Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaOkiem rzuciłam LXXV

Jestem rozkojarzona, nie potrafię się skupić, nie rozumiem tekstu pisanego i nie rozumiem co się do mnie mówi, ciężko mi się myśli – pomyślałam, że to na pewno wina nadchodzącej wiosny. Dlatego dzisiaj krótko i leciutko.
W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Ugoda w sprawie hali”, z którego dowiedziałam się, że radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie przedsądowej ugody z Przedsiębiorstwem Budowlanym Ryszarda Łukasiuka, który jest wykonawcą hali sportowej WOSiR. Zgodnie z nią pan Łukasiuk ma wypłacić gminie Wyszków 160 tys. zł odszkodowania tytułem usterek, które ujawniły się podczas użytkowania hali. Zapewne wszyscy pamiętamy, że od chwili, gdy hala została oddana do użytku (czyli od 2003 r.), w trakcie cyklicznych przeglądów technicznych, wychodziły na jaw kolejne usterki (zarówno w okresie gwarancyjnym, który wynosił 36 miesięcy jak i po nim). Od dawna wiemy również, że hala w trybie pilnym potrzebuje wielu napraw. Zastanawiam się, czy odszkodowanie w wysokości 160 tys. zł które „wytargowała” gmina Wyszków, wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów? Czy mieszkańcy gminy zostaną poinformowani o tym, jakie remonty i za jakie kwoty zostaną przeprowadzone w hali?
***
Z lekkim rozbawieniem przeczytałam informację „112 – numer ratunkowy, nie infolinia”, który ukazał się w „Nowym Wyszkowiaku”, z którego dowiedziałam się, że aż 45 proc. odebranych połączeń na infolinii 112 to połączenia zbędne lub omyłkowe. Nie bardzo wiem, co mieści się pod słowem „omyłkowe”. Wiem natomiast co mieści się pod słowem „zbędne”. Połączenia zbędne dotyczą np. pomocy technicznej przy zablokowaniu karty SIM, zamówienia pizzy lub taksówki, skargi na pociąg który odjechał zbyt wcześnie. A ja byłam przekonana, że każdy myślący człowiek wie, w jakim celu została utworzona infolinia 112.
***
Po raz kolejny starosta rozdał nagrody „Za czyn”. W naszym małym, lokalnym środowisku nagrody od wielu lat wywołują spore emocje. Rzadko kiedy zgadzamy się z decyzją kapituły, która zajmuje się rozpatrywaniem złożonych wniosków. Nie rozumiemy dlaczego ten, a nie ktoś inny otrzymał nagrodę. W tym roku gromy internatów spadły na Ochotniczą Straż Pożarną w Gulczewie, która otrzymała nagrodę w dziedzinie „działalność społeczna”. Z decyzją szanownej kapituły nie zgodziła się również pani Elżbieta Szczuka, która w „Nowym Wyszkowiaku” w artykule „Za jaki czyn?” wyraziła swoje oburzenie, że złożony przez nią wniosek o przyznanie nagrody dla Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia I LO został negatywnie oceniony. Rozumiem troszeczkę oburzenie pani Eli. Komitet włożył ogrom pracy i mnóstwo serca w organizację obchodów 100-lecia I LO, a o imprezie mówiło się przez okrągły rok.
***
W „Wyszkowiaku” ukazała się relacja ze spotkania z Januszem Korwin-Mikke („Korwin-Mikke: Europa zdycha pod okupacją czerwonej hołoty”). Ponieważ choroba zagoniła mnie do łóżka, niestety nie mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu. Korwina lubię, chociaż uważam, że niestety ostatnio wdała mu się tzw. ględa i dosyć ciężko słucha się tego, co ma do powiedzenia. Nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że z wieloma poglądami Korwina się nie zgadzam. Nie sposób jednak nie zgodzić się z Korwinem, który jest przeciw obciążeniem podatkowym niszczącym przedsiębiorczość, kiedy mówi „Jak to możliwe, żeby karać człowieka za to, że dobrze pracuje. Podatek dochodowy to dla niego grzywna za to, że jest pracowity”. Nie sposób nie zgodzić się z nim, kiedy mówi „W Europie dzieci należały do rodziców, w Unii Europejskiej należą do państwa, które może je zabrać, gdy są za chude, za biedne. Dziecko należy do pana, nie niewolnika”.
***
1 marca obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia po raz drugi ulicami Wyszkowa przejdzie Marsz Pamięci organizowany przez wyszkowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej. Marsz wyruszy o godz. 15.00 z okolic pomnika „Gloria Victis” (skrzyżowanie ulicy Sowińskiego z ulicą Pułtuską). Wcześniej, o godz. 12.30 odprawiona zostanie msza święta w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie, po której odbędzie się krótki koncert w wykonaniu chóru I LO. Zachęcam Państwa do udziału w uroczystościach.


Judyta
„Wyszkowiak” nr 8 z 24 lutego 2015 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta