Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyWyszków zarejestrował sztab WOŚP

(Zam: 23.11.2022 r., godz. 19.25)

29 stycznia 2023 r. po raz 31 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wyszkowski sztab WOŚP nr 4312 został już zarejestrowany. Organizatorzy otrzymali informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o utworzenie sztabu.

Organizatorem wydarzenia będą gmina Wyszków, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Hufiec ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie oraz Szkoła dla Dorosłych „Pascal”. Siedziba sztabu to Urząd Miejski w Wyszkowie, a szefem sztabu pozostał niezmiennie Leszek Marszał. Przyznana liczba wolontariuszy przez WOŚP to 175 osób.

Finał będzie poświęcony walce z sepsą. Ze środków ze zbiórki planowany jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą wywołać zakażenie. Urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy będą ich potrzebować.

- Chcemy, aby nasz finał z roku na rok integrował, włączał coraz więcej osób i środowisk z terenu Wyszkowa i całego powiatu. Wyszkowska orkiestra będzie grała przez 3 dni - komentuje przygotowania do kolejnej edycji Leszek Marszał. - Zaczniemy na rockowo w piątek 27 stycznia, sobota będzie dniem stricte sportowym. Odnośnie niedzieli trwają ustalenia, informację przekażemy do połowy grudnia – dodaje. - Co roku liczba chętnych do udziału w zbiórce przekracza przyznane nam limity wolontariuszy. Pula przyznana dla Wyszkowa rozchodzi się w ciągu 2 tygodni. Dlatego z góry zakładamy wniosek do Fundacji o dodatkowe miejsca. Podejmujemy stałą współpracę ze szkołami i ich wolontariatem, na których oprócz harcerzy bazujemy głównie w kwestii prowadzonej zbiórki. Obecna rejestracja wolontariuszy będzie prowadzona w niezmienionej formule poprzez kontakt e-mail. Planujemy ją rozpocząć w tygodniu 5-9 grudnia – informuje szef sztabu.

Przypomnijmy, iż w 2022 roku wyszkowski sztab po raz kolejny pobił swój poprzedni rekord. Jubileuszowy, trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to historyczna zbiórka w kwocie 159 223,66 zł.

Wszystkie instytucje, osoby prywatne, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc działania wyszkowskiego sztabu proszone są o kontakt telefonicznie pod numerem 29 743-77-13 bądź poprzez e-mail: wosp.wyszkow@gmail.com. Aktualności dotyczące 31. Finału WOŚP w Wyszkowie będą ukazywały się na profilu facebookowym Sztabu WOŚP w Wyszkowie.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl