Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiOkiem rzuciłam LVI

Zaczęło się! Kampania wyborcza nabiera rozpędu
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „O powodach do dziękowania”, który wywołał u mnie wiele radości. Przez ostatnie 12 lat przywykliśmy do tego, że burmistrzowi ciągle ktoś dziękuje.
Proces ten nasila się, gdy zbliża się termin kolejnych wyborów. Podziękowania płyną więc szerokim strumieniem nie tylko od wdzięcznych mieszkańców Wyszkowa, lecz również od radnych, zwłaszcza tych koalicyjnych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pani Lucyna Sosnowska podziękowała miłościwie nam panującemu za wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Prostej mówiąc „Nie wynika to ze służalczości, a służebności”. Cieszy mnie fakt, że „przyjaciele” burmistrza pilnie studiują lokalną prasę czytając felietony pana Marka Głowackiego i utwierdzają nas w przekonaniu, że spostrzeżenia pana Marka są jak najbardziej trafne. Tym razem to pani Lucyna odrobiła pracę domową i służalczo podziękowała za to, co od dawna należało się nam jak krowie siano.

***

Tym razem kolejny wywiadzik z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim zafundował nam „KurierW” („Najważniejszy jest Wyszków”). Oprócz pochwał własnej osoby, tym razem pan burmistrz skarży się również na konkurencję, która, jak mówi, rozpoczęła negatywną kampanię wyborczą „Problem tylko w tym, że ani słowa nie mówią o sobie, o swoich zamierzeniach, programie, kwalifikacjach – a tylko o tym, co zrobił burmistrz. Myślę, że z szacunku do mieszkańców powinni im przedstawić jakąś konkretną ofertę i określić swoje zamierzenia, źródła ich finansowania, czas realizacji, wizję rozwoju miasta. Czekam na te wizje, ale z tygodnia na tydzień słyszę, że programów tych brak”. Nie rozumiem, dlaczego już teraz komitety wyborcze powinny przedstawiać swoje programy i swoje wizje na rozwój naszego miasta, skoro komitet wyborczy pana burmistrza także nie przedstawił nam jeszcze swojego programu i swojej wizji rozwoju Wyszkowa, o której pan burmistrz mówi ostatnio wyjątkowo dużo. Czytając wywiadzik ucieszyłam się, że pan burmistrz postanowił nie krytykować swoich kontrkandydatów mówiąc „Oczywiście też mógłbym wiele powiedzieć o swoich konkurentach i odnosić się do ich wiedzy samorządowej – czy raczej jej braku. Przypomnieć, że mieli już swoją szansę wykazania się w samorządzie i się nie sprawdzili. Ale nie będę tego robił”.

***

Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazała się relacja ze spotkania kandydatek komitetów PO, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa. Kobiety wystąpiły z apelem pt. „Niech to będzie kampania z klasą”. W imieniu wszystkich zgromadzonych w sali kobiet pani Elżbieta Piórkowska poprosiła o prowadzenie kampanii z klasą, unikanie brutalnych sformułowań, nieobrażanie się. Pani Ela przerażona jest komentarzami, które pojawiają się na stronach internetowych i twierdzi, że odkąd przeczytała negatywny komentarz dotyczący jej osoby, na nie więcej nie zajrzała. Skoro pani Ela nie czyta komentarzy na tajemniczych stronach internetowych, to skąd wie, że w dalszym ciągu pojawiają się tam negatywne komentarze związane z lokalną polityką?

***

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pan Adam Szczerba zwrócił uwagę na nieład kolorystyczny ścieżek rowerowych. Nie tylko pan Adam zastanawia się, dlaczego ścieżki rowerowe w naszym mieście nie są w jednym, wybranym kolorze (np. czerwone). Również ja zwróciłam uwagę na to, że ścieżka rowerowa w kolorze szarym oddzielona przejściem dla pieszych zmienia się na ścieżkę rowerową w kolorze czerwonym. Taka mieszanka kolorystyczna powoduje, że zastanawiam się czy na pewno idę właściwą stroną, czy też nagle stałam się przeszkodą dla rowerzystów, mimo iż nie mam problemów z odczytywaniem poziomego i pionowego oznakowania naszych dróg. Uważam również, że ujednolicenie koloru chodników i ścieżek rowerowych w naszym mieście w znaczącym stopniu może poprawić estetykę i na pewno nie sprawi, że drogi staną się nudne.

***

Na zakończenie małe podziękowania. W ostatni weekend września zakończyły się obchody 100-lecia I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mogliśmy uczestniczyć z różnego rodzaju imprezach zorganizowanych z tej okazji. Mogliśmy więc pobiegać, popływać na kajakach, mogliśmy obejrzeć obrazy namalowane przez absolwentów LO. Odbył się rajd harcerski i festiwal piosenki harcerskiej. Nakręcono 5 części serialu „Nasze liceum”, nagrano płyty „Absolwenci grają i śpiewają”. W piątek 26 września odbył się koncert „Świecie nasz”, w którym udział wzięli absolwenci. Cudowna impreza z udziałem tych, dla których gra na instrumentach jest pasją, a śpiewanie przyjemnością. Potem odbył się bal, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. Wiele osób zaangażowało się w organizację obchodów 100-lecia ILO. Z całego serca gratuluję tym wszystkim, którzy doprowadzili do końca tak olbrzymie przedsięwzięcie.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

„Wyszkowiak” nr 40 z 7 października 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta