Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Rhinos Wyszków – Mistrz PFL9

(Zam: 22.11.2022 r., godz. 10.29)

Zrobili to – Rhinos Wyszków w finałowym spotkaniu pokonali Wilki Łódzkie i zostali Mistrzami PFL9! Wyszków jest najmniejszym miastem spośród wszystkich medalistów Polska Futbol Liga w sezonie 2022!

Spotkanie finałowe zostało rozegrane w sobotę 19 listopada w Sieradzu. Na boisku spotkała się najlepsza defensywa ligi (Rhinos) z najlepszą ofensywą (Wilki). W pierwszej połowie jako pierwsi punkty zdobyli rywale, którzy zanotowali przyłożenie, a po chwili podwyższyli je za 2 punkty (0:8). Wyszkowianie odpowiedzieli w drugiej kwarcie za sprawą udanej akcji biegowej Kacpra Jaszewskiego (6:8), podwyższonej po chwili przez Bartosza Morkę (8:8). Przed przerwą dużo się działo – ponownie na prowadzenie wyszły Wilki po przyłożeniu i dwupunktowym podwyższeniu (8:16). Szybko odpowiedzieli Rhinos. Touchdown Dominika Buczka zmniejszył przewagę łodzian do dwóch punktów (14:16). Niestety nie wyszła próba podwyższenia. Defensywa Rhinos zdołała wytrzymać następną serię Wilków i tuż przed przerwą Nosorożce byli bliscy wyjścia na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Świetną, kilkudziesięciometrową akcję biegową Jaszewskiego przerwał jednak na ostatnich jardach zawodnik Wilków.

Trzecia kwarta należała do łodzian. Wyszkowska ofensywa nie zdołała zapunktować, a Wilki odpowiedziały przyłożeniem, które chwilę później kolejny raz podwyższyli za 2 punkty (14:24). Końcówka była już jednak koncertem Nosorożców. Udana akcja biegowa Wiktora Wasilewskiego na prawym skrzydle zmniejszyła rozmiar przewagi rywali (20:24). Podwyższenie było niestety nieudane, ale Rhinos złapali „gaz”. Kolejna seria ofensywna Wilków była kluczowa dla losów spotkania i udało się ją przerwać! W ten sposób, na kilka minut przed zakończeniem meczu ofensywa Rhinos stanęła przed szansą odwrócenia jego losów. I zrobiła to. Najpierw długie podanie Jaszewskiego złapał Bartosz Morka i Rhinos znaleźli się tuż przed linią końcową. Chwilę później Jaszewski zdołał wbiec w pole punktowe i wyszkowianie po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie (26:24). W tym momencie wszystko znalazło się w rękach defensywy Rhinos, bowiem łodzianie mieli jeszcze czas na ostatnią serię ofensywną. W ostatniej sekundzie spotkania quarterback Wilków posłał długie podanie pod linię punktową Rhinos, jednak obrona wyszkowian nie pozwoliła rywalom na jego złapanie. Tym samym wynik nie uległ zmianie – Rhinos wygrali i zostali Mistrzami PFL9!

- Złoty medal o którym marzyliśmy od lat jest już w Wyszkowie! Perfekcyjny sezon – 8 spotkań, 8 zwycięstw. Oczywiście od samego początku przygotowań wspólnie z zarządem, trenerami oraz kapitanami stawialiśmy jasny cel. Celem było mistrzostwo i zrobiliśmy to. W pięknym i efektownym stylu. Sam finał to ciężka walka do ostatnich, dosłownie ostatnich sekund. Wszystko mogło się zmienić, ale to my wyszliśmy z tarczą. Jestem bardzo dumny z drużyny. Z finału jak i całego sezonu. Jestem dumny, że Wyszków ma mistrza po walce z drużynami z całej Polski. Zapisaliśmy się na kartach historii naszego miasta – powiedział po meczu Piotr Wykowski, prezes i zawodnik Rhinos.

Rhinos Wyszków – Wilki Łódzkie 26:24

Rhinos:

Formacja defensywna: M. Waśkiewicz, M. Zaręba, M. Ptak, K. Kukwa, D. Kanownik, Ł. Rylski, M. Lubański, K. Urbaniak, H. Morka, D. Kuchta, O. Marczak, J. Kortiuk, D. Pniewski, J. Sema, T. Iwański, H. Dąbrowski, M. Mroczek, K. Wykowski.

Formacja ofensywna: K. Jaszewski, P. Jusiński, J. Kosewski, M. Ślesik, K. Zawadka, Ł. Berbeć, P. Piórkowski, P. Wykowski, D. Buczek, K. Szymański, B. Morka, W. Wasilewski, K. Berbeć, Sz. Podgórski, Sz. Berbeć, B. Szymański.

Kadra szkoleniowa: Bartosz Szymański (HC), Jarosław Rzemek (DC), Dominik Młynarski (OC), Mateusz Lubański (STC).

MVP: Kacper Jaszewski, Jakub Kosewski.

Rhinos Wyszków mają za sobą perfekcyjny sezon zwieńczony niesamowicie emocjonującym i co najważniejsze zwycięskim spotkaniem finałowym. To ich czas – Mistrzowie gratulujemy!