Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, Przybysława



XXIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

(Zam: 18.01.2023 r., godz. 20.55)

Piękne polskie kolędy i pastorałki, a także inne utwory o tematyce bożonarodzeniowej w nowoczesnej aranżacji w wykonaniu dzieci i młodzieży mogliśmy usłyszeć podczas XXIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który na stałe wpisał się do kalendarzy gmin i szkół średnich z powiatu wyszkowskiego. Wspólne kolędowanie odbyło się 13 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Piękną, polską tradycją jest celebrowanie tego czasu poprzez wspólne kolędowanie w domach, kościołach bądź podczas koncertów.
Piątkowe spotkanie rozpoczął występ uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie: Bartosza Gajcego, Andrzeja Getki, Kamili Roguszewskiej, Edyty Mróz, Pauliny Kwiecińskiej, Aleksandry Gleby oraz uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Kingi Sędzickiej, której akompaniował Adam Chołyst.
XXIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek uroczyście otworzyli wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał oraz ks. Karol Skrodzki, kapłan posługujący w Sanktuarium Świętego Idziego w Wyszkowie. Przybyłych na Przegląd gości powitała prowadząca naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Ewa Michalik.
Jury w składzie Danuta Deptuła, Joanna Skurzewska i Zbigniew Drobot oceniało uczestników w 4 kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę oryginalność utworu, dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych uczestników, czystość wykonania, aranżację i ogólne wrażenia artystyczne.
Podczas przeglądu zaprezentowali się:
Kategoria A : Małgorzata Szyszka i Antonina Russer (Szkoła Podstawowa im. K. Augustynowicz w Popowie Kościelnym), Radosław Śliwiński (Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dębinkach), Barbara Otwinowska i Karol Wyszomirski (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle), Michalina Deluga (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Maja Zwalińska, Małgorzata Szatanek, Amelia Mróz, Gabriela Węcławek, Jan Jasiński (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu), Zofia Bloch (Szkoła Podstawowa nr. 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie)
Kategoria B : Nikola Kryśkiewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie), Amelia Cholewska, Jan Cholewski, Zuzanna Gabriela Nowotka przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Ślubowskiego (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie), Gabriela Rosińska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz i Julia Skoczeń (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie), Patrycja Piątek (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Jana Pawła II w Somiance), Magda Tarnożek, Kaja Filipiak i Katarzyna Słowik (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle)
Kategoria C : Liliana Iwańska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Alicja Świercz i Natalia Archacka przy akompaniamencie Pani Aleksandry Kalinowskiej (Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym), Alen Runo (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie), Aleksandra Kosiorowska (Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu), Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska i Julia Janasz (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie), Julia Augustyniak, Maja Pajorek, Jan Augustyniak i Michał Pajorek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu)
Kategoria D : Alicja Mróz (Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie), Zuzanna Ginko, Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska i Jakub Chmielewski (Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie), Weronika Gołdys (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Centrum Kształcenia w Wyszkowie), Martyna Redlicka (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie).

Laureaci XXIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:
Kategoria A (uczniowie klasy zerowej, pierwszej oraz drugiej szkół podstawowych)

I miejsce – Zofia Bloch ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie
II miejsce – Maja Zwalińska, Małgorzata Szatanek, Amelia Mróz, Gabriela Węcławek, Jan Jasiński ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu
III miejsce – Małgorzata Szyszka i Antonina Russer ze Szkoły Podstawowej im. Kazimiery Augustycznowicz w Popowie Kościelnym.

Kategoria B (uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych szkół podstawowych)
I miejsce – Patrycja Piątek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Somiance
II miejsce – Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz i Julia Skoczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie
III miejsce – Gabriela Rosińska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.

Kategoria C (uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych)
I miejsce – Alicja Świercz i Natalia Archacka ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym przy akompaniamencie Aleksandry Kalinowskiej
II miejsce – Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska, Julia Janasz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie
III miejsce – Julia Augustyniak, Maja Pajorek, Jan Augustyniak, Michał Pajorek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.

Kategoria D (uczniowie szkół średnich)
I miejsce – Zuzanna Ginko, Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska, Jakub Chmielewski, Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie
II miejsce – Martyna Redlicka z I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K Norwida w Wyszkowie
III miejsce – Alicja Mróz z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie.

Wsparcie organizacyjne i obsługę techniczną zapewnił Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie


























































































Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl