Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, KonstantegoNawigacja rowerowa z serii Garmin Edge

(Zam: 03.10.2022 r., godz. 09.24)

Firma Garmin, światowej klasy producent urządzeń nawigacyjnych i elektroniki sportowej w swojej ofercie ma także sprzęt dla kolarzy. Mowa o serii komputerów treningowych Edge, które łączą w sobie funkcje licznika rowerowego, dziennika treningowego i nawigacji rowerowej. Jak wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie Garmin Edge?Urządzenia dla początkujących kolarzy
Kolarze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladem powinni zwracać uwagę jedynie na podstawowe opcje. W ich przypadku dobrym wyborem będzie Garmin Edge 130 lub 130 Plus. To niewielkie nawigacje rowerowe z wyświetlaczem o przekątnej 1,8 cala. Na jednym ładowaniu wytrzymują do 15 godzin (Edge 130) lub do 12 godzin (Edge 130 Plus).
Dokładną nawigację zapewnia moduł GNSS współpracujący z sieciami GPS, GLONASS i GALILEO oraz wysokościomierz barometryczny, ustalający wysokość na podstawie informacji o zmianie ciśnienia. Oba liczniki pozwalają na kierowanie po wgranym do pamięci urządzenia kursie.
W najprostszych modelach producent nie zaimplementował zbyt wielu funkcji treningowych. Na uwagę zasługuje jednak obsługa segmentów Stravy, funkcja LiveTrack oraz pomiar pułapu tlenowego. Lepszy z modeli pozwala także na wyścig z wirtualnym partnerem. Obsługa protokołów ANT+ i Bluetooth gwarantuje wsparcie dla zewnętrznych czujników mocy, prędkości i kadencji.

Nawigacja rowerowa dla średnio zaawansowanych
Sportowcy, którzy mają już za sobą kilka pierwszych sezonów i wiedzą czego oczekują od elektroniki, mogą wybierać spośród modeli Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830. Zasadnicza różnica między seriami polega na tym, że modele 8XX są wyposażone w ekran dotykowy, a modele z serii 5XX są w pełni analogowe.
W obu przypadkach ekran ma przekątną 2,6 cala, a wbudowany akumulator starcza nawet na 20 godzin ciągłej pracy. Serie Edge 5XX i 8XX współpracują z nawigacją, ale w odróżnieniu od modeli 130 umożliwiają korzystanie z interaktywnej mapy topograficznej terenu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na precyzyjną nawigację w mieście i poza nim. Użytkownik ma też możliwość dodawania nowych map, w tym korzystania z profesjonalnych Garmin Cycle Map dla rowerzystów.
Inne opcje obejmują nawigację po kursie, a w modelach z dotykowym wyświetlaczem także wyszukiwanie konkretnych adresów, wyszukiwanie punktów POI oraz wytyczanie trasy bezpośrednio w urządzeniu. Więcej o nawigacji rowerowej w modelach Garmin Edge przeczytamy tutaj: https://www.abcgps.pl/nawigacja-rowerowa
Środkowy segment nawigacji dla rowerzystów Edge został także mocno rozbudowany jeżeli chodzi o opcje treningowe. Pojawiła się obsługa treningów interwałowych i zaawansowanych, kalendarz treningów czy monitorowanie parametru FTP. Kolarze ćwiczący w zespole mogą także wykorzystać funkcję Group Track do monitorowania położenia poszczególnych zawodników. Ciekawostką jest także pomiar dynamiki jazdy na rowerze szosowym i MTB.
Nawigacja rowerowa z serii 530 i 830, poza współpracą ze standardowymi czujnikami, oferuje też opcję obsługi inteligentnych przerzutek Shimano Di2.

Garmin Edge dla profesjonalistów
Dla zaawansowanych kolarzy, którzy regularnie przygotowują się do zawodów i potrzebują utrzymać najlepszą możliwą formę przez cały rok można polecić najnowsze modele Garmin Edge 1040. Oferują one pełną funkcjonalność znaną z Edge 530 i 830. Jedną z różnic między najwyższym a średnim segmentem jest to że w urządzeniu 1040 pojawiła się możliwość obsługi karty pamięci na której można przechowywać dodatkowe mapy. W najnowszej odsłonie można też znaleźć alarm antykradzieżowy oraz tryb „Find My Edge”, który ułatwia znalezienie elektroniki.
Nawigacja dla kolarzy Edge 1040 łączy w sobie wszystkie możliwości oferowane przez nowoczesne komputery Edge 530 i 830 z wygodą korzystania z dużego ekranu oraz pojemnym akumulatorem. Całkowitą nowością są sugestie dotyczące codziennych treningów (znane chociażby z zegarków sportowych Garmin).
Liczniki rowerowe Garmin Edge od lat wyznaczają wysoko położoną poprzeczkę dla konkurencji. Rozbudowane funkcje nawigacyjne oraz bogaty pakiet opcji treningowych pozwalają cieszyć się sprzętem kolarzom na każdym poziomie zaawansowania – od zupełnych amatorów po profesjonalistów. Jednocześnie wysokiej jakości komponenty oraz klasa wodoszczelności IPX7 gwarantują, że komputer będzie dobrze służył przez lata.


Materiał promocyjny

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta