Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyEKUZ czy polisa? Czy wybór naprawdę jest tak trudny?

(Zam: 16.11.2022 r., godz. 21.01)

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od 2004 roku pozwala na korzystanie z zagranicznych systemów publicznej opieki zdrowotnej. Jednak okazuje się, że wiele osób regularnie staje przed dylematem - EKUZ czy ubezpieczenie? Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu różnic między obiema opcjami. Poruszone zostaną także ich zalety i wady?

EKUZ - najważniejsze informacje
EKUZ umożliwia dostęp jedynie do świadczeń lekarskich niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia. Oznacza to, że w niektórych sytuacjach nie będzie ona podstawą do udzielenia pomocy medycznej za granicą. Ponadto w niektórych przypadkach umożliwia ona wyłącznie częściową refundację opieki zdrowotnej. Oznacza to, że Polak leczący się, dajmy na to, w Niemczech, może zostać obciążony rachunkiem na tysiące złotych. Dowiedz się więc, czy lepsze jest ekuz czy ubezpieczenie?

EKUZ nie posiada żadnych dodatkowych usług. W jej ramach nie sposób uzyskać takich korzyści jak:
- transport chorego do Polski lub jego rodziny do miejsca hospitalizowania
- akcji ratowniczych na wodzie czy w górach
- ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej
- ubezpieczenia NNW
Niemniej nie posiada ona samych wad. Bez wątpienia zwrot kosztów leczenia po powrocie do Polski jest plusem. Co więcej, EKUZ, w przeciwieństwie do polisy, nie kosztuje ani grosza. Będzie ona zatem lepszą alternatywą dla osób, które mają ograniczony budżet. Ponadto niektóre elementy ubezpieczenia (dostęp do prywatnych placówek, ubezpieczenie od wypadków sportowych) nie interesują każdego turysty. Więcej informacji o wyrabianiu EKUZ można uzyskać pod adresem https://ekuz.com.pl/ekuz-w-warszawie/.

Ubezpieczenie turystyczne
Odpowiednio skonstruowany pakiet ubezpieczeniowy sprawia, że obejmuje on każdą możliwą sytuację. Pokrycie kosztów leczenia oznacza, że pomoc medyczną otrzyma się w każdej sytuacji. Nie musi być to zagrożenie życia ani zdrowia. Ponadto dobra polisa turystyczna obejmuje korzyści, których nie uzyska się w ramach EKUZ. Assistance sprawia, że chory może zostać na koszt ubezpieczyciela przewieziony do Polski. Ubezpieczyciel pokryje także wysokie koszty akcji pogotowia wodnego czy górskiego.

Co więcej, ubezpieczenie turystyczne nie musi kosztować wiele. Rynek ubezpieczeń jest bardzo konkurencyjny. Jednym z narzędzi walki o klienta jest oczywiście oferowanie cen lepszych od konkurentów. Oznacza to, że względnie niskim kosztem można uzyskać pomoc medyczną i usługi wykraczające poza nią. EKUZ nie obejmie także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, tj. odszkodowań za szkody wyrządzone przez turystę. Polisa oferuje także klauzulę alkoholową, tj. ubezpieczenie od zajść dokonanych pod wpływem alkoholu.

Ponadto polisa umożliwia skorzystanie z niepublicznych placówek medycznych. Często zdarza się, że można w nich doświadczyć znacznie lepszego standardu usług medycznych. Co więcej, w przeciwieństwie do EKUZ, pozwala ona ubezpieczyć się od wypadków sportowych. Osoby trenujące sporty ekstremalne narażone są na różne wypadki. W ramach polisy poza własnym zdrowiem mogą ubezpieczyć także swój sprzęt.Materiał promocyjny

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl