Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraOkiem rzuciłam XXVIII

Szkoła w Białymbłocie obchodziła „Tydzień Dobrych Uczynków”. Najpierw sobie pomyślałam, że tydzień to zdecydowanie za mało. Potem pomyślałam, że lepszy rydz niż nic. W końcu wpadło mi do głowy, że idąc za przykładem maluchów nasza szanowna władza również powinna nam zafundować „Tydzień Dobrych Uczynków”. Przed wyborami taka akcja bardzo by się przydała.
„Mecz podwyższonego ryzyka” – krzyczała okładka mojej gazety. Jak wiadomo, mecz odbył się bez większych sensacji. Bug Wyszków zremisował z Polonią Warszawa. Jednak ulice Wyszkowa w sobotnie przedpołudnie były mocno okupowane przez policyjne patrole. Obserwując przygotowania do meczu miałam wrażenie, że część społeczeństwa, na czele z policją, czekała na zadymę. A tu niespodzianka – kibice przybyli, pokrzyczeli i… poszli sobie. Ciekawi mnie, jakie były koszty tak intensywnego najazdu policji na nasze miasto?
***
Poseł Bodio za pośrednictwem „Wyszkowiaka” poinformował nas, że dzięki intensywnym staraniom Klubu Parlamentarnego PSL, Sejm przyjął poprawki Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – prawo o ustroju sądów powszechnych. Pan Bodio mocno się uaktywnił od momentu, gdy zasilił szeregi PSL. Dziwi więc mnie, że nie znalazłam jego nazwiska na listach wyborczych do Europarlamentu. Pomyślałam sobie, że być może to PSL-owski „czarny koń” w biegu do fotela burmistrza?
***
„Głos Wyszkowa” poinformował nas, że komisja oświaty złożyła do Zarządu Powiatu wyszkowskiego wniosek o zawieszenie prac nad strategią oświatową powiatu wyszkowskiego na lata 2013-2020. Strategia miała być opracowana do końca 2013 roku, lecz do tej pory nie powstała. Dlatego też, zdaniem komisji, dokument ten jest zbędny. Zarząd jednak stwierdził, że nie może zająć się wnioskiem komisji, gdyż to starosta powołał zespół do opracowania strategii. Starosta zaś uważa, że strategia powinna powstać i nie zamierza rozwiązać zespołu. Z prostego tematu zrobiła się skomplikowana sprawa. Niby nie ma o czym dyskutować, a dyskusje trwają. Mam dziwne odczucie, że to wicestarosta, który opieką swoją otoczył powiatową edukację zaczął się „starać”, by strategia nigdy nie powstała. Być może wicestarosta boi się, że zostanie przewodniczącym zespołu.
***
Od maja ponownie rusza Punkt Informacji Turystycznej. Tym razem PIT będzie funkcjonował w stróżówce w parku miejskim. Prawdopodobnie jego obsługą nadal będą się zajmowali pracownicy Urzędu Miejskiego. Mam nadzieję, że tym razem PIT otworzy swe podwoje na turystów i swoje godziny urzędowania dostosuje do ich potrzeb, którzy być może przyjadą do Wyszkowa i być może zapragną PIT odwiedzić. Mam również nadzieję, że zła passa PIT w końcu minie.
***
„Głos Wyszkowa” wystawił minus dla akcji „Sześciolatki do szkoły”. Całkowicie zgadzam się z twórcą minusa i również współczuję rodzicom, których pociechy kończą 6 lat w tym roku. Niejeden rodzic zastanawia się, co należy zrobić. Czy już zapisywać dziecko do szkoły? A może należy starać się o opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, która może zwolnić sześciolatka z obowiązku pójścia do szkoły? Obserwując zamieszanie wokół sześciolatków myślę sobie, że to nie dzieci, lecz rodzice z porad poradni powinni korzystać, gdyż niedługo nie będą w stanie podjąć żadnej samodzielnej decyzji w sprawie swojego dziecka.
***
Ta sama gazeta zadała trzy pytania do pani Urszuli Mikołajczyk. Pani Mikołajczyk obszernie wypowiedziała się na temat 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jednocześnie bardzo skromnie wypowiedziała się na temat dalszych działań na rzecz osób niepełnosprawnych mówiąc „My także mamy pewne pomysły, o których nie chcę na razie mówić”. Być może pewne pomysły zostaną nam przedstawione tuż po wakacjach, kiedy to kampania wyborcza ruszy pełną parą.
***
Za sprawą słów pana wicestarosty wypowiedzianych na ostatniej sesji Rady Powiatu: „Gmina Długosiodło, Rząśnik, Zabrodzie przekroczyły limit marcowy”, moja gazeta przedstawiła echa zimowego utrzymania dróg. Nie byłoby co komentować, gdyby nie komentarze internautów, którzy zastanawiają się o jakich limitach mówi wicestarosta, skoro w marcu nie było zimy. Wydaje mi się, że limit marcowy, o którym mówi pan Bocian, oznacza dotację jaka przysługuje danej gminie na zimowe utrzymanie dróg powiatowych do 31 marca. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam wypowiedź pana Bociana, ale wydaje mi się, że o to właśnie chodzi. Po raz kolejny okazuje się jednak, że najważniejszą umiejętnością jest umiejętność prostego, logicznego wypowiadania się.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 12 z 25 marca 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta