Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 21 października 2021 r., imieniny Hilarego, Urszuli

Felietony Internauty

 • Będziesz pan wisiał!
  Tymi słowami skierowanymi do ministra śmierci Adama Niedzielskiego zakończył swoją sejmową wypowiedź poseł KONFEDERACJI Grzegorz Braun 16 września. Jak dla mnie nie jest to żadna groźba, tylko mocna retoryka (połączona może z przewidywaniem), która oddaje dziś wyraz pewnej bezsilności w stosunku do ministra, który z pewnością swoimi decyzjami przyczynił się do wzrostu umieralności nas Polaków powyżej wieloletniej średniej.
 • Komu zaszkodził Mazurek?
  Wielkanocne mazurki każdy zapewne zna i smakował, ale nie o nie tu akurat chodzi, tylko o dziennikarza i felietonistę Roberta Tomasza Mazurka, który hucznie i z przytupem wyprawił swoje 50 urodziny.
 • Pandemia w odwrocie?
  „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – takie pytanie zadał Jezus Chrystus w 18. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza. Jak pokazały ostatnie wydarzenia w naszym kraju i owszem znajdzie, tyle że na stadionach sportowych.
 • Nowy wspaniały świat
  Budzik jak zwykle zadzwonił o 7.00. Piotr wstał lekko ociągając się. Po weekendzie taka pobudka nie była łatwa. Zanim pojedzie do pracy musi odwieźć dzieci, jedno do przedszkola, drugie do szkoły.
 • Inflacja, bitcoin i kryptowaluty
  „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza danego narodu i nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa” miał mawiać żyjący na przełomie XIX i XX wieku Mayer Amschel Freiherr von Rothschild, niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego i twórca potęgi finansowej rodu Rothschildów.
 • Uchodźcy a czwarta fala
  PiS dostał prezent od prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki w postaci prowokacji z uchodźcami na naszej granicy. W końcu zemścił się on za liczne próby mieszania się Polski w sprawy jego państwa. Że jest to prowokacja to widać od razu.
 • Ataku ciąg dalszy
  „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…). Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym.” – słowa te padły w dniu 19 kwietnia 1996 r. na Światowym Kongresie Żydów w Buenos Aires z ust ówczesnego sekretarza generalnego tej międzynarodowej federacji organizacji i gmin żydowskich Israela Singera, amerykańskiego prawnika i działacza społecznego pochodzenia żydowskiego.
 • Prywatna skarbonka
  Tak określił Fundusz Sprawiedliwości marszałek Senatu Tomasz Grodzki w reakcji na wyniki kontroli tego funduszu przez Najwyższą Izbę Kontroli. Pancerny Marian, czyli prezes NIK-u Marian Banaś otworzył kolejny front, tym razem ze Zbigniewem Ziobrą, ministrem sprawiedliwości.
 • Gdzie się podziała odwaga?
  Za nami 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tragiczne w swoich skutkach wydarzenie, które pochłonęło setki tysięcy ofiar. Pomijając jego zasadność, a odnosząc do czasów współczesnych, jednoznacznie należy stwierdzić, że dziś nie miałoby ono miejsca.
 • Bat na PiS
  Czwarta fala najmodniejszej dziś choroby nadchodzi, bo tak mówią rządzący nami politycy. Czy mamy powody im nie wierzyć? Oczywiście wraz z czwartą falą przyjdzie zamordyzm i kolejne pomysły jak uprzykrzyć nam życie.
 • Sezon ogórkowy
  Ludzie tęsknią za normalnością i wolnością. Po zapowiedziach francuskiego prezydenta Emanuela Macrona, że francuska służba zdrowia zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami przeciwko koronawirusowi, że osoby niezaszczepione będą miały zakaz chodzenia do centrów handlowych, korzystania z restauracji, kawiarni czy placówek medycznych, a nawet podróżowania pociągami i autobusami, we Francji zaczęły się liczne protesty.
 • Akt patriotyzmu
  Tak określił udział w eksperymencie medycznym, minister śmierci (za jego rządów umarło nadmiarowo ponad 160 000 Polaków) zwany dla niepoznaki ministrem zdrowia A. Niedzielski.
 • Powrót do przeszłości?
  Za nami mocno polityczny weekend, jakiego nie było od miesięcy. W sobotę odbył się już VI kongres Prawa i Sprawiedliwości oraz posiedzenie najwyższych władz Platformy Obywatelskiej, tj. Rady Krajowej. W niedzielę natomiast miała miejsce konwencja programowa KONFEDERACJI.
 • Sanitaryzm
  Można powiedzieć, że to taki współczesny totalitaryzm, to znaczy państwo, nie tylko nasze, chce dzielić ludzi na kategorie, osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi i niezaszczepione.
 • Maile prawdy
  PO miała swoje taśmy prawdy, PiS ma swoje maile prawdy. Niewykluczone, że to tylko pokazówka ich posiadacza z sugestią, że jest znacznie więcej maili z różnymi ciekawymi wątkami. Tak jak PO straciła władzę po upublicznieniu taśm, tak podobnie może być z PiS-em, ale póki co nie widać chętnych mediów głównego nurtu do rozkręcenia afery, bądź nawet afer.
 • Pierwsze baty
  PiS zebrało pierwsze baty od wyborców za swoja politykę. W przedterminowych wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa ich kandydat uzyskał procentowo gorszy wynik niż PiS-owski pretendent cztery lata temu. Medialnie chcą przykryć ten niewygodny dla nich wynik podpisaniem porozumienia z P. Kukizem.
 • Wataha dożyna się sama
  Nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji, tak PiS ustami swojego rzecznika prasowego skomentowało informację o zawiadomieniu prokuratury przez pancernego Mariana (prezesa NIK) o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
 • Czy Ziobro wsadzi Naczelnika państwa do więzienia?
  Po słowach tego drugiego: „Chcę, żeby to było jasno powiedziane: to była moja osobista decyzja”, które padły w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, a dotyczyły odpowiedzi na pytanie o tzw. wybory kopertowe, byłaby nawet podstawa prawna do tego – spisek przeciwko państwu, przeciwko konstytucyjnemu porządkowi Polski.
 • Kłamstwo ma krótkie nogi
  Kolejny raz potwierdziła się ta życiowa mądrość. Właśnie okazało się ilu naprawdę na dzień 11 maja było zaszczepionych przeciwko koronawirusowi Polaków.
 • Nowy nieŁad
  Za komuny było takie powiedzenie: „Jak partia mówi, że nie da, to nie da, a jak mówi, że da, to mówi”. I tak w skrócie można podsumować nowy PiS-owski program nazwany Nowym Ładem.
 • Lewica razem
  Kolejny raz maski opadły i każdy mógł na własne oczy bez najmniejszego problemu zobaczyć, że PiS jest partią lewicową. Koalicja PiS-u i Lewicy, w której są komuniści z partii Razem, przegłosowała zgodę na kolejne zadłużanie się Polski.
 • Na noże
  Tak ostro w obozie władzy już dawno, a może w ogóle nie było. Rozpoczęła się walka na noże, a to przecież dopiero początek. Zobaczymy jakiej broni strony użyją w kolejnej odsłonie. O co chodzi?
 • Nowy wspaniały świat
  Parafrazując pewne hasło, pandemia będzie trwała do końca świata i jeden dzień dłużej, chyba, że pozbędziemy się tej władzy, która ma w tym interes, aby trwało to jak najdłużej, bo m.in. łatwiej im rządzić zastraszonymi ludźmi.
 • Ewolucja a korona(ś)wirus
  Nie będę tu wchodził w spór czy ewolucja jest udowodnioną teorią, czy tylko hipotezą, ale skupię się na pewnych konsekwencjach w stosunku do najmodniejszej obecnie choroby, które wynikają z wiary, bądź niewiary w nią. A są one dosyć poważne.
 • PiS stanęło tam, gdzie kiedyś stało ZOMO
  To, co wydarzyło się w ostatni weekend w Głogowie jest tego koronnym dowodem. Do protestujących przeciwko obostrzeniom, restrykcjom, nakazom i zakazom Polakom władza wysłała oddziały prewencji. To otwarta wojna z narodem, w której rząd wpisuje się w naśladowanie naszych okupantów.
 • Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi
  Dwa podobne zdarzenia z paru ostatnich dni, ale o dwóch różnych zakończeniach. Pierwsze miało miejsce w Wielkiej Brytanii w Wielki Piątek do polskiego kościoła Chrystusa Króla w Balham w południowym Londynie podczas nabożeństwa wkroczyła policja (dwoje funkcjonariuszy).
 • Najgorszy rząd
  Coraz mniej obrońców ma nasza władza, co nie dziwi, gdyż jest to z pewnością najgorszy rząd od czasów komuny, czyli mniej więcej od 1989 r., a być może od czasów II wojny światowej patrząc na to, w jakim tempie umierają Polacy, czy ich biznesy lub inne miejsca pracy. Przyznaje to także coraz więcej jeszcze nie tak dawno gorących zwolenników PiS-u, którzy Naczelnika państwa uważali wręcz za najwybitniejszego polityka tego stulecia.
 • Dziel i rządź
  Kiedyś prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości, obecnie senator z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna) Antoni Mężydło powiedział: „Jak przechodziłem do Platformy, to nie musiałem nawet zmieniać poglądów”.
 • Trafiony zatopiony
  Tak można powiedzieć o niedoszłym premierze i nowej nadziei niektórych PiS-owców Danielu Obajtku. Jego szybkie dorobienie się dużej ilości domów, mieszkań, rezydencji itd. to kolejny gwóźdź do trumny tej władzy.
 • Pejsy czy maseczka?
  Jak co roku, tym razem w 234. rocznicę śmierci jednego z pierwszych cadyków (charyzmatyczny przywódca chasydyzmu, odłamu judaizmu) w historii religii mojżeszowej, żydowskiego rabina Elimelecha Weissbluma do Leżajska zjechało mnóstwo chasydów.
 • Okręt tonie, szczury uciekają
  W związku z nowym rozporządzeniem naszej władzy dotyczącym obowiązku zakrywania ust i nosa, która nota bene w tym wszystkim naśladuje rząd niemiecki, przypomniało mi się rozporządzenie Generalnego Gubernatora Hansa Franka, które weszło w życie na terenie Generalnego Gubernatorstwa z dniem 1 grudnia 1939 r.
 • Trzecia fala
  Konfederackie hasło „PiS PO jedno zło” powoli traci na aktualności. Rządy PiS-u okazują się być najgorsze od rozpoczęcia transformacji ustrojowej. Kolejne decyzje rządu i ich efekty przynoszą tragiczne skutki, a przecież to, co najgorsze cały czas przed nami. PiS-owski rząd ustanowił historyczny, niestety niechlubny, rekord deficytu budżetowego Polski.
 • Policzono, zważono, podzielono
  Jarosław Gowin pewnie znowu się nie cieszy widząc, jak ludzie Naczelnika państwa chcą przejąć jego partię, czyli Porozumienie.
 • PiS, czyli policja i sanepid
  Dwie instytucje, które będziemy na zawsze utożsamiać z końcówką tych bardzo szkodliwych dla Polski rządów, i które długo będą nam się źle kojarzyły.
 • A więc wojna!
  Naczelnik państwa wymyślił kolejną intrygę i zezwolił dopiero teraz na publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu zabijania dzieci nienarodzonych z powodu wad genetycznych.
 • Obywatelskie nieposłuszeństwo
  Akcja nieposłuszeństwa wobec tego nieludzkiego rządu przybiera na sile. Z mediów społecznościowych można się dowiedzieć, że np. w Zakopanem restauracje są otwarte jak przed tą całą fałszywą pandemią.
 • #otwieraMY
  Ten tydzień będzie bardzo ważny dla nas Polaków. Jak pisałem w poprzednim felietonie, albo oni nas, albo my ich. Albo rząd zniszczy nam całkowicie gospodarkę (sam główny doradca premiera do spraw COVID-19 przyznał, że ją zdemolowali), a przynajmniej te branże, które zostały w wyniku jego bezprawnych decyzji zamknięte lub ograniczono ich działanie, albo zbuntowani przedsiębiorcy otworzą swoje biznesy, a konsumenci masowo korzystając z ich produktów i usług pokażą władzy, gdzie mają te wszystkie zakazy.
 • Albo my ich, albo oni nas
  Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapowiedział, że na koronawirusa będziemy musieli szczepić się co roku. Nic odkrywczego, podobnie jest ze szczepieniem się przeciw grypie, co roku może występować inna mutacja wirusa, poza tym odporność nie jest dana raz na zawsze.
 • Marsjanie atakują!
  Ponad 82 lata temu tj. 30 października 1938 r. stacja radiowa CBS w USA nadała słuchowisko na podstawie książki Herberta Jerzego Wellsa pt. „Wojna światów”. Nota bene przygotował je także Wells Jerzy Ursyn z okazji… Halloween.
 • Święta, ale jakie?
  Jak co roku będziemy przeżywać Święta Bożego Narodzenia. Niestety atmosfera wokół nich będzie zdecydowanie inna niż od lat. Władza uderzyła w naszą kulturę, tradycję, wiarę. Władza, która ma wpisaną w program obronę chrześcijańskich wartości zaczęła je niszczyć!
 • Futrzany dywanik przed łóżkiem
  Takim to mianem został nazwany przez niemiecką prasę nasz premier. Czy to lepsze, poważniejsze określenie niż „miękiszon”? Niech każdy oceni sam. Fakty są takie, że znowu oddaliśmy kawałek naszej autonomii Unii Europejskiej.
 • Bogaci z pomocą państwa będą jeszcze bogatsi
  Bogaci wykańczają biednych, co nie musi być zaplanowane ani być jakąś tam teorią spiskową, ale może być. Skoro nadarzyła się okazja, że rządy sfiksowały i z powodu sezonowego przeziębienia niszczą gospodarki swoich krajów, to normalną rzeczą jest wykorzystanie okazji przez tych, którzy dysponują zasobami finansowymi, żeby wykupić bankrutujące firmy.
 • Zaplanowane ludobójstwo?
  Od początku października mamy zauważalny, w porównaniu chociażby ze średnią z 10 lat, wzrost liczby zgonów. W dwóch ostatnich miesiącach zmarło kilkadziesiąt tysięcy osób więcej niż w tym samym okresie w latach poprzednich.
 • Zależny Kanclerz
  Okazuje się, że największą władzę (póki co oczywiście teoretycznie) ma w swoich rękach premier M. Morawiecki. Teoretycznie, bo bez zgody samego Naczelnika nawet palcem nie kiwnie w sprawach politycznych. Ale fakty są takie, że jest w stanie zablokować Trybunał Konstytucyjny, Sejm i Senat i samego Prezydenta. W jaki sposób?
 • Zależny Kanclerz
  Okazuje się, że największą władzę (póki co oczywiście teoretycznie) ma w swoich rękach premier M. Morawiecki. Teoretycznie, bo bez zgody samego Naczelnika nawet palcem nie kiwnie w sprawach politycznych. Ale fakty są takie, że jest w stanie zablokować Trybunał Konstytucyjny, Sejm i Senat i samego Prezydenta. W jaki sposób?
 • Ciekawa i gorszy
  Jak mawiał Józef Wissarionowicz Dżugaszwili pseudonim Stalin „w miarę postępów w budowie socjalizmu, walka klasowa zaostrza się”. Te spiżowe słowa sprawdzają się teraz u nas. Socjalizm pod pozorem walki ze „zbrodniczym koronawirusem” czyni coraz większe postępy.
 • PiS tonie, a z nim Polska
  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w rozmowie z TVN24 oznajmił, że załamał się nam system. „We wszystkich szpitalach brak miejsc. Karetki jeżdżą od szpitala do szpitala.”. Tak jak już pisałem, czeka nas drugie Bergamo. Państwowa służba zdrowia stała się całkowicie niewydolna.
 • Antycywilizacja
  Jak to się kiedyś mówiło, partia straciła łączność z masami. PiS, a z pewnością Naczelnik państwa, kompletnie zgłupiał. Widać to było chociażby w jego oświadczeniu, kiedy z jednej strony twierdził, że wszelkie zgromadzenia (powyżej 5 osób) są nielegalne, a z drugiej strony wzywał zwolenników władzy do gromadzenia się w celu obrony kościołów.
 • Wolność czy swawola
  Przez Polskę przetacza się fala różnorakich manifestacji. A to zapewne jeszcze nie koniec. Protestują środowiska skrajnej lewicy, które jak zwykle pokazują, że są zwolennikami bezkarnego zabijania dzieci w łonach matek.
 • Ratuj się kto może!
  Mieliśmy już na Stadionie Narodowym pływalnię, teraz będzie tam pierwszy szpital polowy z chłodniami. Czyżby władza chciała zrobić nam tam narodową umieralnię? Będą tam zwozić pacjentów z całego kraju? Wiadomo, że mają w tym szpitalu polowym leczyć strażacy i wojskowi, po przeszkoleniu medycznym, więc już wiemy jaki będzie poziom tej opieki.
 • Bezprawie i niesprawiedliwość
  Prawo i Sprawiedliwość przyspieszyło kurs na zatonięcie. Tak jak Platforma Obywatelska w ogóle przestało liczyć się z ludźmi i bez wahania zaczyna wprowadzać zamordyzm wzorem komunistycznych rządów.
 • Praca czy dotacje
  Lewaczka z SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec), jej sekretarz generalny, doktor prawa, pani Katarzyna Barley, deputowana do Parlamentu Europejskiego, jego wiceprzewodnicząca zresztą, wyraziła się w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk, że Polskę i Węgry „trzeba finansowo zagłodzić”.
 • Nikt nikomu nie ufa
  Dlatego Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać wicepremierem. Dokładnie ma kierować takim specjalnie pod niego stworzonym superurzędem: Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej i nadzorować Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 • TKM
  Pamiętacie Państwo te słynne powiedzenie, nota bene użyte po raz pierwszy przez samego Jarosława Kaczyńskiego w 1997r., które miało być obrazem stosunków panujących w polskiej polityce? Skrót tłumaczy się jako: „Teraz k**** my” i określa mentalność zdobywcy władzy w Polsce.
 • Bezkarność
  Rządzący chcą sobie zapewnić całkowitą bezkarność. Pod obrady Sejmu ma wrócić projekt tzw. ustawy COVID-owej ze słynnym zapisem w jednym z jej artykułów, który ma im tę bezkarność zagwarantować.
 • Prowokacja i manipulacja
  W rządzącej koalicji trwają spory co do rekonstrukcji rządu. Koalicjanci PiS-u nie chcą dać sobie odebrać po przysługującym im ministrze, gdyż wtedy będą mieli tylko po jednym członku rządu, zamiast jak teraz po dwóch.
 • Niechlubna rocznica
  100 lat temu tj. 27 sierpnia 1920r. weszła w życie w II Rzeczpospolitej ustawa wprowadzająca podatek dochodowy. Stawki podatku były progresywne, czyli im wyższy dochód tym wyższy procentowo podatek należało płacić.
 • Leczyć się czy nie leczyć, oto pytanie
  W ciągu pół roku koronawirus zabił w Polsce prawie 2 tysiące osób, jeśli wierzyć oczywiście statystkom rządowym, które z różnych przyczyn mogą być podkręcane i przekręcane, ale niech tam.
 • Zwyciężyliśmy, żeby przegrać?
  100 lat temu naród polski odniósł wspaniałe zwycięstwo nad bolszewikami. Armia komunistycznego reżimu została pokonana w bitwie pod Warszawą, zwaną też Cudem nad Wisłą i zaliczaną do najważniejszych bitew świata.
 • Szaleńcy
  Mamy kolejny dowód na spełnienie się proroctwa wypowiedzianego przez świętego Kościoła Katolickiego Antoniego Wielkiego, zwanego też Antonim Pustelnikiem, który żył w latach 250-356.
 • Znaki czasu
  Jak było do przewidzenia, Sąd Najwyższy stwierdzając ważność wyboru Andrzeja Dudy na urząd prezydenta jakoś sobie poradził z faktem, że wybory prezydenckie odbyły się w terminie niezgodnym z Konstytucją RP i na dodatek jeszcze uczestniczył w nich kandydat niezgłoszony w odpowiednim terminie.
 • Czy nas premier też przeprosi?
  Wybory zakończone, więc władza doszła do wniosku, że nie ma potrzeby utrzymywania rygorystycznych przepisów, pod pozorem walki z pandemią koronawirusa, które miały na celu dyscyplinowanie ludzi i wywoływanie u nich poczucia zagrożenia.
 • Równi i równiejsi
  Jak widać po ślubie kościelnym Jacka Kurskiego – członka zarządu Telewizji Polskiej, sprawy osobiste mają także wymiar publiczny i to nieraz wielowątkowy. Nie da się niestety oddzielić wpływu jednych rzeczy na drugie.
 • Wyborczy maraton
  Za nami prawie 2 lata nieustannej kampanii wyborczej i cztery różnego rodzaju wybory. Wszystko zaczęło się pod koniec wakacji 13.08.2018 z dniem zarządzenia przez premiera wyborów samorządowych, a zakończyło w ostatnią niedzielę 12.07.2020 II turą wyborów prezydenckich.
 • Patrioci na garnuszku państwa
  Tak jak pisałem, kampania wyborcza przerodziła się w ostrą walkę, wyciągane są różne sprawy, także te z życia osobistego kandydatów, które mają rozgrzać do czerwoności elektorat.
 • Kto wygrał, kto przegrał
  Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich nie zaskoczyły. Pierwsze miejsce z wynikiem ok. 44% przypadło faworytowi tych wyborów, obecnie urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
 • Na kogo głosować?
  Już za kilka dni będziemy kolejny raz podejmować decyzję o wyborze najwyższego państwowego urzędnika tj. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Prezydencki pojedynek
  Sekundanci Rafała Trzaskowskiego przedobrzyli sprawę poruszając temat LGBT. Myśleli, że ugrają na tym dla niego poparcie w Polsce, a tu klops! Sondaże nie drgnęły.
 • Dobra psu i mucha
  Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na koronawirusa, a mimo to rząd znosi kolejne restrykcje, co tylko dowodzi, że nic strasznego się nie dzieje.
 • Hołownia na prezydenta?
  Sondaże przedwyborcze pokazują, że nowy kandydat w wyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej (Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Zieloni) Rafał Trzaskowski odzyskał poparcie, którym jeszcze na początku tego roku cieszyła się KO.
 • Celowe działanie czy brak logiki?
  Dane statystyczne, które podał niedawno GUS pokazują gospodarcze efekty zastosowanych działań w walce z koronawirusem. W kwietniu nastąpił spadek produkcji przemysłowej o 25%, sprzedaż detaliczna spadła o 23%. Tragedia.
 • Prezydencki pojedynek
  Sekundanci Rafała Trzaskowskiego przedobrzyli sprawę poruszając temat LGBT. Myśleli, że ugrają na tym dla niego poparcie w Polsce, a tu klops! Sondaże nie drgnęły.
 • Dobra psu i mucha
  Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na koronawirusa, a mimo to rząd znosi kolejne restrykcje, co tylko dowodzi, że nic strasznego się nie dzieje.
 • Hołownia na prezydenta?
  Sondaże przedwyborcze pokazują, że nowy kandydat w wyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej (Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Zieloni) Rafał Trzaskowski odzyskał poparcie, którym jeszcze na początku tego roku cieszyła się KO.
 • Celowe działanie czy brak logiki?
  Dane statystyczne, które podał niedawno GUS pokazują gospodarcze efekty zastosowanych działań w walce z koronawirusem. W kwietniu nastąpił spadek produkcji przemysłowej o 25%, sprzedaż detaliczna spadła o 23%. Tragedia.
 • Powrót cenzury
  Jak słaba jest ta władza, skoro lęka się jakiejś kiepskiej piosenki. Utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazimierza Piotra Staszewskiego pseudonim artystyczny Kazik po osiągnięciu pierwszego miejsca (zaraz po zadebiutowaniu!) na Liście Przebojów Trójki spowodował, że cała lista następnego dnia zniknęła ze strony internetowej 3. Programu Polskiego Radia.
 • Ogon merda psem
  Takiego kryzysu jaki mamy teraz nasze państwo dawno nie przechodziło. Do kryzysu społecznego i gospodarczego doszedł kryzys polityczny. Po tym co wydarzyło się 7 maja wyraźnie widać, że Naczelnik stracił przywództwo, a także inicjatywę w Zjednoczonej Prawicy.
 • Moralność i władza
  Wszystko wskazuje na to, że żadnych wyborów 10 maja nie będzie. Przez swoje panikarskie zachowanie władza wywołała kryzys gospodarczy i polityczny i nie potrafi teraz z tego wybrnąć. Z pewnością obecny układ będzie się bronił wykorzystując wszelkie dostępne dla niego możliwości, żeby władzy nie oddać.
 • Gowin prezydentem?
  Jak pisałem już dwa tygodnie temu Jarosław Gowin, szef Porozumienia, tj. partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy, czyli koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i właśnie Porozumieniem zaczął dogadywać się z opozycją w sprawie zatrzymania przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju, zarówno na sposób tradycyjny (pójście do lokalu wyborczego), jak i korespondencyjny.
 • Wolność
  Coś, co zostało nam w znacznej mierze w ostatnim czasie odebrane. Właściwie to na nasze własne życzenie, bo bez większych protestów, po cichu, w imię zagrożenia życia, które często jest stawiane na piedestał. „Życie jest najwyższą wartością” – mówią co niektórzy mając na myśli to życie doczesne.
 • Wybory czy uwłaszczenie?
  Wszystko na to wskazuje, że szykuje się wywłaszczenie obecnej elity gospodarczej i zastąpienie jej PiS-owską nomenklaturą. Utrzymanie i pogłębienie restrykcji nałożonych na Polaków w związku z walką z koronawirusem będzie skutkowało długotrwałą i głęboką zapaścią ekonomiczną.
 • „Ustępliwość przysparza przyjaciół, prawda nienawiść rodzi”
  Taką to m.in. sentencję zostawił po sobie Publiusz Terencjusz Afer, komediopisarz rzymski. Miał on dużo racji, skoro nawet nasz publicysta, Stefan Kisielewski zwykł powtarzać, że „nic tak ludzi nie gorszy jak prawda”.
 • Jest źle, a będzie jeszcze gorzej?
  Niestety, póki co tylko czarne myśli mi przychodzą do głowy, gdy widzę to, co się wokół dzieje. Przynajmniej chwilowo, bo dużo zależy od dalszych posunięć rządu, czeka nas potężne załamanie gospodarcze.
 • Komuno wróć!
  Tak najkrócej można by podsumować to, co głównie przebija się z przekazu medialnego serwowanego nam przez władzę, ale niestety i z wielu komentarzy w mediach społecznościowych.
 • Apokalipsa?
  Chyba jeszcze jednak nie, bo ani słońce się nie zaćmiło, ani księżyc nie przestał dawać blasku, ale panika z pewnością weszła na kolejny wyższy poziom, dzięki rządowym decyzjom i nakręcaniu spirali strachu przez niektóre, w szczególności te głównego nurtu media.
 • Koronawirus w TVPiS
  No i stało się, prezes Jacek Kurski będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem prezesa TVPiS, dopadł go „polityczny Koronawirus”. Frakcja prezydencko-premierowska postawiła na swoim zmieniając szefa publicznej telewizji, czym też przeciwstawiła się twardej części PiS-u.
 • SB i WSI ciągle żywe?
  W poprzednim numerze „Wyszkowiaka” ukazał się dosyć ciekawy felieton Marka Głowackiego pod tytułem „Prowokacja, Manipulacja, Dezintegracja”. Autor przedstawia w nim współczesne metody działania osób związanych z tzw. totalną opozycją. Niewykluczone, że związanych także z byłymi służbami specjalnymi, skoro pisze w nim, że działali oni wg metod SB (Służba Bezpieczeństwa) z II połowy lat siedemdziesiątych.
 • Rodzina na swoim
  W spółkach z udziałem Skarbu Państwa w kolejnych latach począwszy od 2017 r. została zatrudniona następująca liczba osób w radach nadzorczych: 2017 r. – 671, 2018 r. – 1 433, 2019 r. – 1 470 i w tym roku 2020 – 118, a ten rok przecież się jeszcze nie zakończył.
 • Prezydentura wisi na środkowym palcu posłanki Lichockiej?
  13 lutego Sejm głosami PiS odrzucił poprawkę Senatu do ustawy budżetowej i zdecydował, że 2 mld zł, które miały być przeznaczone na Narodową Strategię Onkologiczną zostaną przeznaczone na finansowanie propagandy serwowanej przez TVP, a właściwie TVPiS (w końcu to tuba propagandowa PiS-u).
 • Kryzys tuż, tuż
  A czy za nim przyjdzie przesilenie polityczne? Trawestując złotą myśl Cyryla Northcote Parkinsona, że „ustroje padają nie dlatego, że są złe, okrutne czy niesprawiedliwe; padają, ponieważ bankrutują”, można powiedzieć, że rządy padają nie dlatego, że są złe, okrutne czy niesprawiedliwe; padają, ponieważ bankrutują.
 • Czy Kaczyński wepchnie Dudę w objęcia Biedronia?
  Prezydent Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, że jakby trafiła na jego biurko ustawa dotycząca tzw. związków partnerskich, to bardzo poważnie zastanowiłby się, czy jej nie podpisać.
 • Teoretyczne państwo z tektury
  Niestety, takie jest nasze państwo. To, co się stało we władzy sądowniczej w ubiegłym tygodniu było tylko postawieniem kropki nad i.
 • Słodkiego miłego życia…
  Jest takie bardzo fajne powiedzenie, że każdy rząd wciąż chce tylko naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele. Kolejną „dobrą” rzeczą, którą w tym roku będzie chciał wprowadzić rząd jest planowany w Ministerstwie Zdrowia podatek cukrowy.
 • Łapówka
  Od jakiegoś już czasu marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki jest posądzany o przyjmowanie łapówek w czasach, gdy pracował jako ordynator i dyrektor szpitala w Szczecinie-Zdunowie.
 • Komitet Obywatelski „Konfederacja”
  Trwają prawybory w ramach Konfederacji Wolność i Niepodległość, które w sposób pośredni mają wyłonić kandydata na prezydenta. Pozostały jeszcze tylko 4 zjazdy wojewódzkie, żeby każdy kandydat wiedział ilu może wskazać elektorów, którzy na zjeździe w Warszawie 18 stycznia wybiorą kandydata Konfederacji.
 • Jaki prezydent?
  Taki, który postawi tamę socjalistycznym pomysłom PiS-u. Są to jedne z najgorszych rządów od początku transformacji ustrojowej. Rządy, które zawracają nas w kierunku dawnego komunistycznego ustroju i dające władzy szerokie uprawnienia do ingerencji w nasze codzienne życie i do jego kontroli.
 • Prawda czy fałsz?
  Już niedługo będziemy obchodzić kolejny raz wielkie święto. Ponad 2 000 lat temu na świat przyszedł Syn Boży i prawda, bo przecież takie też o sobie świadectwo dał sam Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” (J 14,6).
 • Nikt nie jest bez grzechu wobec Boga, ani bez winy wobec cara
  Stara rosyjska maksyma bardzo dobrze charakteryzuje to, co mamy teraz w Polsce. Prawo jest tak skomplikowane, zagmatwane i rozbudowane, że gdyby je skrupulatnie stosować, to zapewne okazałoby się, że wszyscy jesteśmy przestępcami.
 • Pancerny Marian
  Ma szansę zapisać się jako pogromca szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego uznawanego za Naczelnika Państwa, a może nawet całego PiS-u. Wystarczyło postawić się, żeby pokazać, że Naczelnik nie jest wszechwładny i czasem może tylko pokiwać palcem w bucie.
 • Chrystus Królem
  24 listopada przypadała uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, niestety, mało komu mówi, co tak właściwie oznacza bycie królem. Jak to jest żyć w państwie o ustroju monarchicznym. W dobie rządów wybieranych przez lud, dopuszczenie istnienia władcy absolutnego, niewybieralnego, jawi się jako jakieś straszliwe horrendum.
 • Maski opadły
  Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny odkryło swoje prawdziwe oblicze, potwierdzając, że jest partią lewicową. Nawet jego betonowy elektorat zaczął się znowu buntować przeciw takiemu zachowaniu i wyrażać swoje niezadowolenie.
 • Nowe Święto Niepodległości?
  11 listopada, jak co roku, od pewnego czasu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzień symbol, w którym święto to po raz pierwszy zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., następnie zniesiono je ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. i ponownie przywrócono ustawą w okresie tzw. transformacji ustrojowej, tj. 15 lutego 1989 r.
 • Z obfitości serca usta mówią
  Wybory na urząd Prezydenta RP za pół roku, ale już pomału zaczyna rozkręcać się kampania prezydencka. Swoją gotowość do kandydowania zadeklarował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Płaca minimalna
  Bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o sprawy ekonomii. Wiadomo, że człowiek, żeby przeżyć musi zaspokajać swoje potrzeby, na co potrzebuje dochodów, które zazwyczaj uzyskuje ze swojej pracy.
 • Walka buldogów pod dywanem
  Znamy już pełny skład Sejmu, jak wynikało z przewidywań sprzed tygodnia PiS utrzyma dotychczasową większość 235 mandatów w Sejmie tracąc większość w Senacie, co przy przegranych przez ich kandydata wyborach prezydenckich może spowodować polityczny klincz i zahamowanie zmian, które chcieliby jeszcze wprowadzić.
 • Języczek u wagi
  Wybory, wybory i po wyborach. Dla nas kolejny dzień, który póki co niewiele się różni od poprzednich, poza emocjami, które jeszcze nie opadły. Dla tych u władzy zmiany większe lub mniejsze, niektórzy będą się żegnać z fotelem poselskim, czy tam senatorskim, inni witać. Miejmy nadzieję, że przełożą się te zmiany na pozytywne konkrety w naszym życiu i kraju.
 • Nie lękajmy się!
  Przed nami ważne decyzje co do przyszłości naszego narodu i państwa. Za kilka dni zdecydujemy, komu powierzymy ster władzy na kolejne 4 lata, ze skutkami rządów na jeszcze dłużej, czyli na kolejne pokolenia.
 • Po nas choćby potop
  Obecna klasa rządząca nie ma żadnej wizji, jak miałaby wyglądać Polska za 50, 20, czy choćby 10 lat. Jedynym jej celem jest dorwać się do posad i przetrwać kolejne 4 lata, jak najwięcej zgarniając po drodze dla siebie.
 • POPiS na horyzoncie?
  Niedawno minęła 113. rocznica zawarcia spółki jawnej, której celem było wybudowanie Huty Szkła w Wyszkowie. Została ona założona przez robotników zwolnionych z huty szkła na warszawskim Targówku.
 • Niskie podatki, proste prawo, mała biurokracja
  Jak miło i przyjemnie żyłoby się w kraju, gdzie te trzy rzeczy miałyby miejsce. Niestety, czy to przez głupotę, czy też przez zakłamanie rządzących nami polityków nic takiego nie zachodzi. Wręcz przeciwnie. Podatki, jak były wysokie, tak są.
 • Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy
  Rządzący zorganizowali kolejną konwencję wyborczą połączoną z festiwalem populistycznych obietnic, które zrealizowane w krótkim czasie przybliżą nas do kryzysu gospodarczego, a także wzmocnią jego skutki.
 • Pegasus
  Jest to program opracowany przez byłych oficerów izraelskiego Mosadu i służący do szpiegowania posiadaczy smartfonów. Wykorzystuje w tym celu wszelkie możliwości tego urządzenia, tj. nagrywanie filmów, rejestrowanie dźwięku, robienie zdjęć, itd.
 • Sprawa się rypła
  I może gdyby nie wybory okazałoby się, że w skrajnej sytuacji rząd PiS-u posypałby się jak domek z kart począwszy od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Mało prawdopodobne?
 • Tęczowa zaraza
  Nie milkną echa kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Niestety, oprócz głosów poparcia dla duchownego, są też komentarze krytyczne. Także politycy próbują, i tym bardziej w kampanii wyborczej będą dalej próbować, ugrać poparcie dla siebie na tej fali.
 • Populizm i socjalizm
  Za dwa miesiące, tj. 13 października odbędą się w naszym kraju wybory do Sejmu i Senatu. Znowu zaleje nas fala populistycznych i socjalnych obietnic, na które większość wyborców pewnie jak zwykle da się nabrać.
 • Sierpień miesiącem trzeźwości narodu
  Kolejny już raz, dokładnie 36. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował apel o abstynencję w sierpniu. Tradycyjnie został on odczytany w kościołach podczas niedzielnej mszy.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl