Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyOkiem rzuciłam XXXIV

Nie będę pisała o majowym weekendzie. Był, minął. Jedni mieli dużo wolnego, inni w tym czasie dużo pracowali. Ja trochę poczytałam.
W „Wyszkowiaku” przeczytałam o donosie, który wpłynął do Urzędu Miejskiego na nieprawidłowości w przedszkolu „Mikołajek”. W związku z otrzymanym anonimem urzędnicy dokonali tam kontroli. Pan burmistrz powiedział, że ta informacja (czyli anonimowy donos) nie była rozpatrywana formalnie, ale dała wiedzę, którą należało zweryfikować. Wydaje mi się, że TA informacja została formalnie rozpatrzona, skoro do przedszkola „Mikołajek” pobiegła kontrola. Czasy PRL-u mi się przypomniały, kiedy to anonimowe donosy stanowiły podstawę polityki naszego państwa. Moim zdaniem, można zareagować na donos, jeśli donoszący się pod nim podpisze. Jeśli do urzędu wpływa anonim, to z miejsca powinien trafić do kosza.
***
Również w mojej gazecie przeczytałam dyskusję na temat ulicznego handlu, która miała miejsce na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Obecnie handlować można niemal wszędzie, np. na targowisku przy ul. Dworcowej, niedaleko dawnego tzw. rubelplacu, przy Polomarketach, na rogu ul. 11 Listopada z ul. Pułtuską. Tym, którzy cenią sobie smaczne pomidory, świeże truskawki czy czereśnie, handel z samochodu nie przeszkadza. Według mnie, handlujący rolnicy wpisali się w krajobraz miasta. Dla turystów miejskie targowisko funkcjonujące w obecnym kształcie stanowi atrakcję, gdyż stanowi swojego rodzaju folklor, który zachował się w niewielu miastach.
***
Lokalne gazetki donoszą, że być może mieszkańcy Wyszkowa będą mogli wypowiedzieć się w kwestii kształtu nowej fontanny, na którą gmina planuje wydać 100 000 zł. Z taką propozycją wystąpił miejski radny pan Adam Szczerba, a burmistrz propozycję obiecuje rozważyć. Radna Lucyna Sosnowska obawia się, że procedura zaproponowana przez pana Adama Szczerbę bardzo wydłuży proces wyboru nowej fontanny. Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały ewentualne konsultacje, ale moim zdaniem ich przeprowadzenie nie spowoduje wydłużenia procesu wyboru fontanny, jeśli termin konsultacji nie będzie zbyt długi i decyzja o konsultacjach zapadnie wkrótce. Konsultacje dadzą szansę wypowiedzenia się tym wszystkim, którym zależy na jej pięknym wyglądzie.
***
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Droga w centrum gorsza niż na wsi”. Chodzi o drogę w okolicy Kauflandu, przy której domy mają adres „ul. Pułtuska”. Z ul. Pułtuską droga ma niewiele wspólnego i niewielu mieszkańców Wyszkowa wie, że taka droga w ogóle istnieje. Dla mieszkańców, którzy mieszkają przy malutkiej ul. Pułtuskiej, dojazd do domów stanowi nie lada wyczyn. Od lat mieszkańcy walczą o remont. Od lat gmina na drogę nie ma pieniędzy. Po ostatnich ulewach zdesperowani mieszkańcy porwali burmistrza z urzędu i pokazali jak wygląda zalana ulica. Burmistrz niby ludzi wysłuchał i swoją wizytę na drodze skwitował słowami „Pani mnie przestraszyła, myślałem, że tu stała się tragedia, a tu przyjeżdżamy i jest jedna duża kałuża na drodze gruntowej, co przy takich opadach jak były przez sobotę i niedzielę, nie jest dziwnym zjawiskiem”. Panie burmistrzu, kałuże po opadach faktycznie nie są niczym dziwnym. Dziwne jest jednak to, że przez tyle lat urzędowania nie znalazł pan środków na remont tej drogi, o co nie raz prosili mieszkańcy. Ciekawe, czy przedsiębiorcy równie długo prosili o remont osławionej ul. Stolarskiej?
***
Z „Głosu Wyszkowa” dowiedziałam się, że miejscy radni ponownie zastanawiają się, czy przejmą od powiatu zimowe utrzymanie dróg powiatowych. „Głos Wyszkowa” na temat zimowego utrzymania dróg powiatowych już pisał w tym roku (gazeta nr 7/2014 „Niech powiat daje więcej”). Wówczas to radni uważali, że przed podpisaniem porozumienia niezbędna jest negocjacja stawek. Minęły dwa miesiące, dyskusja powróciła, a ja pomyślałam, że być może wicestarosta, który odpowiada za drogi powiatowe, na sam koniec kadencji będzie musiał zmierzyć się z zimowym utrzymaniem dróg. Czy na pewno poradzi sobie z problemem?
***
Na stronie internetowej pod artykułem „100 lat liceum: tworzymy z pasją” („Nowy Wyszkowiak”) ukazał się komentarz „Reklama Norwida. Uczniów brak to trzeba mówić co tydzień o absolwentach. Brawo!”. Gdyby komentator na bieżąco śledził informacje prasowe wiedziałby, że w tym roku I LO im. C. K. Norwida obchodzi 100 lat swojego istnienia. Już od kilku miesięcy absolwenci liceum uczestniczą w imprezach, które poprzedzają tę główną, która odbędzie się 27 września – Zjazd Absolwentów LO. Jako absolwent liceum uważam, że pisanie o liceum w tak wyjątkowym roku nie jest niczym dziwnym. Czy to jest reklama szkoły? Tak, ale tej reklamy dokonują ci, którzy ją skończyli.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 18 z 6 maja 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta