Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaI Otwarte Mistrzostwa Wyszkowa w Steel Dart

(Zam: 05.10.2022 r., godz. 09.38)

W Wyszkowie 16-17 września odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Wyszkowa w Steel Dart. Organizatorem zawodów był Wyszkowski Klub Darta.

Zmagania rozpoczęły się od piątkowego turnieju deblowego, w którym uczestnicy rywalizowali ze sobą w formule 501 Double Out do trzech wygranych legów. Po siedmiu godzinach pełnych emocji triumfowała para Marcin Jasiński/Piotr Cichociki (Pułtusk). Miejsce drugie zajęli Mateusz Wiewióra/Kamil Stańczyk (Warszawa), a na najniższym stopniu podium stanęli Arkadiusz Leska/Radosław Łoński (Szczytno). Tuż za podium uplasowali się Adrian Zgórzak/Marek Kubowisz (Warszawa).

W sobotę natomiast zawodnicy rywalizowali indywidualnie. O tytuł historycznego I Mistrza Wyszkowa w Steel Dart grano w dwóch kategoriach - kobiecej i męskiej. Zawody rozpoczęły się w samo południe i trwały niemalże 10 godzin. Odbywały się w tej samej formule, co turniej deblowy z tym, że im dalsza faza, tym mecz przybierał dłuższy format legowy. U pań, wśród których grały chociażby reprezentantki Polski w tej dyscyplinie triumfowała Karolina Załawka (Opole), pokonując w finale Patrycję Głowacką (Warszawa). Brąz wywalczyła Emilia Drozd (Warszawa), która zwyciężyła Emilię Drozd (Warszawa). U panów natomiast, po niezwykle zaciętej rywalizacji, a po drodze i niemałych niespodziankach, najlepszy okazał się być Dawid Kowalski (Skierniewice), którego wyższość uznać musiał Arkadiusz Leska (Szczytno). Smak porażki w półfinałach poczuli Damian Gryżewski (Warszawa) oraz Piotr Jasiński (Pułtusk) i to oni spotkali się ze sobą w meczu o trzecie miejsce, w którym to zwyciężył ten pierwszy.

Warto podkreślić, że w zawodach udział wzięło ponad 100 darterów z całej Polski, między innymi z Warszawy, Szczecina, Radomia, Opola, Szczytna, Wołomina, Pułtuska czy Skierniewic. Cieszy fakt, że w Wyszkowie rozwija się nowa dyscyplina sportowa, którą jest dart. Jak widać, przyciąga ona osobowości z wielu miejsc i sprawia, że o Wyszkowie jest głośno. Oby więcej takich inicjatyw, które warto wspierać. Czekamy na kolejne wieści sprzed tarczy!

Partnerzy mistrzostw: Piekarnia Wawie, Usługi Komunalne „Komgaz” Mirosław Milczarek, Mobilna Pracownia Reklamy AmbDesign, Projekt-Meble Wyszków, PS Serwis, Pizzeria Wilczy Smak Brańszczyk, Balia na kołach, DartLight, Restauracja Wyszkowianka. Zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku - Wyszkowski Klub Darta.
Organizatorzy


Komentarze

Dodane przez Tadeo, w dniu 05.10.2022 r., godz. 15.10
"...Brąz wywalczyła Emilia Drozd (Warszawa), która zwyciężyła Emilię Drozd (Warszawa)..." Cóż za zbieżność imion i nazwisk?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl