Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyOkiem rzuciłam XXXIX

W minionym tygodniu uwagę zwróciłam na: „Głos Wyszkowa” w artykule „Nie ma chętnych, szkoła zagrożona” zajął się rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych. O ile wyszkowskie szkoły nie mają problemu z naborem uczniów, o tyle Zespół Szkół w Zabrodziu cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem.
Szkoła w I klasach przygotowała dla uczniów 78 miejsc, lecz jedynie 17 osób zainteresowanych jest tam nauką. W lutym tego roku w „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Zmiany w Zespołach Szkół w Zabrodziu i Długosiodle?” (nr 8/2014). Wtedy po raz pierwszy usłyszałam o pomyśle utworzenia kolejnego liceum ogólnokształcącego na terenie powiatu w Zabrodziu. Co roku szkoła w Zabrodziu ma poważny problem z dokonaniem naboru i od dawna wiadomo, że być może należy ją zlikwidować. Starania dyrektora ZS w Zabrodziu, by szkoła przetrwała na pewno należy doceniać. Należy jednak również pomyśleć o tym, co dalej należy zrobić. Decyzja o jej zamknięciu „odpychana” jest przez kolejne władze powiatowe. Niby chcieliby to robić, lecz czegoś się boją, gdyż zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Coś mi się wydaje, że nigdy nie będzie dobrego momentu na podjęcie tak mało popularnej decyzji.
***
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Ścieżki rowerowe zamiast igrzysk”. Artykuł dotyczy absolutorium, które otrzymał burmistrz Grzegorz Nowosielski. Nasi przedstawiciele, radni miejscy, jednogłośnie, pozytywnie ocenili działalność burmistrza w 2013 r. Na sesji miejskiej słychać było same „ochy” i „achy”. Nikt z obecnych na sesji nie widział żadnych niedociągnięć w działalności burmistrza, a tym samym w działalności całego Urzędu Miejskiego. Można więc przypuszczać, że w Wyszkowie dzieje się coraz lepiej. Pan burmistrz dziękując za udzielone absolutorium powiedział „(…) Ostatnio mieszkańcy Krakowa uznali, że nie chcą mieć igrzysk olimpijskich, wolą mieć po prostu ścieżki rowerowe. My od dawna już taką politykę realizujemy, bo czujemy i wiemy, że tak właśnie myślą mieszkańcy nie tylko Krakowa, ale i Wyszkowa, i generalnie mieszkańcy Polski”. Jak się z tym nie zgodzić? Oczywiście, że nie chcemy mieć igrzysk! Zdecydowanie bardziej odpowiadają nam ścieżki rowerowe. Co prawda, z niektórych ścieżek cieszymy się z przerwami, tak jak w przypadku ścieżki rowerowej przy ul. I AWP. Ścieżka oddana do użytku kilka lat temu, dzisiaj jest rozebrana, gdyż „toczy” się tam potężna inwestycja (kolejny etap przebudowy ul. I AWP). Za kilka miesięcy, może tuż przed wyborami, otrzymamy nową-starą ścieżkę rowerową, za którą ponownie będziemy dziękować władzuni.
***
Z „Wyszkowiaka” , z artykułu „Krzyże Zasługi za działalność… niekoniecznie w Wyszkowie” dowiedzieliśmy się, za co pan Adam Mróz i pani Elżbieta Świtalska otrzymali Krzyże Zasługi. Dalej nie rozumiem, dlaczego burmistrz robił tak wielką tajemnicę z zasług nagrodzonych. Tym bardziej dziwi mnie to, że wniosek o Krzyż Zasługi dla pani Świtalskiej wystosował burmistrz Wyszkowa a nie władza Warszawy, skoro działalność tej pani dotyczy głównie miasta Warszawy.
***
Również moja gazeta opublikowała bardzo obszerny wywiad z radnym panem Adamem Szczerbą. Jest to jedyny miejski radny, który dostrzega wady burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Jedyny radny, który jeśli trzeba, potrafi krytykować burmistrza. Jedyny radny, któremu zależy na tym, by żyło się nam w Wyszkowie lepiej.
***
„Nowy Wyszkowiak” zafundował nam atrakcję w postaci informacji „Wicestarosta wystąpił z PSL”. Wicestarosta swoją decyzję argumentuje m.in.: „Nie akceptuję działań organizacji miejsko-gminnej, nie są zbieżne z moimi poglądami”. Dziwne jest to, że poglądy pana Bociana były zbieżne z działaniami PSL trzy lata temu, kiedy to PSL udzieliło mu poparcia w wyborach samorządowych do rady powiatu i na stanowisko burmistrza. Pan Bocian miał zbieżne poglądy z PSL również wówczas, gdy walczył o stanowisko wicestarosty w powiecie. Jego poglądy zmieniły się, gdy osiągnął swój cel. Jakie poglądy ma teraz? Komu kibicuje, a kogo będzie wkrótce krytykował, zobaczymy przy najbliższych wyborach.
***
W minionym tygodniu gazetki podały informację, komu burmistrz umorzył, komu odroczył termin płatności, a komu rozłożył podatki na raty. Na stronie internetowej mojej gazety znalazłam taki komentarz : „(…) Jak co roku prawie te same nazwiska proszą o umorzenie podatków lub rozłożenie na raty , panowie dalej będą „kręcić lody” i za rok znów poproszą o umorzenie podatków”. Podpisuję się pod tym obiema rękami i zastanawiam się, z jakich powodów tak wiele zacnych mieszkańców Wyszkowa i firm wyszkowskich nie

Judyta
„Wyszkowiak” nr 21 z 10 czerwca 2014 r.

Komentarze

To dziwne z tym zachwytem nad burmistrzem
Dodane przez Lonia matka trzech takich małych, w dniu 07.07.2014 r., godz. 23.57
Przecież nie robi najoczywistszych ścieżek rowerowych plus nie ma gdzie sie w Wyszkowie poplażować! Co mają robić rodzice z dziećmi? Za 4,5zł od dziecka szkolnego na basenie bez słońca? Albo autobusikiem nad Liwiec?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta