Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraZ seniorami o bezpieczeństwie

(Zam: 17.10.2022 r., godz. 12.35)

Bezpieczeństwo było głównym tematem koncertu, który odbył się 14 października w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” z okazji Dnia Seniora. Mieszkańców zaprosili gmina Wyszków i Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.

Koncert profilaktyczny pod hasłem „Seniorze nie daj się oszukać” był poświęcony edukacji. Prowadzący i występujący w jego trakcie przestrzegali przez popularnymi metodami oszukiwania osób starszych m.in. metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na inkasenta” itp. Trzeba dużej czujności, ale też i wiedzy na temat mechanizmów działania przestępców, aby ustrzec się przed wyłudzeniem pieniędzy.
- Nie tylko seniorzy mogą być ofiarami przestępstw. Sam dostałem SMS informujący, że z powodu nieopłaconej faktury zostanie mi odłączony prąd. Po chwili przyszło otrzeźwienie, że to przecież oszustwo. Bez względu na wiek każdy może być ofiarą oszusta - podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Ten koncert odbywa się po to, byśmy wspólnie mogli zadbać o nasze dobro i bezpieczeństwo - zaznaczyła mł. asp. Wioleta Szymanik z wyszkowskiej Policji.
Poinformowała, że 16 listopada o godz. 14.00 w miejskiej bibliotece odbędzie się otwarta debata na temat bezpieczeństwa seniorów.
Zebrani w sali widowiskowej mogli obejrzeć krótki film ilustrujący, jak działają przestępcy wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka”.
Część koncertową poprowadziła Dorota Wojtkowska - kierująca Domem Dziennego Pobytu „Senior”, działającym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Na początek na scenie powitała dzieci z Przedszkola nr 2 „Słoneczko”, które wykonały piosenki m.in. o bezpieczeństwie. Swój repertuar zaprezentowali też Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, soliści Alicja Mieszało („Oberek”), Czesław Jakubik (Kapela Praska) oraz Grupa Teatralna „Domino” (Dom Dziennego Pobytu „Senior”).
J.P.
Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl