Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Camper przegrał po tie breaku

(Zam: 04.12.2022 r., godz. 10.19)

• Enea Kozienice – Camper Wyszków (fot. Enea Kozienice)
W sobotę 3 grudnia Camper Wyszków w ramach 10. kolejki rozgrywek II ligi siatkarzy mierzył się w Kozienicach z miejscową Eneą. Podopieczni trenera Kościńskiego przegrali 2:3.

Premierowa odsłona należała do wyszkowian. Siatkarze Campera bardzo szybko wypracowali sobie dużą przewagę, która utrzymywała się do końcowej fazy seta (17:10). W samej końcówce rywale nadrobili kilka punktów, jednak nie byli w stanie nawiązać „kontaktu” i Camper wygrał 25:20.

W drugiej partii role całkowicie się odwróciły. W wyszkowskiej ekipie „siadła” skuteczność, a rywale byli bezlitośni na kontrach. Dodatkowo gospodarze prezentowali bardzo stabilną zagrywkę. Wynik 25:11 na korzyść Kozienic mówi sam za siebie.

Trzecia partia długo była wyrównana, a rywalizacja toczyła się punkt za punkt. W środkowej fazie seta gospodarze wygrali kilka długich wymian i odskoczyli na trzy oczka (14:17). Camper wtedy zanotował jednak świetną serię punktową przy zagrywkach Kamila Bodzona, po której wyszedł na prowadzenie 21:17. Ekipa trenera Kościńskiego nie wypuściła już zwycięstwa w tym secie z rąk i po wygranej 25:20 ponownie wyszła na prowadzenie w meczu.

Niestety Camper nie poszedł za ciosem. W czwartej odsłonie po wyrównanym początku na boisku „dzieli i rządzili” siatkarze z Kozienic. Enea wygrała 25:12 i doprowadziła to tie breaka.

Decydująca partia była najbardziej wyrównana z dotychczasowych. Walka punkt za punkt w pierwszej fazie seta przerodziła się w 3 oczka przewagi gospodarzy przy zmianie stron (8:5). Szybko przewagę tę zniwelował Camper, który wygrał kilka wymian z rzędu i sam objął prowadzenie (8:10). Od tamtego momentu kibice widzieli już tylko walkę na boisku, która przerodziła się w rywalizację na przewagi. Camper obronił 5 piłek meczowych, przy 6. niestety skapitulował. Rywale wygrali 20:18, a tym samym 3:2 w całym meczu.

Enea Kozienice – Camper Wyszków 3:2 (20:25, 25:11, 20:25, 25:12, 20:18)

Camper: Balasz, G. Stryjewski, T. Wojtkowski, K. Stryjewski, Bodzon, Werpachowski, Olszewski (libero).

W 11. kolejce Camper podejmie na własnej hali AZS UWM Olsztyn (10 grudnia). Po przegranej z Eneą Camper spadł na 6. miejsce w tabeli.

1. Arka Chełm 27 27-2
2. Sparta Grodzisk Maz. 23 25-9
3. Metro Warszawa 23 25-11
4. Enea Kozienice 17 19-17
5. MOS Warszawa 17 19-17
6. Camper Wyszków 16 20-20
7. Centrum Augustów 13 17-21
8. SMS PZPS II Spała 12 19-25