Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam LXIV

Zrobiłam sobie króciutkie posumowanie mijającej kadencji. Postanowiłam podzielić się z Państwem tym, co mnie najbardziej rozbawiło.
W latach 2006-2010 w powiecie funkcjonowała koalicja PSL-PiS. Po wyborach w 2010 r. układ koalicyjny zmienił się na PSL-Przymierze dla Wyszkowa (pani Justyna Garbarczyk)-Solidarni-Niezależni (pani Teresa Trzaska). Taka koalicja nie podobała się panu Waldemarowi Sobczakowi, który na początku kadencji, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pani Teresie Trzasce, byłej partyjnej koleżance, zadedykował słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego „Kantyczka z lotu ptaka”. Z ust starosty pan Bogdana Pągowskiego padło wówczas takie zdanie „Wigilia to będzie dobra okazja, by spojrzeć sobie w oczy i przebaczyć. Panie Sobczak, mleko się rozlało i trzeba przystąpić do współpracy” („Wyszkowiak” nr 51/201 artykuł „Koalicyjno-opozycyjne odbijanie piłeczki” ). Pomyślałam, że teraz panu Bocianowi „mleko się rozlało”.
***
Najwięcej radości sprawił mi artykuł pt. „Urzędnik kompromituje Wyszków – czyli szału to tu nie ma”, który we wrześniu 2013 r. ukazał się na stronie Tuby Wyszkowa. Pani urzędniczka chyba usypiająca z nudów w Punkcie Informacji Turystycznej w taki właśnie oryginalny sposób zachęciła „turystów” do zwiedzania naszego kochanego miasta. „Szału to tu nie ma” było najczęściej powtarzanym cytatem w minionej kampanii wyborczej.
***
Nie mniej radości wzbudziły słowa prawie byłego wicestarosty Zdzisława Bociana, który w charakterystyczny dla siebie sposób wytłumaczył mieszkańcom Wyszkowa zasady rozliczenia inwestycji na ul. I AWP prowadzonej przez gminę Wyszków i powiat. Dzięki panu Bocianowi dowiedzieliśmy się, że „milion milionowi nie jest równy” („Mieszkańcy Wyszkowa oszukani przez powiat?” – Nowy Wyszkowiak nr 12/2012).
***
Dużo emocji wywołał artykuł „Jak miejska spółka naraża pracowników”, który ukazał się w nr 42/2013 „Wyszkowiaka”. Dowiedzieliśmy się wówczas, że pracownicy PWiK bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa usuwali awarię wodociągu na ul. Geodetów. Prezeska PWiK obraziła się i na dowód, że dba o swoich pracowników zaprezentowała na sesji miejskiej czapkę i nowy, zapakowany w folię kask (Wyszkowiak nr 45/2013 artykuł „Prezes PWiK: jesteśmy pod społecznym naciskiem”).
***
Wielokrotnie czytaliśmy o paskudnych słupach i skrzynkach znajdujących się na ul. I AWP. To co dla mieszkańców Wyszkowa było brzydkie, dla pana Bociana było ładne: „Mieszkańcy skarżyli się, że jest brzydko. Jest ładnie, a może być ładniej” („Wyszkowiak” nr 12/2013 artykuł „Obsadzić skrzynki zielenią”). Pan Bocian postanowił jednak nas zadowolić i obiecał przeprowadzenie estetyzacji skrzynek, po konsultacjach ze specjalistą od zieleni. Estetyzacja miała polegać na obsadzeniu skrzynek zielenią. Internauci prześcigali się w pomysłach, w jaki sposób tanio i szybko można skrzynki upiększyć. Zaproponowali m.in. „Panu staroście proponuję obłożyć te pudła watą i posadzić rzeżuchę, jak wzejdzie na każdej postawić baranka. Będzie jeszcze ładniej i to bez wydawania pieniędzy na specjalistę od zieleni”.
***
Z przykrością stwierdzam, że nie wszystkim przypadło do gustu moje spojrzenie na nasze sprawy wyszkowskie. Do redakcji kilkakrotnie trafiły protesty na to, co napisałam. Protesty takie trafiły również bezpośrednio do mnie. Dowiedziałam się m.in., że jestem ignorantką, że się nie znam, że nie mam wiedzy, że jestem grafomanką oraz że w ogóle nie powinnam pisać. Za te wszystkie informacje serdecznie dziękuję.


Judyta
„Wyszkowiak” nr 47 z 25 listopada 2014 r.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta