cywilizacji. Szkody, które poczynił czyni i które jeszcze niestety zrobi w naszym społeczeństwie odczuwalne będą długoterminowo. Im dłużej będzie rządził tym, dłużej będziemy musieli je niwelować. Stawianie na najbardziej bierną część społeczeństwa i uzależnianie jej i innych od kolejnych zasiłków socjalnych to droga w stronę przepaści, z której można się już nigdy nie wygrzebać.
No cóż, historia zna wiele społeczności, narodów, które upadły w wyniku złych rządów, więc może i my do nich dołączymy. W naszej historii też już przecież był taki czas, gdy z powodu popełnionych głupstw straciliśmy naszą państwowość jako wyraz naszych narodowych aspiracji. Od 1 maja 2004 roku nie mamy już niepodległego państwa, bo jesteśmy częścią nowego państwa tj. Unii Europejskiej i coraz więcej kompetencji jej oddajemy tracąc resztki suwerenności. Ostatnio rządzący przegłosowali w sejmie wspólnie z Lewicą zgodę na zadłużanie się Polski wobec UE, co ma dać im pieniądze na kupowanie wyborców, a przy okazji, jak się można domyślić, sami się na nich nieźle obłowią, bo przecież byle komu nie będą tych funduszy rozdawać.
Internauta

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta