Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOkiem rzuciłam XXXV

Śmiało mogę napisać, że niektóre sprawy chyba nigdy nie znudzą się lokalnej prasie:
Jak bumerang wraca sprawa słupów wysokiego napięcia stojących wzdłuż ul. I AWP. Tym razem, na ostatniej powiatowej sesji, tematem zainteresował się radny Wojciech Nowakowski. Usunięcie słupów obiecywał pan wicestarosta Zdzisław Bocian (nr 24/2013 i nr 37/2013 „Wyszkowiaka”). Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się, że za usunięcie stojących koszmarków odpowiedzialny jest Zakład Energetyczny (nr 3/2014 „Wyszkowiaka”). Wtedy pomyślałam, że słupy zostaną na zawsze. Dyskusja nad nimi trwa jednak dalej. Czy zdoła nas coś jeszcze zdziwić w tej sprawie? Myślę, że tak. Będzie to dzień, w którym z ul. I AWP słupy nagle znikną i zostaną na niej jedynie paskudne skrzynki energetyczne, na których estetyzację w dalszym ciągu czekamy.
***
„Głos Wyszkowa” ponownie opisał sprawę konkursu na prowadzenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wyszkowie. Jak wiemy, Dom Środowiskowy od stycznia prowadzi Stowarzyszenie „Ważna Róża” i od tego czasu wokół niego jest mnóstwo negatywnych emocji. Tym razem przeczytać możemy o wnioskach pokontrolnych powiatowej komisji rewizyjnej, która sprawdziła procedury konkursowe na prowadzenie PŚDS. Komisja dostrzegła szereg uchybień, których wcześniej nie zauważył wojewoda. Wojewoda w sprawę konkursu również był zaangażowany, gdyż skargę w tej sprawie złożyła do niego pani Urszula Mikołajczyk, której stowarzyszenie przegrało konkurs na prowadzenie PŚDS. Niby prosta sprawa strasznie się skomplikowała, a ja zastanawiam się, czy gdyby konkurs wygrało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, komisja rewizyjna równie szczegółowo zajmowała się powyższą procedurą konkursową.
***
Moja gazeta poinformowała mieszkańców Wyszkowa o wyjątkowym pechu powiatowej inwestycji MECEO. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, powinno ono funkcjonować od września 2013 r. Termin oddania inwestycji był już kilka razy przekładany. Teraz pojawił się kolejny problem, gdyż z powodu błędu projektanta, który zapomniał o balustradach przy tarasie i schodach, termin oddania inwestycji opóźnia się o kolejne 3 tygodnie. Należy mieć nadzieję, że to koniec niespodzianek, które spotkały powiat przy realizacji tej inwestycji.

Czasami zdarzają się zaskoczenia:
Niebieska gazeta poinformowała nas, że powiat na drogę Nowa Wieś-Porządzie przeznaczy dodatkowe środki, które zostały „zdjęte” z planowanych remontów odcinków dróg w gminach Brańszczyk i Rząśnik. Zapewne wszyscy wiedzą, że remonty dróg powiatowych przeprowadzane są metodą powierzchniowego utrwalenia, czyli tak zwanymi natryskami, które w czasie upałów spływają z drogi i przyklejają się do kół pojazdów. Moim zdaniem dobrze się stało, że powiat, przez zupełny przypadek, nie wykona założonych na ten rok „natryskowych” pseudoremontów dróg.
***
Z uwagą przeczytałam wyjaśnienie prezes PWiK pani Teresy Jastrzębskiej dotyczące opłat z licznika głównego za zużytą wodę przez członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Wyjaśnienie pt. „Stanowisko PWiK” ukazało się w „Wyszkowiaku”. Dzięki temu dowiedziałam się, że jako członek spółdzielni płacę za wszelkiego rodzaju awarie, wycieki, przecieki, nieszczelności, które następują nie z mojej winy. Płacę również za podlewanie trawników i klombików, bez względu na to, kto postanowił je podlewać. Szybko policzyłam i wyszło mi, że za awarie i wycieki, które miały miejsce w 2013 r. w moim bloku, członkowie SM „Przyszłość” zapłacili około 6 400 zł.
***
Ucieszyłam się, gdy w „Głosie Wyszkowa” przeczytałam informację, że być może największy wyszkowski zegar znajdujący się na budynku SP nr 1 i I LO ponownie zacznie odmierzać czas. Z całego serca kibicuję dyrektorom szkół w tych działaniach.

A czasami zdarzają się wpadki:
1 maja gmina Wyszków zorganizowała dla mieszkańców Wyszkowa rajd rowerowy. Współorganizatorami rajdu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, WOSiR oraz WOK „Hutnik”. Lokalne gazetki rozpisały się o tej „wyjątkowej” imprezie. Temat rajdu poruszył również „Wyszków24”, lecz do współorganizatorów rajdu dodatkowo dorzucił Klub Ekologiczny Wyszków, Klub Przyjaciół Wyszkowa, Wyszków Moje Miasto i Punkt Turystyczny. Jak widać, niestety, po raz kolejny W24 ma problem z przekazaniem rzetelnej informacji. Nie dość, że zasługi współorganizatorów przypisał tym, którym się one nie należą, to poprzekręcał nazwy stowarzyszeń, które jakoby były współorganizatorem imprezy.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 19 z 13 maja 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta