Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

O zmianach, które wzmocnią rolę mieszkańców
O. Dziekoński o nowych propozycjach dotyczących prawa.

(Zam: 29.01.2014 r., godz. 13.00)
O zmianach w prawie, które zdaniem ich pomysłodawców, mają zwiększyć wpływ i rolę mieszkańców w samorządach mówił we wtorek w Urzędzie Miejskim minister z Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

Gość omawiał inicjatywy Kancelarii m.in. dotyczące wprowadzenia inicjatywy uchwałodawczej obywateli – rady gmin będą miały obowiązek zajęcia się projektami uchwał mieszkańców. O. Dziekoński poinformował też o pomyśle przeprowadzenia obowiązkowych konsultacji ze społeczeństwem dotyczących najważniejszych uchwał takich jak budżet, strategia rozwoju. Gość podkreślał konieczność zapewnienia samorządom większej swobody działania. Wśród nowych, proponowanych im prerogatyw jest m.in. możliwość uchwalania lokalnego kodeksu reklamowego, który określi, jakie reklamy, gdzie na jakich warunkach mogą być umieszczane w przestrzeni publicznej.
J.P.
Relacja ze spotkania w wydaniu „Wyszkowiaka”, który ukaże się 4 lutego.

Foto
Olgierd Dziekoński
fot. Justyna Pochmara

Foto
W spotkanie trwało dwie godziny
fot. Justyna Pochmara

Komentarze

Dodane przez Golem, w dniu 29.01.2014 r., godz. 14.50
... Dziekoński poinformował też o pomyśle przeprowadzenia obowiązkowych konsultacji ze społeczeństwem dotyczących najważniejszych uchwał takich jak budżet, strategia rozwoju... U nas takie standardy są obce, uprawiana jest zmyłkowa POzerka!
Dodane przez Observer, w dniu 29.01.2014 r., godz. 14.50
Ciekawa sytuacja, że na spotkaniu, gdzie tematem jest wprowadzenie inicjatywy uchwałodawczej obywateli, są sami samorządowcy :) Przecież im nie jest w smak oddanie "władzy" w ręce ludu. Daleko naszej samorządności do ideałów Weber'owskiej biurokracji...
Dodane przez gbur, w dniu 29.01.2014 r., godz. 16.51
ciekaw jestem jak wyglądało będzie takie wprowadzenie inicjatyw obywatelskich... odbędą się konsultacje społeczne, prowadzone przez wybitnych specjalistów urzędowych, z których i tak nic nie przejdzie do dalszych prac, bo się okaże niezgodne, niepotrzebne albo odwrotnie - zagrażające. wyjdzie z tego jedna wielka farsa, a władzunia, media i poplecznicy będą trąbić w jedną fujarkę. szkoda tylko, że będzie to cienkie piszczenie, adekwatne do ich kwalifikacji...
pic na wodę
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2014 r., godz. 21.32
Przyjechał.pogadał,wyjechał - szkoda miejsca na łamach wyszkowiaka na nic nie znaczące spotkania.Chyba że to spotkanie wyborcze...
Do Anonima "pic na wodę"
Dodane przez Bożena, w dniu 29.01.2014 r., godz. 22.01
Do oceny spotkania poczekajmy do pełnej relacji, która ukaże się 4 lutego w papierowym wydaniu. Teraz myślę, że twój wpis bardziej adekwatny jest do innego artykułu tego forum i pozwalam sobie go przekopiować w tamo miejsce. Znajdziesz?
Dodane przez za inicjatywą., w dniu 30.01.2014 r., godz. 11.32
Ta inicjatywa Prezydenta jest już głośna od dłuższego czasu i umożliwiałaby po zebraniu pewnej ilości podpisów automatycznego referendum w sprawie ważnej dla samorządu, którą po uzyskaniu akceptacji biorących udział w tym referendum musiałaby być zrealizowana. Nie trzeba będzie osiągnąć odpowiedniej frekwencji w referendum. Nie lubię Komorowskiego ale tą inicjatywę popieram. Oczywiście jest i haczyk w tej inicjatywie- gdy chcemy odwołać Wójta, Burmistrza czy Prezydenta to potrzeba będzie frekwencji na referendum podobnej jak podczas wyborów samorządowych.
Dodane przez Bożena, w dniu 30.01.2014 r., godz. 23.00
"gdy chcemy odwołać Wójta, Burmistrza czy Prezydenta to potrzeba będzie frekwencji na referendum podobnej jak podczas wyborów samorządowych." - Ponieważ Komoruski wie, że referendum dotyczy przeważnie prezydentów czy burmistrzów z ramienia PO.
Zegnamy
Dodane przez Egzekutor, w dniu 31.01.2014 r., godz. 13.49
Mieszkancow Wyszkowa to moze wzmocnic wylacznie pogonienie obecnej ekipy ze wszyskich biurowcow al. Roz , lacznie z radnymi , lub raczej coraz bardziej bezradnymi.
Mieszkaniec jest uporczliwie dreczony!
Dodane przez Tubylec, w dniu 31.01.2014 r., godz. 16.20
Przyjrzec nalezy sie nie roli mieszkancow , a roli samorzadowcow , zwlaszcza Burmistrzow ktorzy tychze mieszkanow tak czesto drencza poprostu ! Nie potrafia tychze mieszkancow obronic wyroki Wojewodzkiego Sadu Administracyjnego , miejscowa prokuratura , audycje telewizyjne !

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl