Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 października 2022 r., imieniny Artura, FryderykiNie zapominajcie o szpitalu

Wielkimi krokami zbliżamy się do wyborów samorządowych. Kampania wyborcza rozkręca się bardzo powolnie. Jeżdżąc po całym kraju obserwuję już rozpoczętą walkę wyborczą. Widzę całe miasta obwieszone plakatami.
U nas spokój. Nawet specjalne słupy przygotowane do użytku mieszkańców puste. Pełen luz, zupełnie jakby nie było wyborów. Jeszcze w zeszłym tygodniu nie wiedziałem, kto zamierza kandydować na wójta, na burmistrza, do rady miejskiej, gminy czy powiatu. Konwencje wojewódzkie się odbyły i kandydaci do sejmików wojewódzkich już od dawna okupują wszystkie programy telewizyjne i radiowe. W miastach, gminach, powiatach północnego Mazowsza spokojnie. Trzeba nieco wytrwałości, aby wyszukać kto w konkretnej gminie startuje w wyborach. Poświęciłem chwilkę i znalazłem. Trzeba przyznać, że zainteresowanie kandydatów w tych wyborach jest pokaźne. W sąsiednim powiecie ostrowskim w czterech gminach wybory już się rozstrzygnęły z powodu braku kontrkandydatów. Powiat wyszkowski wyjątkowo obfituje w ilość pretendentów do władz w tych wyborach. Będziemy więc wybierać… i dobrze. Z wielką radością i ja wybrałem się na debatę przedwyborczą. Debata wzbudziła nie tylko moje zainteresowanie. Pełny parking, pełna sala, wszyscy zgłoszeni kandydaci stawili się bez wyjątku. Gromkie brawa podsumowywały każde z wystąpień kandydatów. Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się ten wieczór, który stał się świętem lokalnej demokracji. Każdy z kandydatów miał równe prawa. Każdy mógł się wypowiedzieć i zadać pytanie. Zapis każdego słowa znajduje się w Internecie i wszyscy, którzy zechcą, będą mogli świadomie wybrać. Wiem dobrze jak wielki stres powodują podobne debaty. Od razu jednak łatwo było dostrzec, którzy z kandydatów wiedzą o czym mówią, a którzy nie. Miejsca pracy, miejska straż, parkingi w centrum. Jedni za, inni przeciw. Promocja miasta, wsparcie dla klubów sportowych i grup artystycznych. Wielkie i mniejsze sprawy ważne dla społeczności lokalnej. W debacie uczestniczyli i tacy kandydaci, szczerze przyznający, że się nie znają, ale się nauczą. Nie zabrakło też demagogii tych, co wiedzą lepiej i na pewno wszystko załatwią. Łatwo obiecać obwodnicę, parking, pracę… Życie jednak wygląda inaczej i trzeba być bardzo dobrze przygotowanym do pełnionej funkcji. Trzeba znać kompetencje organu, do którego się kandyduje. Wiem co to znaczy, od miesięcy walczę w Sejmie, w rządzie i w Brukseli o obwodnice Wyszkowa. Sporo się nachodziłem w sprawie węzłów w ciągu trasy S8 w Trzciance, Porębie, Knurowcu i te węzły powstaną – wszystkie trzy. Modernizację linii kolejowej nr 29 też udało się doprowadzić do Wyszkowa. Miałem w tym wielki udział. Życzę podobnej skuteczności wszystkim kandydatom.
Cieszę się ze świetnej debaty niosącej duże nadzieje przed nadchodzącymi wyborami. Jedyne co mnie zdziwiło, to kompletne pominięcie w debacie problemu ochrony zdrowia i wyszkowskiego szpitala. Nie było ani jednego pytania, ani jednego głosu, ani jednej wypowiedzi w sprawie kondycji i planów rozwoju szpitala. Szpital to nie tylko instytucja ochrony zdrowia, ale także jeden z największych pracodawców w mieście. Muszą o tym pamiętać przyszli samorządowcy.
Życzę udanego startu w wyborach wszystkim kandydatom. Ze swojej strony deklaruję pełną współpracę z każdą nowo wybraną władzą gminną, miejską i powiatową. Jako jedyny poseł z naszego powiatu będę wspierał wszystkich tych, których mieszkańcy obdarzą swoim zaufaniem. Cieszę się, że mamy pełny obraz kandydatów – 16 listopada będzie nam łatwiej wybrać.

B. Bodio
„Wyszkowiak” nr 44 z 4 listopada 2014 r.

Komentarze

niska skutecznośc dla Wyszkowa
Dodane przez aga51, w dniu 03.08.2015 r., godz. 09.24
Niestety , Panie Pośle, jesli chodzi o obwodnice Wyszkowa , to ma pan zerową skuteczność. Tiry daklej rozjeżdzaja Wyszkw , smrodzą i powodują wypadki. Nie ma Pan sieczym chwalić. Tym bardziej że miał Pan chrapkę na ministra infrastruktury. PSL nie ufa jednak byłym palikotowcom.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl