Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraRowerem po gminie Wyszków

(Zam: 30.09.2022 r., godz. 09.44)

Już po raz drugi Stowarzyszenie Łączy Nas Skuszew, wspólnie z sołtysem Skuszewa zorganizowało rodzinny rajd rowerowy, który odbył się w ostatnią niedzielę września.

Grupę niemal 60 rowerzystów przywitała na starcie rajdu, w siedzibie Stowarzyszenia, jego przewodnicząca Bogusława Pochmara. Każdy z uczestników otrzymał gadżety rowerowe oraz napoje i słodycze. Następnie prowadzący rajd Wojtek Kuska przedstawił wszystkim trasę, która tym razem przebiegała przez Rybienko Leśne, Deskurów, Ślubów, Gaj, Mostówkę do Skuszewa - łącznie ok. 35 km.

Uczestnicy odwiedzili między innymi dom św. Benedykta, zwany też „Domem za strugą” lub „Fiszorkiem”, gdzie w latach 1974-1978 przebywał ks. Kardynał Stefan Wyszyński. Celem wycieczki było jedno z największych i najpiękniejszych wrzosowisk, położone pod Mostówką, które szczególnie o tej porze roku zachwyca turystów.

Po niemal 4 godzinach jazdy, zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, na której czekała przepyszna zupa grochowa. Na zakończenie dzieci, w tym najmłodsza i najdzielniejsza 5- letnia Gabrysia, otrzymały dodatkowe nagrody niespodzianki.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Skuszewa biorącym udział w rajdzie, naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym z nami grupom rowerowym Waldemara Ambroziaka i Grupie Rowerowej Wyszków Moje Miasto Jacka Szymanika.
Podziękowania składamy również Firmie Sport Atelier Magdalena i Łukasz Góralewscy za wsparcie w organizacji rajdu.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Wyszków.

Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew
Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl