Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 grudnia 2022 r., imieniny Marii, WirginiuszaOkiem rzuciłam XXV

Jeszcze nigdy tak długo nie szukałam informacji, które bym mogła skomentować. Przejrzałam gazetki raz, drugi, trzeci i stwierdziłam, że ten tydzień był wyjątkowo spokojny.
1 marca, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstałam rano i wyjrzałam przez okno. Rozczarowałam się. Na ulicach nie było biało-czerwonych flag. Czyżby nasza władza zapomniała, że tego dnia również na ulicach Wyszkowa powinny się pojawić polskie flagi? Szkoda, że o tak ważnym dniu zapomnieli nie tylko liczni mieszkańcy naszego miasta, ale także ci, którzy za chwilę będą ponownie startować w wyborach.
***
„Głos Wyszkowa” informuje nas, że centrum Wyszkowa będzie wolne od reklam. Po raz pierwszy ta gazeta informację taką podała w 2012 r. Obowiązki i prawa w zakresie usytuowania reklam zewnętrznych gmina Wyszków określiła w 2011 r., kiedy uchwalono miejscowy plan zagospodarowania centrum. Jednak dopiero teraz Urząd zamierza zabrać się za wdrażanie zasad ustalonych trzy lata temu (!). Ostatnio wszystko kojarzy mi się z wyborami i być może dlatego pomyślałam, że gmina Wyszków zajęła się inwentaryzacją obrzydliwych, wszechobecnych, często nieaktualnych reklam tylko dlatego, że coraz większymi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Być może takie uporządkowanie miasta stanowić będzie kolejny punkcik do długiej listy sukcesów gminnej władzy.
***
Moja gazeta informuje nas o proponowanych zmianach w Zespole Szkół w Zabrodziu i w Długosiodle. O tym, jakie będą zmiany w Długosiodle jeszcze nie wiadomo. Podobno pomysł na szkołę ma wójt gminy Długosiodło pan Stanisław Jastrzębski, który coś ma zaproponować. Dyrektorka szkoły w Zabrodziu wpadła natomiast na pomysł utworzenia liceum ogólnokształcącego. O dawna wiadomo, że szkoła w Zabrodziu nie cieszy się powodzeniem wśród absolwentów gimnazjów. Nie rozumiem, po co w powiecie wyszkowskim tworzyć kolejne liceum ogólnokształcące, do którego i tak będzie problem z naborem. Nie rozumiem ambicji dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, którzy za cel stawiają sobie, by mieć liceum ogólnokształcące. Czy jego posiadanie podnosi rangę szkoły? Nie sądzę. Może zamiast kiepskiego liceum lepiej mieć dobre technika i szkoły zasadnicze? Zgadzam się z komentarzem znalezionym na ten temat w sieci: „(…) Uważam, że wszystkie szkoły średnie w naszym powiecie są potrzebne, ale po co tyle ogólniaków!? Już te w jedynce (czyli ZS nr 1) i dwójce (czyli ZS nr 2) reprezentują poziom dawnych zawodówek”.
***
W „Wyszkowiaku” znalazłam informację, że gmina Wyszków rozpoczęła realizację projektu turystycznego, na który pozyskała 500 000 zł z UE. Realizacja projektu rozpoczęła się od… wydrukowania trójdzielnego kalendarza (200 egzemplarzy za 1 845 zł). Wiem, że wydawanie tak dużych pieniędzy od czegoś trzeba zacząć. Według mnie, wydatek ten jednak mocno chybiony. Gmina zaprosiła również do składania ofert na przegląd i inwentaryzację istniejących szlaków turystycznych. Jak to zwykle bywa, jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Mam wątpliwości, czy w tym przypadku jest to kryterium właściwe. Czy najtaniej zawsze oznacza dobrze?
***
Również w mojej gazecie ukazał się wyborczy kalendarz. Chodzi oczywiście o wybory do Parlamentu Europejskiego. Już za chwilę zacznie się walka o jedno z 51 miejsc w Europarlamencie. Miejsc mało – chętnych zapewne będzie wielu. Ciekawe, kto z naszego terenu niedługo będzie składać kolejne przedwyborcze obietnice? Co nowego usłyszymy i czym damy się skusić, by na tego jedynego, właściwego kandydata zagłosować?
***
W sobotę 22 lutego miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W „Hutniku” absolwenci-harcerze I LO zorganizowali Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Niełatwo było zdobyć wejściówki na tę imprezę. Szczęśliwcy, którzy zasiedli na widowni mogli posłuchać harcerskich i turystycznych piosenek w wykonaniu tych, którzy ostatni raz na scenie stali kilkanaście lat temu. Gratulacje dla tych, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie rewelacyjnego Przeglądu.
***
Kolejne gratulacje, tym razem dla pana Piotrka Płochockiego! Pan Piotrek stworzył niesamowita książkę „Harcerze z liceum”. Przeczytałam, wróciły wspomnienia, wzruszyłam się. Raz skautem, całe życie skautem…

Judyta
„Wyszkowiak” nr 9 z 4 marca 2014 r.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl