Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaRhinos awansowali do fazy play-off

(Zam: 01.10.2022 r., godz. 09.41)

W sobotę 24 września Rhinos Wyszków po raz drugi pokonali litewski zespół Kowno Dukes, tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek PFL9, którego będą gospodarzem.

Spotkanie odbyło się na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Był to rewanż za wcześniejszą potyczkę wyraźnie wygraną przez Rhinos w Suwałkach. Nosorożce przed własną publicznością zaprezentowały się bardzo pewnie. Praktycznie bezbłędnie grająca defensywa zapobiegła jakiejkolwiek zdobyczy punktowej rywali, wydatnie za to ułatwiając poczynania wyszkowskiej formacji ataku. Ta natomiast nie próżnowała. Trzy przyłożenia zanotował po akcjach biegowych Dominik Buczek, dwa Kacper Jaszewski, jedno dołożył po podaniu Jaszewskiego Piotr Wykowski. Trzykrotnie za 1 punkt podwyższał Łukasz Berbeć, jedno podwyższenie za dwa punkty wywalczył natomiast Bartosz Morka. Rhinos wygrali 41:0.

Rhinos Wyszków – Dukes Kowno 41:0

Rhinos:

Formacja defensywna: M. Waśkiewicz, M. Zaręba, M. Ptak, K. Kukwa, D. Kanownik, Ł. Rylski, M. Lubański, K. Urbaniak, H. Morka, D. Kuchta, O. Marczak, J. Kortiuk, D. Pniewski, J. Sema, T. Iwański, H Dąbrowski, M. Mroczek, K. Wykowski.

Formacja ofensywna: K. Jaszewski, P. Jusiński, J. Kosewski, P. Piórkowski, M. Ślesik, K. Zawadka, Ł. Berbeć, P. Wykowski, D. Buczek, K. Lelujka, B. Morka, W. Wasilewski, K. Berbeć, W. Stankiewicz, Sz. Podgórski, Sz. Berbeć.

Kadra szkoleniowa: Bartosz Szymański (HC), Jarosław Rzemek (DC), Dominik Młynarski (OC), Mateusz Lubański (STC).

Ostatni mecz grupowy (wyjazdowe starcie z Dukes Ząbki) Rhinos rozegrają w niedzielę 2 października. Rozgrywki play-off (ćwierćfinały) będą rozgrywane w przedostatni weekend października, nie znamy jeszcze rywala Rhinos.

- Pierwszy mecz z Dukes Kowno niósł ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po rywalu. W drugim spotkaniu już wiedzieliśmy na co ich stać i pewnie szliśmy po wygraną. Myśląc o finale dziewiątek nie mogliśmy pozwolić sobie na porażkę. Planem na ten mecz było zagrać na „zero" z tyłu, uniknąć kontuzji i ograć młodych zawodników, którzy mogą w późniejszym etapie sezonu odegrać kluczowa rolę. Wspierani przez publiczność na własnym stadionie zrealizowaliśmy wszystkie założone cele i pewnie dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Na duży plus na pewno zasługuje linia ofensywna, która wykonała niesamowitą pracę na boisku oraz cały blok defensywny, który co chwilę dawał nam okazję na zdobycz punktową pod samym endzone rywala. Został nam ostatni mecz, natomiast później czekamy na fazę play-off przy dopingu naszych kibicow w Wyszkowie – skomentował mecz Prezes Rhinos i zawodnik, Piotr Wykowski.

W czasie sobotniego spotkania nie zabrakło wątku charytatywnego, z którego znani są Rhinos. Tym razem Nosorożce wsparły zbiórkę na rzecz maleńkiej Zuzi Szydłowskiej. Gratulujemy inicjatywy, a Zuzi życzymy zdrowia.

Tabela grupy A:

1. Rhinos Wyszków 6 +145
2. Dukes Ząbki 2 -69
3. Dukes Kowno 0 -76

Turu

Komentarze

Dlaczego nie na kol gospodyni miejskich
Dodane przez Dlaczego nie ma, w dniu 01.10.2022 r., godz. 19.47
Też chcemy doić kasę od PiS
Lodowisko! Lodowisko!
Dodane przez Dzieci, w dniu 02.10.2022 r., godz. 09.18
Chcemy lodowiska!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta