Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam XLI

A jednak można się pomylić! Od kiedy „Głos Wyszkowa” przybrał barwy „Wyszkowiaka”, ludzie mają poważny problem z zakupem właściwej gazety. Niejednokrotnie byłam świadkiem, gdy kupujący z dwiema gazetami w rękach zastanawiali się, która jest tą, po którą przyszli. Szkoda, że redakcja „Głosu” wśród szerokiej gamy kolorów wybrała ten, którym posługuje się najstarsza z lokalnych gazet.
„Nowy porządek w radzie miejskiej” pod takim tytułem „Nowy Wyszkowiak” zamieścił informację o zmianie okręgów wyborczych w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak wszystkim wiadomo, tegoroczne wybory przynoszą zmianę i po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z jednomandatowymi okręgami wyborczymi. W Wyszkowie będzie więc 15 okręgów, natomiast okoliczne wsie będą stanowiły kolejnych 6 okręgów wyborczych. Zmiana okręgów głosowania wprowadzi niemałe zamieszanie wśród wyborców. Dużo wcześniej trzeba będzie zapoznać się z informacją, kto gdzie ma głosować. Jak mówią miejscy radni, to kandydat na radnego dopilnuje, by wyborca wiedział, gdzie ma się zagłosować. Pomyślałam, że być może, zamiast konieczności czytania urzędowego obwieszczenia z informacją o nowych okręgach wyborczych, do naszych drzwi zaczną pukać kandydaci na radnych z informacją, gdzie należy głosować. Pomysł tani i trafiony – będziemy mieli okazję osobiście poznać naszych przyszłych przedstawicieli w radzie miejskiej.
***
W niebieskiej gazecie ukazał się artykuł „Dni otwarte w PWiK”. W dniach 13-14 czerwca PWiK zorganizowało dni otwarte dla mieszkańców gminy Wyszków. Niestety, imprezka nie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wyszkowa. PWiK odwiedzili jedynie uczniowie trzech wyszkowskich szkół. Prezes PWiK ubolewa, że mieszkańcy Wyszkowa nie wyrazili chęci obejrzenia zakładu i jedynie 7 osób przybyło, by zapoznać się z działaniem stacji uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Jak mówi prezes Teresa Jastrzębska „byłaby to niewątpliwie dobra możliwość uzyskania wyczerpujących informacji i odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania”. Cóż, wydaje mi się, że mieszkańcy Wyszkowa, zwłaszcza ci członkowie SM „Przyszłość”, po lekturze artykułu „Prezesi sprzecznie o rozliczeniu wody” (numer 23 „Wyszkowiaka”) otrzymali wyczerpującą odpowiedź na najbardziej nurtujące ich pytanie: dlaczego płacą za coś, czego nie dostali (czyli za wodę z licznika głównego).
***
Kilka miesięcy temu w artykule „Niebezpieczne skrzyżowanie” (numer 10/2014 „Wyszkowiaka”) przeczytaliśmy o kolejnej kolizji na skrzyżowaniu ulicy Sowińskiego z Prostą. Wówczas to władze miejskie twierdziły, że pomimo licznych petycji mieszkańców Wyszkowa nie przewidują w tym miejscu zmiany organizacji ruchu, a co za tym idzie, zamontowania sygnalizacji świetlnej lub budowy ronda. Jednak w ciągu niespełna trzech miesięcy władze miejskie zmieniły zdanie i nagle, ze zdumieniem przeczytałam informację, że na skrzyżowaniu ulicy Sowińskiego z Prostą powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Tę radosną informację przedstawił nam „Głos Wyszkowa” w artykule „Nowa sygnalizacja świetlna, chodniki i projekty dróg”. Teraz jestem już przekonana, że rok wyborczy powinien trwać wiecznie, gdyż tuż przed wyborami władza się uaktywnia i czasami spełnia oczekiwania mieszkańców.
***
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Unijne wsparcie – gmina Wyszków spada w rankingu”. W tej samej gazecie, na stronie obok, ukazał się monolog (tak to chyba można nazwać) burmistrza Grzegorza Nowosielskiego na temat pozyskiwanych środków unijnych pt. „Pozyskiwanie z umiarem”. W monologu pan burmistrz wyjaśnił, że nasza gmina nie jest zapóźniona cywilizacyjnie, ma kanalizację i dlatego z umiarem korzysta ze środków, które można „wyrwać” z Unii. Jednocześnie w „KurierzeW” ukazał się obszerny wywiad z burmistrzem („Wiem jak wykorzystać potencjał Wyszkowa”), w którym pan burmistrz Grzegorz Nowosielski chwali się jaki mamy piękny Wyszków. Z wywiadu wynika, że mieszkańcy Wyszkowa nie zauważają nowych chodników, parkingów, placów zabaw, kwiatów. Po 12 latach panowania okazało się, że pan burmistrz ma w końcu pomysł na nasze miasto! Nasze miasto będzie miastem przemysłowym! Pomyślałam, że Wyszków był kiedyś miastem przemysłowym. Dzisiaj z przemysłu nic nie pozostało. Dzisiaj Wyszków jest miastem supermarketów i galerii handlowych. Dzisiaj Wyszków jest sypialnią dla tych, którzy codziennie rano udają się do pracy do… Warszawy.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 25 z 24 czerwca 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta