Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 grudnia 2023 r., imieniny Blanki, EligiuszaMałe zainteresowanie węglem

(Zam: 31.12.2022 r., godz. 10.30)

Zaledwie ponad 100 osób zapłaciło za węgiel sprzedawany za pośrednictwem gminy Wyszków na preferencyjnych warunkach. Zapotrzebowanie pierwotnie zgłosiło ok. 1 200 gospodarstw domowych.

Zgodnie z państwowym programem preferencyjnego zakupu węgla, w gminie Wyszków koszt zakupu 1 tony węgla/groszku/orzechu wynosi 1 950 zł brutto, 1,5 tony - 2 925 zł brutto. Mieszkańcy przed odbiorem węgla muszą wpłacić należność w kasie Urzędu Miejskiego lub przelewem.
- Okazuje się mamy ok. 1 200 zgłoszeń zapotrzebowania na węgiel, ale zaledwie ponad 100 wpłat od mieszkańców - na sesji Rady Miejskiej 29 grudnia poinformował naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego Adam Mróz. - Nie wiem czy to kwestia przerwy świątecznej, czy innych wydatków, ale zainteresowanie węglem jest zdecydowanie mniejsze niż spodziewaliśmy się na początku. Oczywiście zadanie zrealizujemy zgodnie z nałożonymi na nas zasadami. Dokładamy staranności wybierając miejsca odbioru węgla - zapewnił.
Jak zaznaczył naczelnik, w zależności od miejsca węgiel jest różnej jakości. Do tej pory gmina korzystała z punktów odbioru w Ostrołęce, Pilawie, pod Terespolem.
- Przed nami też kolejne lokalizacje, na pewno będziemy starać się, by mieszkańcom zapewnić węgiel dostatecznej jakości, chociaż wpływu na nią nie mamy - zapewnił naczelnik.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 02.01.2023 r., godz. 11.25
nie węglem tylko węglopodobnym

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta