Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaZarząd powiatu bez etatowego członka

(Zam: 27.11.2013 r., godz. 17.13)
Przy 10 głosach za i 8 przeciw radni powiatowi opowiedzieli się za likwidacją funkcji etatowego członka zarządu, którą przed dwa lata i dziesięć miesięcy pełniła Teresa Trzaska.

O zmiany w statucie powiatu wystąpili radni opozycyjni, którzy zgłosili projekt uchwały: Urszula Mikołajczyk, Waldemar Sobczak, Jan Fornal, Teresa Jastrzębska, Wojciech Nowakowski, Bogusław Frąckiewicz, Krzysztof Chmiel i Jan Getka. Na sesji ich pomysł uzyskał jednak poparcie także części koalicji – za bowiem zagłosował także wicestarosta Zdzisław Bocian, i radna, Marzena Dyl.
Głosowanie poprzedziła półtoragodzinna dyskusja, w czasie której zwolennicy i przeciwnicy zmian w statucie zabierali głos.
- To typowy wniosek personalny i nie powinien mieć miejsca na tej sali. Rozumiem, można dyskutować, czy etatowy członek zarządu jest potrzebny w powiecie, ale nie uzasadniać pomysłu względami personalnymi. Z tym się zgodzić nie mogę – powiedział starosta Bogdan Pągowski. – Trzeba zmieniać konstytucje, jeśli nie podoba się nam wicepremier, trzeba go skreślić, uzasadniając, że jest niekompetentny, nie z tej partii?
- Niestety nie uda się rozdzielić funkcji zapisanej w statucie od osoby – powiedziała Urszula Mikołajczyk. – Uważamy, że wysoka pensja, która jest przewidziana prawem dla etatowego członka zarządu nie odzwierciedla stopnia realizacji obowiązków mu przypisanych.
Zgodnie ze zmianami, etatowymi członkami zarządu pozostaną starosta i wicestarosta. Jego członkami będą Teresa Trzaska, Krystian Pędzich, Tadeusz Kuchta.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Wyszkowiaka”

Komentarze

Dodane przez Bolo, w dniu 27.11.2013 r., godz. 17.33
Bocian na burmistrza!
Dodane przez 123, w dniu 27.11.2013 r., godz. 18.11
Teraz Bocian na Starostę, a Pągowski na Sołtysa do Trzcianki.
Dodane przez Wojtek, w dniu 27.11.2013 r., godz. 18.49
Pani Mikołajczyk musi przemyśleć argumentację. Bo skoro pensja zbyt wysoka wobec obowiązków, to trzeba albo dołożyć obowiązków, albo obniżyć pensję. Gruby zamach personalny, aż cuchnie.
Dodane przez Anty-Szałajda, w dniu 27.11.2013 r., godz. 19.14
Na mamhaka nie podziałały argumenty, że to walka na prawicy, że ofiara jest od Marka Jurka. We właściwym czasie na wielu ludzi na prawicy nie podziałają argumenty, że Waldemar jest od Jarosława. Nikt nie będzie zwracał na to uwagi i dopiero zacznie się pralnia brudów.
Dodane przez eureka, w dniu 27.11.2013 r., godz. 20.41
W cywilizowanym świecie jak koalicja jest 11:8 to nie przegrywa 8:10. To jest totalna porażka PSL. Po trzech latach koalicji nagle zapałali oszczędnościami i likwidacją stanowiska dla Trzaski, która uratowała im koalicję. Kto wejdzie do koalicji będąc niepewny że go odwołają. Co do zwycięzców to Waldek Sobczak. Przez cały czas nienawidził Trzaskę,wypchnął ją z PiSu, obrażał ją do różnych osób i w końcu odwołał. Już jak była wiceburmistrzem z ramienia PiS grał przeciw niej z Nowosielskim. Drugim zwycięzcą jest jest Nowosielski z Mrozem. Pozyskali dwóch kolejnych z PSL na wysokich stanowiskach. Jeden to wójt Somianki Żołyński, który wie że nie dostanie rekomendacji PSL na wójta i zbliżył się do PO i Mroza a drugi to Bocian, który ma obiecane w przyszłej kadencji od ludzi z góry. Dzięki Bocianowi PSL może się nieźle nadenerwować do wyborów.
Dodane przez abrakadabra, w dniu 27.11.2013 r., godz. 21.14
Bocian na starostę a Sobczak na wicestarostę. Plan Nowosiela został zrealizowany. PSL dołączył do partii na które nie zagłosuję. Wstyd panie Kalinowski, Jastrzębski i Pągowski, taki Zdzisław Damian was wykolegował.
Dodane przez Ela, w dniu 27.11.2013 r., godz. 21.58
Nie płaczcie za Trzaską. Ja bym ją zlikwidowała z radnej pow. wyszkowskiego ponieważ nie jest naszą mieszkanką. Jej miejsce zamieszkania to Gródek pow. pułtuski. To że ma meldunek w Wyszkowie to nic nie znaczy według prawa. Biedna nie jest, mąż emeryt i jeszcze pracuje na pełnym etacie w DPS w Obrytem, co też jest bardzo niesprawiedliwe.
Dodane przez Rybka, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.10
Ja nie płaczę, jest bardzo bogata i bardzo skąpa jak wszyscy z wyszkowskiej szałajdy. Da sobie radę.
Dodane przez abc, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.26
Sobczak, Bocian, Mikołajczykowa, Frąckiewicz, Jastrzębska, wielka elyta Wyszkowa. Jak mówił Ziemkiewicz cwaniactwo, kombinatorzy a nie elita jak na Zachodzie. Trzaskowa do niej nic nie mam, nie wadziła nikomu a pomóc jak mogła pomogła. Lepiej jak jest bogata niż udaje biednego jak gość na rowerku.
Dodane przez O.N.A., w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.26
A ja nie zagłosuję na Sobczaka i jego PSiS, gardzę takimi metodami, ciekawe co POszło w ruch żeby przekonać "koalicjantów", haki czy marchewka...
Dodane przez Ela, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.30
Ela: kreci Cie wywlekanie tego, co wiesz o innych? Zeby ktos o Tobie nie zaczal mowic... . Slabo sie znam na religii, ale cos mi tu pachnie grzechem zazdrosci. ;o
abc... ma rację
Dodane przez Golem, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.48
Jeździ na rowerku żeby zbliżyć się do biedoty. Taki z ludu chłop. Trzeba pogratulować Czartoryskiemu kumpla w Wyszkowie. Ideał pasuje do szyldu partii. Z tymi ludźmi nie zrobi się porządku w tym mieście.
Dodane przez Jątek, w dniu 27.11.2013 r., godz. 23.32
A co to za niby tragedia, że pani Trzaska straciła etat. Nadal jest członkiem zarządu i ma wpływ na politykę starostwa. Jest radną i będzie mieć dietę, a pracę z takim doświadczeniem może sobie znaleźć bez problemu. Tragedie to przeżywa raczej PSL, które wydaje się być rozsadzone od środka. To może być proces nie do opanowania.
Dodane przez Życie, w dniu 27.11.2013 r., godz. 23.36
Ta Mikolajczykowa, to wstydu nie ma zakopalalabym sie pod ziemie na jej miejscu aktywistka z jadem na ustach, żyjąca od lat z podatnika kieszeni, cała rodzina zreszta.
Dodane przez Zen, w dniu 28.11.2013 r., godz. 00.31
I co tym udowodnił Z. Bocian?
Dodane przez Św. Józef na składaczku, w dniu 28.11.2013 r., godz. 09.52
A co udowodnił tym Sobczak? To że PiS w Wyszkowie, to tylko fasada, a cele są tożsame z POwskimi. Dopaśc do jeszcze większego koryta i napchać sobie i swoim jeszcze więcej.
Dodane przez zielony, w dniu 28.11.2013 r., godz. 11.13
Dlaczego Wultański z PiSu jest jeszcze płatnym wicewójtem w Rząśniku? Jak kopią pod nami to trzeba im pokazać kto tu rządzi. Stasiu weź sprawy w swoje ręce bo przegramy następne wybory. Moje pytanie jest. co chciał tym udowodnić Bocian? czy chce odwołania także Pągowskiego, sekretarza Ausfelda i innych. Co to za rewolucje w trakcie kadencji? Bocian wynocha, same kłopoty z tymi z Wyszkowa. trzeba było postawić na Wężyka. Za Janka Milkowskiego nie było takich numerów, że nasz odwołuje osobę z naszej koalicji, a różne przecież te koalicje bywały.
Dodane przez Waldek na starostę., w dniu 28.11.2013 r., godz. 12.59
Waldek obiecał, że będzie uprzykrzał zdrowie Trzasce i to zrobił. Że zrobił to z Mikołajczykową, Bocianem to nieważne, cel uświęca środki.
Dodane przez ewa, w dniu 28.11.2013 r., godz. 13.23
To smutne, że dla władzy w biednym powiecie wyszkowskim dochodzi do takich walk jakby to była posada prezydenta Polski czy Prezydenta Warszawy, Krakowa czy innego wielkiego miasta. Wycinają się i dorzynają. Aż przykro patrzeć gdy jeden z prawicy występuje przeciwko kobiecie z prawicy, wicestarosta występuje przeciwko staroście z tej samej opcji. Obciach i kompromitacja.
Dodane przez AWP, w dniu 28.11.2013 r., godz. 14.32
Może nie jest to taka tragedia, teraz trzeba pójść za ciosem i kosić kolejne niepotrzebne etaty. Inaczej nazywać będziemy te wasze towarzystwo SZAŁAJDĄ. Pani Mikołajczykowa, po co nam płatny wiceprezes PWiK Zbigniew Wiśniewski, który nijak nie przystaje do tej roboty? To Na początek. Jeśli on pani nie wadzi to nazwę panią hipokrytką. Bądźcie konsekwentni do bólu.
Zagadka
Dodane przez WS, w dniu 28.11.2013 r., godz. 16.01
Jaki ptak sra w swoje gniazdo?
Hipokryzja
Dodane przez Plama na honorze, kolejna, w dniu 28.11.2013 r., godz. 16.07
na stadionie siedzi nierób, panie Sobczak, czy on nie jest z PiS od was towarzyszu.
Dodane przez 777, w dniu 28.11.2013 r., godz. 17.05
Nad czym tu debatować, nad kim użalać? Płatne stanowisko najpierw stworzone za pieniadze podatników a teraz zlikwidowane tylko dlatego, że tak wyszło z politycznych układów. Trzaska jest politykiem więc wcale mnie to nie martwi. Kto mieczem wojuje itd... Szkoda tylko, że przyczynił się do tego Bocian, który sam jest z politycznego nadania i jest pierwszym w sporym gronie osób, zatrudnionych w starostwie jedynie do robienia wrażenia i brania za to wypłaty. Ta instytucja przeżarta jest wręcz rakiem nepotyzmu, politycznych układów i nieróbstwa. Zlikwidowali jeden etat Trzaski i od razu halo? Co piąty etat w starostwie to lipa i powinno się je także zlikwidować
do Anty - Szałajdy
Dodane przez 777, w dniu 28.11.2013 r., godz. 17.56
Piszesz, że to walka na prawicy. A czy przypadkiem to nie Pani Trzaska rozłożyła na łopatki wyszkowską prawicę jednoosobowo wchodząc po ostatnich wyborach w koalicję z PSL? Odnoszę wrażenie, że na prawicy w Wyszkowie jest zbyt wielu chętnych do przewodzenia. Kazdy z nich jest najlepszy, najbardziej patriotyczny, najświętszy i najmądrzejszy "we wsi" . Każdy ma ambicje bycia wyłącznym liderem i za cholerę nie chce się dogadać z tymi pozostałymi. Los prawicy jako reprezentanta elektoratu guzik ich wszystjich obchodzi. Istnieje tylko: JA, JA, JA powtarzane tylekroć ilu jest tych nieszczęsnych "wodzów". Dla walki ze sobą potrafią wejść w przymierza z najgorszymi kreaturami, które przy okazji promują. Przykłady zachowań "liderów" prawicy z ostatnich wyborów a także wyczyny jakie możemy zaobserwować w tej chwili i jakich zapewne będziemy świadkami przed najbliższymi wyborami pokazują to dobitnie. Wstyd po prostu i tyle.
Dodane przez 112, w dniu 28.11.2013 r., godz. 18.08
Karty na stół. Ktoś powiedział sprawdzam, więc sprawdzajmy. Zbigniew Wiśniewski, Jurek Cabaj, Ela Świtalska...
Dodane przez ola, w dniu 28.11.2013 r., godz. 20.05
popieram stanowisko p.Garbarczyk przedstawione na sesji odnośnie dyr.Bogdanowicza - a p.Trzaska niech jasniej poinformuje czy jest wśród rownych czy rowniejszych
dobrze
Dodane przez ***, w dniu 28.11.2013 r., godz. 20.56
Pani tt nigdy i nigdzie nie powinna zajmować ważnych stanowisk. To jest osoba o perfidnej osobowości.
Dodane przez nn, w dniu 29.11.2013 r., godz. 09.22
p. Trzaska dla PCPR przez dwa lata i 10 miesięcy nie zrobiła niczego dobrego!!!
Dodane przez Wanda, w dniu 29.11.2013 r., godz. 09.55
PO prawej, siedzi samozwańczy kacyk prawicowy, niewiele różniący się od tych dawniejszych. Czy jest liderem? Może tej garstki przybocznych, uzależnionych od korytka (jeszcze przez rok). Nie jest moim ani wzorem, ani idolem. A zagłosuje na porządnego człowieka, takiego, któremu żaden kacyk nie jest w stanie zmącić opinii.
Dodane przez pani, w dniu 29.11.2013 r., godz. 14.08
ludzie wśród tego motłochu za rok na kogo głosować??????jak sie poczyta KTO z KIM i za ile?
Pani Trzaska co pani na to?
Dodane przez Nepotyzm, w dniu 29.11.2013 r., godz. 14.12
Pod nadzorem powiatowym są wszystkie instutucje gdzie zatrudnia się ludzi na stanowiskach kierowniczych z nadania politycznego. Przyjrzyjcie się szkołom ponadgimnazjalnym. W każdej szefują dyrektorzy z nadania politycznego. We wszystkich członkowie PSL Takie porządki w powiecie wprowadził Stasiulek Jastrzębski. Od dyrektora po sprzątaczkę PSL to była jego dewiza. Sa instytucje oświatowe gdzie zatrudnia się pełnych emerytów (pobierających emeryturę) na stanowiskach kierowniczych. Chociażby Centrum Kształcenia Praktycznego gdzie kierownikiem warsztatów jest człowiek będący od kilkunastu lat na emeryturze - bez odpowiedniego wykształcenia mierny do granic możliwości ale to "nas człowiek" jak powiedział znaczący wyszkowski działacz PSL. Pani Trzaska też o tym dokładnie wiedziała ale poczynań mniej niż zero. Panie Jarosławie Kalinowski panie Stanisławie Jastrzębski zbliżają się wybory a może już i u was czas na porządki ludzie widzą wasz nepotyzm ten w najgorszym wydaniu jak chociażby ten w CKP z panem Kazimierzem C. jako sztandarowym przykładem nepotyzmu. Miejscowa władza PSLtraktuję instytucje jej podległe jako łupy, które należą się swoim działaczom i robi to konsekwentnie od chwili powstania powiatu. Lepiej byłoby zlikwidować ten powiat niż patrzeć co wyprawiają miejscowi działacze PSl.
Dodane przez ?, w dniu 29.11.2013 r., godz. 14.29
Szyldy i chowanie się za nimi w wyborach samorządowych muszą zejść na dalszy plan. Zgadzam się, że metody przebrzmiałych liderów są rodem z PRLu.
Dodane przez Klos, w dniu 29.11.2013 r., godz. 15.35
Informujcie o tym, a zarzuty przeciwko p. Trzasce staną się takie malutkie w porównaniu z tym co wszyscy od lewa do prawa wyprawiają.
Dodane przez Zen, w dniu 30.11.2013 r., godz. 00.08
Pani Wando, zagłosujemy tylko na porządnych ludzi. Wedle własnego sumienia.
PiS w Wyszkowie zaprzeczeniem prawa i sprawiedliwości
Dodane przez Wyborca trochę bardziej świadomy, w dniu 30.11.2013 r., godz. 16.01
Wydaje się, że nie jest do przecenienia rola uświadamiania społeczeństwa. Wielu ludzi zajętych swoimi sprawami niewiele wie o ty co się dzieje wśród naszej samorzadowej władzy. Przychodzą wybory i jeżeli głosują to głosują na listy partyjne. Dotychczas zdawało się, że PiS również w Wyszkowie reprezentuję prawicę tę może biedniejszą częśc społeczeństwa ale uczciwą przestrzegającą prawa. PO zazwyczaj kojarzy się z kombinatorstwem no i z tymi co to "z gęby robią cholewe". PSL to korytowcy - byle jak byle z kim aby przy korycie. Wszyscy zaś mamia obietnicami przedwyborczymi których już z góry nie zamierzają realizować. Po dokłanym przyjrzeniu się okazuje się, że ten schemat w sytuacji naszego samorządu wcale się nie sprawdza. Owszem PSL byle do władzy i kasy się dorawać swoich poobsadzac na stanowiskach. PO jak zwykle. Wielkim zaś zaskoczeniem w Wyszkowie jest PiS. No cóż okazuje się ze nie tylko nie są sprawiedliwsi od innych ale wyraźnie gorsi. Taki sam nepotyzm jak w innych ugrupowaniach, takie samo kombinatorstwo i parcie do władzy po stołeczki i kasę. Jestem zawiedziony postawą wyszkowskiego PiS - pewnie wielu innych też. Ta świadomość musi dotrzeć do społeczeństwa wyszkowskiego. Niech przyszli wyborcy wreszcie dowiedzą się w całej rozciągłości kto to jest Sobczak, Cabaj i inni korytowcy z PiS. Niech przyszli wyborcy dowiedzą się co ci jegomości zrobili dla społeczeństwa wyszkowskiego a co dla siebie. Mam nadzieję, że przyszłym roku społeczeństwo będzie bardziej świadomie wybierać i ludzie w podszywający się pod idee PiS odejdą w niesławie. Oby jak najszybciej "wyszkowskich cwaniaków" z PiS społeczeństwo mogło rozpoznać a na pewno wskaże im należne miejsce. Ja ani nikt z mojej rodziny nie zagłosuje na wyszkowskich przedstawicieli PiS.
dot.Zagadka WS
Dodane przez 111, w dniu 30.11.2013 r., godz. 17.10
Może ktoś wie o jakiego ptaka chodz?
Dodane przez Lokis, w dniu 30.11.2013 r., godz. 21.12
Na stadionie siedzi więcej nierobów z polecenia Sobczaka. Może wiecie o kogo chodzi? Kryją jak mogą jego "słabości".
Do 111 chooooodziiiii ooooo.....
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2013 r., godz. 21.22
PPPPPPiiiiiSSSSSSS- PiSklaka Szałajdziaka krótkowąsego
Do Wyborcy trochę bardziej świadomego
Dodane przez knur, w dniu 30.11.2013 r., godz. 21.30
Jeszcze o PJN nie napisałeś i o SLD i o Twoim Ruchu... :) Zamiast pisać na kogo nie zagłosujesz ( lista raczej długa :)) napisz może kogo poprzesz. Będzie mniej pisania :)
Dodane przez Ster, w dniu 30.11.2013 r., godz. 23.12
O bociana?
Dodane przez ola, w dniu 01.12.2013 r., godz. 08.54
moze mnie ktos poinformowac jakie konkretnie obowiazki sluzbowe miala p. Trzaska, bo powiedziala ze zadne stanowisko samodzielne jej nie podlegalo - to moze rzeczywiscie byl to tylko etat reprezentacyjny?
Dodane przez Jątek, w dniu 01.12.2013 r., godz. 09.41
Miał przewodniczący S. swoje 5 minut (w rzeczywistości 2 min). I już powoli widać, że głównym wygranym całej hucpy jest Bocian. P.s. kogo tam jeszcze hipokryci z prawej partii wsadzili na wosirową posadkę? Robi się coraz bardziej interesująco.
Dodane przez quatro, w dniu 01.12.2013 r., godz. 13.05
Bocian jest wygranym dziś podobnie jak Sobczak. Ale czy w przyszłości ktoś będzie chciał się porozumieć z niestabilnym partnerem, który chce go załatwić?
Dodane przez Szałajda, w dniu 01.12.2013 r., godz. 14.42
Sobczak wygranym, a widzieliście zainteresowanie jego ostatnim spotkaniem? Teraz czekamy na ruch w sprawie Cabaja i Albery. Panie Waldemarze podobno Szałajda to nepotyzm, który jest panu obcy. Proszę o głos w tej sprawie.
Dodane przez knur, w dniu 01.12.2013 r., godz. 15.05
Nie "wygranym" tylko "zwycięzcą", pisz po polsku. To po pierwsze :) Po drugie do całej sytuacji pasuje popularne powiedzenie, które po delikatnej przeróbce brzmi: "Lepiej z mądrym przegrać, niż z głupim wygrać". :)
Dodane przez Anonim, w dniu 01.12.2013 r., godz. 15.52
Na ostatnim spotkaniu w Hutniku była cała widownia, było być.
Dodane przez Szałajda, w dniu 01.12.2013 r., godz. 17.14
Zapomniałeś dodać, że to widownia malutkiej sali kameralnej. A ta publika to w większości lojaliści, bo oni sami, albo ich dzieci to klientela nepotyzmu. Gdzieś tam są na posadkach zatrudnieni. Dlatego jak sąsiad, którego córka dostała pracę z polecenia w UG, przyjdzie do mojego domu namawiać nas byśmy głosowali na tę opcję, to zapytam go - dlaczego się tak w tę kampanię angażuje..?
Dodane przez knur, w dniu 01.12.2013 r., godz. 18.58
w tej sytuacji Pani Trzaska wydaje się być naturalnym i najlepszym kandydatem na nowego dyrektora Domu dziecka w Dębinkach. ps. Czy wspomniany przez "Szałajdę" Cabaj, to ten sam przystojniak z hollywoodzkim uśmiechem, którego zdjęcie znalazło się wśród zdjęć innych kandydatów z listy PIS w ostatnich wyborach? :)
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 01.12.2013 r., godz. 21.20
A czy pani Trzaska musi za wszelką cenę zajmować zawsze eksponowane stanowisko?
ad knur
Dodane przez Jan4P, w dniu 01.12.2013 r., godz. 22.34
Pewnie tak, to ten sam choć zdjęcia nie znam. Kandydat do rady powiatu, 2 na liście z wynikiem 48 głosów (12 miejsce na własnej liście). Po przegranych wyborach wylądował przy korycie w WOSiR (praca biurowa!) Panie Waldemarze, jest prawo w tym mieście i sprawiedliwość? Tej SZAŁAJDY nie da się w racjonalny sposób wytłumaczyć wyborcom.
do Jana4P
Dodane przez knur, w dniu 01.12.2013 r., godz. 23.28
Szczerze powiedziawszy to do pracy biurowej zatrudniane są często osoby, o poziomie intelektualnym i umiejętnościach delikatnie mówiąc nieodpowiednich. Niestety ta praktyka powszechna jest w wyszkowskich urzędach. Ważne, ze osobnik jest "swój" ( z tej co trzeba partii albo z rodziny) i to stanowi wystarczającą kwalifikację do pracy. Pan Cabaj nie jest żadnym szczególnym przypadkiem. Niestety
Do pana Czartoryckiego
Dodane przez czytelnik, w dniu 02.12.2013 r., godz. 06.17
Czytam z przerażeniem. Dlaczego PiS w Wyszkowie tak się ześ....nił? Partia, która w kraju jest nadzieją na sprawiedliwsze jutro w Wyszkowie jest ostoją nepotyzmu, kolesiostwa, kombinatorstwa, zakłamania i wszelkich rozrób politycznych. Czyżby rola lokalnych kacyków PiS? To może należy pogonić tych utuczonych na samorządowych posadkach kombinatorów, pseudo działaczy PiS. Niebawem staniemy się pośmiewiskiem całego kraju. Już wyobrażam sobie tytuł w Gazecie Wyborczej PRAWY I SPRAWIEDLIWY JAK PISOWIEC Z WYSZKOWA. Panie Czartoryski pan odpowiada za nadzór nad tą wyszkowską "szałajdą" jak określa się w Wyszkowie między innymi działaczy PiS. Coś trzeba z tym zrobić. Bezczynność to pozostawienie pola do działania złym siłom.
Ku rozwadze PiS
Dodane przez SZAŁAJDA DRUGI, w dniu 02.12.2013 r., godz. 07.34
"A w terenie groźne kliki wyczyniają draństwa" Słowa piosenki Pana Pietrzaka dedykuje naszym samorzadowcom z prawa i lewa i z centrum. A może nasi samorządowcy z Sobczakiem na czele dostrzegą jakieś podobieństwo do tego co się dzieje w Wyszkowie.
Dodane przez Balbina, w dniu 02.12.2013 r., godz. 09.38
No właśnie utuczonych na samorządowych posadkach kombinatorów... Sobczak taki niepozorny i Warpas co się fizyczną pracą nie skalał.
jakie mają kwalifikacje
Dodane przez nie urzędnik, w dniu 02.12.2013 r., godz. 11.31
mam prośbę do redakcji: dokonajcie analizy kwalifikacji urzędników w gminie i powiecie - na dobry początek. Zacznijcie od urzędu gminy. Należy sprawdzić kwalifikacje od wiceburmistrzów, aż do szeregowych pracowników. Może od pana Warpasa warto zacząć. Czy ma kwalifikacje do zarządzania oświatą, czy pani naczelnik ma kwalifikacje no i jej podwładni. Spróbujcie dokonać takiej analizy tylko zróbcie to solidnie.
Dodane przez Mieszko, w dniu 02.12.2013 r., godz. 12.24
...a "nie urzędnik", za przeproszeniem, do czego ma kwalifikacje? Do rozliczania innych? Nie obarczaj "kolego" naszej lokalnej prasy, nawet jeżeli jest "niezależna", swoimi pomysłami analiz, bo nikt nie wie, nawet Ty, czy redaktorzy mają do tego kwalifikacje. Rób to na swój "przemyślany" sposób. Poczytamy, ocenimy.
dot.zagadki
Dodane przez 111, w dniu 02.12.2013 r., godz. 12.40
Dzięki za pomoc w rozwiązaniu zagadki. Nasuwa się jednak pytanie : przegnać ptaka czy zostawić zasrane gniazdo- czyli jak powinien postąpić gospodarz gniazda?
Dodane przez Balbina, w dniu 02.12.2013 r., godz. 12.47
Jednak warto takie kwalifikacje sprawdzić i to nie tylko urzędnikom ale i prywatnym instytucjom "wyręczającym" państwo.
Dodane przez Kierunek, w dniu 02.12.2013 r., godz. 13.39
Sio ptaszku, sio, srać gdzie indziej. W innym przypadku ptaszek zasra całe gniazdo i nie będzie już czego sprzątać.
radna dyl
Dodane przez 07210, w dniu 02.12.2013 r., godz. 13.43
A radna Dyl to z PiS czy PSL, bo trudno za nią nadążyć?
Dodane przez a nie urzednik, w dniu 02.12.2013 r., godz. 14.55
od kiedy panie Mieszku tak dbasz o lokalną prasę. Od chwili jak przestałeś czerpać z miski samorządowej? A prasa nie musi prowadzić śledztwa tylko ma prawo do uzyskiwania informacji z podmiotów samorządowych. To chyba nie jest tajemnica skoro zamieszczone są informacje np. o wynagrodzeniach.
do radna dyl
Dodane przez 111, w dniu 02.12.2013 r., godz. 15.30
Kto to wie? Pogubiłem się.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2013 r., godz. 17.15
Radna Dyl, zaczęła z PiS, POszła z PSL a teraz tańczy z Szałajdą. SZAŁAJDA
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2013 r., godz. 20.29
Właśnie tak, wszystko jest ważne. Zwracajmy uwagę na to kto jak się zachowuje.
do czytelnika
Dodane przez knur, w dniu 02.12.2013 r., godz. 22.45
Zaiste, Gazeta Wyborcza to medium znane powszechnie z bezstronności i obiektywnej oceny sceny politycznej a zwłaszcza prawicy. Kiedyś cały PiS był dla GW Złem. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego okazuje się, że b. prezydent nie był wcale taki najgorszy ale ten Jarosław to istny demon, kryptofaszysta i bóg wie co jeszcze a PIS to populistyczne ciemniaki. Jeśli liczysz na prawdę w GW to lepiej kup sobie trampki albo sandały bo zima za pasem :)
Dodane przez Zen, w dniu 03.12.2013 r., godz. 01.10
Czytelnik mówi, że GW tylko czeka na POżywkę jakiej może dostarczyć jej wyszkowski PiS. Mamy tu wszystko z czym partia obiecuje walczyć. Z kneblowaniem niewygodnej krytyki, hipokryzją i nepotyzmem.
Dodane przez Kupa, w dniu 03.12.2013 r., godz. 09.41
Wyszków tonie! Wiedział poeta o czym pisze.
Dodane przez Mieszko, w dniu 03.12.2013 r., godz. 13.39
Może "a nie urzednik" wyjaśni, "co ma piernik do wiatraka", w swym ostatnim wywodzie. Czy przeczytałeś w moim komentarzu, że ktokolwiek ma prowadzić jakiekolwiek ślwdztwa? Czerp z dostępnych informacji pełną gębą aż się nasycisz i pilnuj swojej miski, to po pierwsze, a po drugie, czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam!
Co się Mieszko tak pieni?
Dodane przez Ela, w dniu 03.12.2013 r., godz. 14.08
Niegrzeczne są te słowa "pilnuj swojej miski", trącą komuną. A może trzeba zajrzeć do twojej miski? Pamiętaj, że dostępna informacja to nie wszystko. Rola mediów jest sięgać głębiej w sprawy niejasno zakulisowe i głęboko schowane papiery.
Dodane przez 111, w dniu 03.12.2013 r., godz. 14.21
Radna Dyl to dopiero ma "ugruntowane poglądy". Terz rozumiem dlaczego tak prtacuje dla " dobra" społecznjego.
Dodane przez do 123 i bolo, w dniu 03.12.2013 r., godz. 14.33
Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie, Szły prawda rzeczy z wolna, ale szły porządnie. Jednostajność nakoniec monarchę znudziła, Dał miejsce wołu, małpie, lew, bo go bawiła. Dwór był kontent, kontenci poddani z początku; Ustała wkrótce radość; nie było porządku. Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi. Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi, Zrzucono z miejsca małpę; żeby złemu radził, Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził. Nie osiedział się zdrajca, i ten, który bawił: Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.
jak się Mieszko nadął
Dodane przez oj, oj, w dniu 03.12.2013 r., godz. 15.59
co tak się obruszyłeś jak byś to miał ty robić rozeznanie w kwalifikacjach urzędniczych lub był tym, którego mają oceniać? Ja też uważam, że nic by się nie stało. Co w tym złego, mają płacone z publicznych pieniędzy, dowiedzmy się czy mają do tego kwalifikacje.
Dodane przez bo ia n, w dniu 05.12.2013 r., godz. 14.28
Dlaczego nie publikujecie niepozytywnych postow?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl