Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaĆwierćwiecze Rally Wyszków

(Zam: 04.10.2022 r., godz. 09.41)

Za nami kolejna edycja Rally Wyszków – rajdu samochodowego rangi KJS, który od 25 lat odbywa się na ulicach Wyszkowa oraz okolicznych miejscowości. W jubileuszowym rajdzie wystartowało 45 załóg.

Rally Wyszków to rajd posiadający rangę sportową KJS (Konkursowa Jazda Samochodem – umożliwiająca zdobycie punktów do licencji sportowej). Impreza stanowiła VI Rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum, II Rundę Pucharu SOS PZMot, I Rundę Samochodowych Mistrzostw Automobilklubu Bialskopodlaskiego oraz IV Rundę Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego w „Super Sprintach”. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 47 załóg (ostatecznie wystartowało 45).
Tradycyjnie już impreza miała dwudniowy charakter. W sobotę 1 października odbyło się w sumie 11 prób sportowych (przejazdów na czas na określonej trasie) oraz 1 Nocna Super Próba (o Puchar Marpol, poza klasyfikacją generalną). Uczestnicy walczyli o korzystny czas na trasach wyznaczonych: na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, na terenie Nadleśnictwa Wyszków, przy szkole w Rząśniku, na Placu Forum w Rząśniku, na placu targowym w Wyszkowie oraz po raz pierwszy w Mostówce (Marpol).

W niedzielę 3 października rajdowy korowód zawitał do centrum miasta, a dokładniej na wyłączoną z ruchu ulicę Sowińskiego (od ronda im. Kardynała S. Wyszyńskiego do ul. Prostej). Tradycyjnie drugi dzień rajdu otworzyła parada uczestników i gości (samochody rajdowe oraz pojazdy zabytkowe), która przejechała ulicami Wyszkowa i zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis. Kierowcy następnie przystąpili do rywalizacji w najbardziej widowiskowej Super Próbie o Puchar Burmistrza Wyszkowa oraz Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum.

Po zakończeniu Super Prób podsumowano wyniki rajdu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Łukasz Czeczot/Paweł Bandzarewicz (Ford Fiesta ST) przed załogą Kacper Terlikowski/Patryk Rybarczyk (Subaru Impreza) oraz Piotr Pezowicz/Dawid Piwko (BMW e36 318ti).

Najlepsi w poszczególnych klasach:

K1 – Wiśniewski/Wiktorowicz (Fiat Seicento)
K2 – Kisły/Kisły (Peugeot 106)
K3 – Pezowicz/Piwko (BMW e36 318ti)
K4 – Czeczot/Bandzarewicz (Ford Fiesta ST)
RWD – Pezowicz/Piwko (BMW e36 318ti)
Gość – Terlikowski/Rybarczyk (Subaru Impreza)
Super Próba o Puchar Burmistrza Wyszkowa – Kraciuk/Makarewicz (Audi A4 Kombi)

Oprócz przejazdów w ramach rajdu kibice mogli obejrzeć w niedzielę pokazy i ekspozycje przygotowane m. in. przez Policję oraz Państwową Straż Pożarną. Całość tradycyjnie koordynował prezes AK Centrum Witold Prószyński.

Turu

Komentarze

Dodane przez MAR, w dniu 04.10.2022 r., godz. 10.03
Mimo całej sympatii do imprezy przydało by się odświeżenie formuły, choćby przez zmianę miejsca super próby.
Dodane przez ~(), w dniu 07.10.2022 r., godz. 13.32
Daszyńskiego jest świeżutka 😀

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl