Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyWyszkowski Bieg Niepodległości

(Zam: 13.11.2022 r., godz. 19.54)

W ramach gminnych uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Rybienku Leśnym odbył się Bieg Tropem Wilczym oraz Bieg Jaskółki.

Wydarzenie odbyło się w Rybienku Leśnym, ze startem i metą wyznaczonymi na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wróbla „Jaskółki”.
Bieg Tropem Wilczym odbył się na dystansie 1963 metrów. To ogólnopolska inicjatywa, mająca swoje lokalne odsłony, na cześć żołnierzy antykomunistycznego podziemia działającego w latach 1944-1963. Dystans 1963 m odwołuje się do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Bieg odbywał się bez klasyfikacji i był wspólny dla wszystkich - zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dla uczestników przygotowano pakiety - medal, koszulkę, bidon (z uwagi na ograniczoną liczbę pakietów, obowiązywały wcześniejsze zapisy).
Bieg Jaskółki, na cześć patrona szkoły i bohatera odsłoniętego w tym dniu muralu, miał dystans 2 km. Był również otwarty dla każdego, bez klasyfikacji. Na mecie uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale.
W czasie imprezy zawodnicy mogli posilić się grochówką i napić ciepłej herbaty. Współorganizowali ją: gmina Wyszków, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Związek Piłsudczyków Okręg Nadbużański w Wyszkowie, Stowarzyszenie Pepisko, Fundacja Koherencja.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl