Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 lipca 2024 r., imieniny Kamila, SzymonaAdam Warpas miał poważny wypadek samochodowy

(Zam: 09.01.2014 r., godz. 10.53)
Wiceburmistrz Adam Warpas w środę wieczorem jadąc tzw. zakopianką w Krzeczowie (województwo małopolskie) zderzył się czołowo z TIR-em. Jego stan jest poważny, zagrażający życiu. Jest pod opieką specjalistów z Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

8 stycznia około godz. 17.30 w Krzeczowie (gmina Lubień, powiat myślenicki), na drodze krajowej nr 7 (tzw. zakopiance), na jej jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku Adam Warpas jadący do Zakopanego citroenem xarą picasso z nieustalonych dotychczas przyczyn, podjeżdżając pod wzniesienie, na łuku drogi w prawo, znalazł się nagle na przeciwnym pasie ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Myślenic ciągnikiem siodłowym MAN z naczepą (cysterna do przewozu paliw) na krakowskich numerach rejestracyjnych. Adam Warpas nie miał pasażerów. Kierowca TIRa był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.
Citroen przemieścił się na lewą stronę drogi, dachował. Adam Warpas doznał bardzo poważnych, zagrażających życiu, obrażeń ciała. Został przetransportowany najpierw do niepublicznego szpitala w Myślenicach, a później do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Myślenic, strażacy zawodowi i ochotnicy. Tego samego dnia oględzin pojazdów dokonał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Zespół Dochodzeniowo-Śledczy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.
W czwartek 9 stycznia w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie o godz. 18.00 odbyła się msza w intencji powrotu do zdrowia Adama Warpasa.
J.P.
Kolejna msza za powrót do zdrowia Adama Warpasa odbędzie się w środę 15 stycznia o godz. 18.00 w kościele św. Idziego.


 
Citroen, którym jechał Adam Warpas, zderzył się z TIR-em, a następnie dachował

 
.

 
Do wypadku doszło 8 stycznia około godz. 17.30 na jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku tak zwanej zakopianki
fot. KPP w Myślenicach

Komentarze

Dodane przez Greg, w dniu 09.01.2014 r., godz. 11.43
Każde życie jest ważne. Za szybko żyjemy.
Dodane przez L, w dniu 09.01.2014 r., godz. 15.55
Nieciekawie to wygląda, ale strona kierowcy citroena jest stosunkowo ocalała, więc miejmy nadzieję...
Dodane przez Zołza, w dniu 09.01.2014 r., godz. 18.22
To, że dzisiejsze samochody robione są z blaszki przypominającą tę z puszek piwa to kolejna historia. Niech wraca do zdrowia.
zycie
Dodane przez e77, w dniu 09.01.2014 r., godz. 22.54
zycie jest tylko jedno ale za szybko zyjemy i nie zauwazamy czasem ze mija tak szybko 'Adam trzymaj sie
Polsko XXI wieku, Ta droga to skandal!
Dodane przez Daria, w dniu 09.01.2014 r., godz. 23.28
Każde życie jest ważne, za szybko żyjemy i za mało interesujemy się naszym otoczeniem. Kliki złodziejskie okradają nasze państwo, a my, choć już w przyzwoitych samochodach, nadal jeździmy po drogach na poziomie trzeciego świata. Karmimy się zastępczymi tematami, a nasze bezpieczeństwo i życie pozostaje w rękach autostradowych złodziei.
do Daria
Dodane przez Jacek, w dniu 13.01.2014 r., godz. 11.22
Co ty piszesz kobieto!! (?). Jeździsz trochę po Polsce ? Jak nie widzisz poprawy stanu Polskich dróg, porównując teraz i 15 lat temu, to chyba się z Wyszkowa nie ruszałaś. 95% wypadków jest z winy uczestników ruchu na drodze: piesi i mistrzowie kierownicy - kierowcy. I nie mieszaj polityki do nieszczęścia.
Dodane przez Szałajda, w dniu 13.01.2014 r., godz. 13.28
A co powiesz na to, że już dawno za wydane poczwórnie pieniądze, powinniśmy mieć 4 główne autostrady? Daria mówi o tym, że przez złodziei z ministerstwa Nowaka budujemy najdroższe drogi na świecie.
Dodane przez TD, w dniu 14.01.2014 r., godz. 17.51
Tak po ludzku spartolili... Zakończenie budowy autostrad A1 i A4 znów przeciągnie się w czasie. Ta ostatnia nawet do 2016 roku...
ad TD i Daria
Dodane przez Golem, w dniu 14.01.2014 r., godz. 20.56
Co Jacek na to?
Dodane przez O.N.A., w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.21
Jacku, 15 lat temu miałam kiepski kineskopowy telewizor. Dziś mam super HD, taki postęp. Zapewniam jednak, że żadna to zasługa Tfuska. Pisząc swoje brednie, chyba nie pan nie rozumie o co chodzi Darii, która mówi, że za wpakowane dotychczas pieniądze, w normalnych państwach zrobionych byłoby trzy razy więcej dróg. Więcej dobrych dróg to większe bezpieczeństwo.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta