Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraZabierz ze sobą Betlejemskie Światło

(Zam: 12.12.2013 r., godz. 12.53)
Hufiec ZHP „Rój Promienistych” zaprasza na mszę połączoną z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju.

Odbędzie się ona 22 grudnia o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha. Każdy, kto chce zabrać płomień z Groty Narodzenia Pana Jezusa na wigilijny stół, powinien wziąć ze sobą lampion, znicz lub świecę.
Oprac. J.P.


Foto
Betlejemskie Światło Pokoju

Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.12.2013 r., godz. 20.08
Dzięki za tę wiadomość. Co roku, jak tylko wiem o tej inicjatywie i mam taką możliwość biorę udział we Mszy św., na której rozdzielane jest Betlejemskie Światło Pokoju. To przepiękna inicjatywa i wielkie dzięki harcerzom, że od co najmniej kilku lat przywożą światełko do Wyszkowa. To rzeczywiście żywe światło z Betlejem, które w odpowiedni sposób jest rozdzielane na cały świat. Mam z tym związaną nastepującą historyjkę. Dwa, czy trzy lata temu byłem na tej mszy w kosciele Św. Wojciecha. Odpaliliśmy światło od harcerzy. A zasada jest taka, że trzeba je przechować do świąt. A nam niestety zgasło drugiej nocy. Myślelismy z żoną, co zrobić ? I dzwonimy do dwóch znajomych osób, które widzielismy w kościele, że również odpalały świecę od harcerzy. Ale pech !!! Im również zgasło. Ale podpowiedzieli nam jeszcze jedną osobę. I tym razem bingo. Udało się odpalić ogień betlejemski ponownie.
Dodane przez 13 grudnia, w dniu 13.12.2013 r., godz. 08.56
Chwała harcerzom! Również zachęcam do wzięcia udziału w tej pięknej tradycji. Zachęcam również do udziału w VIII Przeglądzie Piosenki Opozycyjnej "Bardowie Wolności i Solidarności", dziś 13 grudnia o godz. 17 w sali sportowej I LO
pytanie?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 15.12.2013 r., godz. 02.09
czy wyszkowiak to ogloszenia parafialne?
moja odpowiedź
Dodane przez Lokis, w dniu 15.12.2013 r., godz. 10.39
To Tygodnik Informacyjno-Reklamowy. "Ogłoszenia parafialne" czytam z równym zainteresowaniem.
do wyszkowiaka
Dodane przez MareK Głowacki, w dniu 15.12.2013 r., godz. 16.57
Pytanie wskazuje na to, że Szanowny Pan uważa za coś niewłaściwego umieszczenie informacji o Betlejemskim Światełku Pokoju w Wyszkowie w czasopiśmie Wyszkowiak. To jakiś absurd. Powiem szczerze, że nie słyszałem, żeby ktokolwik w Wyszkowie pod swoim nazwiskiem powiediał publicznie taką bzdurę. Ale anonimowo to co innego.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta