Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyOkiem rzuciłam XX

Podobno „Czeka nas imprezowy rok”. W 2014 r. Urząd Miejski zaplanował wiele ciekawych wydarzeń. Każdy z nas będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie można śpiewać na festiwalach, popływać kajakiem, pojeździć na rowerze, posłuchać muzyki klasycznej, wziąć udział w turnieju gier komputerowych. Ja, z utęsknieniem czekam na rozpoczęcie imprez, tych w połowie listopada pt. „Wyścig po mandat radnego” i „Wojna o fotel burmistrza”.
Z „Wyszkowiaka” dowiadujemy się, że „Standard odśnieżania to kwestia pieniędzy”. Nie będę długo pisała na ten temat, gdyż moją ocenę zasypanego/odśnieżonego Wyszkowa można przeczytać kilka stron dalej. Pan burmistrz mówi, że gdybyśmy zdecydowali się na taką jakość odśnieżania jaka jest na drogach krajowych lub wojewódzkich, to byłoby to nieodpowiedzialne z naszej strony (czytaj – nieodpowiedzialne ze strony władzy), gdyż wtedy w budżecie byłoby mniej pieniędzy na inwestycje. Wtedy też, kwota przeznaczona na zimowe odśnieżanie dróg byłaby kwotą sześciocyfrową. Firma obecnie odśnieżająca Wyszków złożyła ofertę na kwotę 854 000 zł i dzięki temu przetarg wygrała. Oznacza to panie burmistrzu, że na zimowe odśnieżanie już dzisiaj mamy sześciocyfrową kwotę. Być może zamiast chybionych inwestycji typu ul. Stolarska, należy na odśnieżanie przeznaczyć trochę większe pieniądze. Dobrze odśnieżone drogi dają większą gwarancję bezpiecznej jazdy, która i tak zimą do łatwych nie należy. Zastanawiam się co jest ważniejsze – nietrafiona inwestycja dla 10 przedsiębiorców, czy bezpieczeństwo na drogach dla 27 tys. mieszkańców Wyszkowa?
***
„Głos Wyszkowa” przedstawił nam kolejny pomysł wicestarosty pana Z. Bociana. Pan Z. Bocian pragnie wybudować drogę z Wyszkowa na Zakręcie, do Brańszczyka, dalej do Knurowca, Długosiodła, Lubiela, Rząśnika, Komorowa, Skork, Somianki, Michalina, Krąg, Tulewa, Rybna i do Wyszkowa. Będzie to „(…) szlak nadbużańsko-nadnarwiański. Projekt bardzo odważny, ale wart realizacji” – mówi pan Z. Bocian. Sam projekt ma kosztować 500 000 zł. Pomyślałam sobie, że takie drogi istnieją już w powiecie. Nie bardzo więc rozumiem, po co budować coś, co już jest i dlaczego, w związku z tym, projekt ten jest tak odważny, a tym bardziej tak kosztowny. Na razie pomysł pana Z. Bociana jest tylko jego pomysłem, nawet Zarząd nie wie, że panu Z. Bocianowi wpadła do głowy taka wizja. Liczyć należy na to, że Zarząd Powiatu Wyszkowskiego, w dyskusji nad wnioskiem pana Z. Bociana wykaże się dużą mądrością.
***
Coraz więcej mówi się o nadchodzących obchodami 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie. Patronat medialny nad imprezą spośród lokalnych gazet ma jedynie „Nowy Wyszkowiak”. Na obchody 100-lecia LO zjadą się ludzie z całej Polski i z zagranicy – absolwenci tej szkoły. Dziwi mnie, że impreza organizowana z takim rozmachem ma jednego patrona medialnego, natomiast imprezy organizowane na zdecydowanie mniejszą skalę patronów medialnych mają więcej – zazwyczaj wszystkie gazet ukazujące się na terenie naszego powiatu. Czy pozostałe tytuły prasowe nie były zainteresowane? W związku z uroczystościami uruchomiona została również strona internetowa www.100latlowyszkow.pl, gdzie napisano, że partnerem strategicznym imprezy (czyli tym najważniejszym) została gmina Wyszków. Partnerem (czyli tym mniej ważnym) zostało Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Trochę to dziwne, bo na co dzień to starosta „opiekuje się” tą szkołą i chyba to właśnie on powinien być ważniejszy od burmistrza przy organizacji imprezy. Niby takie „drobiazgi”, ale według mnie, przy organizacji tak ważnej imprezy, mają one olbrzymie znaczenie.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 4 z 28 stycznia 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta