Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryProdukował bimber we własnym mieszkaniu

(Zam: 23.09.2022 r., godz. 08.16)

Aparaturę oraz ponad 400 litrów alkoholu zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa. 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa grozi do roku wzięzienia.

Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie 29 września ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa odbywa się nielegalna produkcja alkoholu.  Pojechali pod ustalony adres - pomimo wielokrotnego pukania do drzwi i dobiegających z wewnątrz mieszkania odgłosów, nikt nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o wejściu przez jedno z okien znajdujących się na balkonie. Wsparli ich strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.   
W mieszkaniu mundurowi zastali 64-letniego wyszkowianina, który nielegalnie produkował alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 pojemników, tzw. zacieru oraz wydestylowanego już alkoholu, beczki z zacierem, a także jeszcze gorącą metalową beczkę wraz ze specjalną aparaturą, która znajdowała się w kuchni. Łącznie ponad 400 litrów. Mężczyzna twierdził, że wszystko, co wyprodukował miało być na jego użytek.
64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i do roku więzienia.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie
Komentarze

hipokryci
Dodane przez Lud, w dniu 23.09.2022 r., godz. 08.43
Człowiek się napracował, a po załączonym zdjęciach widać, że rzetelnie wykonywał swoją pracę, a jakaś kapusta bez żadnej refleksji zniszczyła owoce jego pracy. Jakoś nie znajduje w sobie śladu poparcia do takich działań. Wstyd, tyle się mówi o produktach regionalnych, a tu areszt, grzywny. To nieludzkie
Dodane przez Pede, w dniu 23.09.2022 r., godz. 09.39
oj tam, oj tam przecież nie rozprowadzał alkoholu na targowisku. Uniewinnić!
Wyrozumiale
Dodane przez Iza Bella, w dniu 24.09.2022 r., godz. 17.39
To chyba robił ten bimber na jabłkach? Uważam, że za pierwszym razem dać wyrok w zawiasach. Starszy gość, otrzeźwieje, będzie wytwarzał tylko wino. Np. Cydr jabłeczny!
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2022 r., godz. 00.53
Powstawał płyn do dezynfekcji podług o zapachu zielonego jabłka.
Dodane przez Cyrk, w dniu 26.09.2022 r., godz. 13.06
Karać tylko w przypadku, gdy nie szanuje receptury.
Beczka łokowity
Dodane przez Abstynent, w dniu 28.09.2022 r., godz. 18.13
Uniewinnić znakomitego nalewkaża,raz się zdażyło że narobił chłopina łokapinkę za dużo łokowity a policjanty zaraz:areśtować,karać wszak to nie po chrześcijańsku,tak się nie godzi(oby ci co go aresztowali,chodzili po wodzie i pić prosili).Musiał znależć się konfident co go cztery litery zabolały i zapodał na komendę.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta