Menu górne

Dziś jest 14 sierpnia 2022 r., imieniny Alfreda, EuzebiuszaSpełnione marzenie
Dwa nowe domy dla dzieci przy ul. Dworcowej cieszą podopiecznych i wychowawców

(Zam: 07.10.2016 r., godz. 11.36)

Uroczyste otwarcie obiektów odbyło się 6 października z udziałem przedstawicieli władz powiatowych i miejskich, wielu instytucji, wykonawcy inwestycji i in. Nowe domy mają zapewnić podopiecznym Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej jak najbardziej rodzinną atmosferę. Tu dzieci i młodzież sami dbają o przyrządzanie posiłków, sprzątanie i inne typowo domowe czynności.
- To historyczna chwila. Nie wiem, czy to nie jest najważniejsza inwestycja, jaką powiat zrealizował w okresie swojego funkcjonowania w Wyszkowie – zaznaczył starosta Bogdan Pągowski. – To tylko infrastruktura, ale jak ten dom będzie funkcjonował zależy od wychowawców, pani dyrektor, dzieci oraz tego, czy w tym domu znajdą one spokój, miłość, bezpieczeństwo. Życzymy, żeby czuły się tu jak w prawdziwym domu rodzinnym.
- Od dzisiaj dzieci otrzymają swoje nowe miejsce na ziemi, dom, w którym będą mogły poczuć się bezpieczne i potrzebne – podkreśliła dyrektor placówki Alicja Zapolska.
Dla niej i dla wychowanków powstanie domów jest spełnieniem marzeń. Zostały one stworzone na wzór placówki działającej już z powodzeniem w Otwocku. Budowa kosztowała niemal 1,2 mln zł, wyposażenie – 150 tys. zł, dostosowanie pomieszczeń w dawnej w bursie szkolnej, gdzie mieści się biuro i dział administracyjny domów – 100 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu powiatu.
Podczas otwarcia goście uroczystości przekazali na ręce dyrektor Alicji Zapolskiej wiele praktycznych prezentów, które przydadzą się w codziennym życiu podopiecznych placówki.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”
Komentarze

EU
Dodane przez gianfranco, w dniu 07.10.2016 r., godz. 14.49
Znowu kolejna inwestycja w całości ze środków własnych...
Dodane przez wyszkowianka, w dniu 07.10.2016 r., godz. 20.58
A gdzie są dzieci?
Dodane przez obserwator, w dniu 07.10.2016 r., godz. 23.06
A to najmniej ważne, jak zwykle. Vipy się bawią, wszystko na pokaz, nawet spadające liście z drzew grabili.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2016 r., godz. 00.39
Starostowie, burmistrz, wójtowie, radni, ksiądz,goście, gapie i cholera wie kto jeszcze. Ledwo się tam pomieścili. Z pewnością wszyscy, co do jednego baaardzo się przy tej budowie zasłużyli i napracowali. I tylko podmiotu, czyli dzieci tu jakoś nie widać.
Dodane przez O.S., w dniu 08.10.2016 r., godz. 18.05
Zniesmaczenie bierze patrząc tych obłudników. Gościna tez pewnie była nie zła. A dzieci? Kiedy przyjdzie czas,ze wreszcie nie będziemy oglądać tych nafaszerowanych obłuda i kłamstwem POPSLowcow.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl