Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 grudnia 2023 r., imieniny Jaremego, Mikołaja„Wstrzymać się” - radni o rozbudowie WOSiR-u

(Zam: 22.09.2022 r., godz. 16.59)

Prawdopodobnie w najbliższym czasie nie rozpocznie się planowana rozbudowa Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, której koszt miałby wynieść ok. 20 mln zł. Radni postulują odłożenie jej w czasie.

Po dwóch przetargach wiadomo, że inwestycja kosztowałaby ok. 20 mln zł, przy czym gmina ma w budżecie na ten cel jedynie 5,7 mln zł. Rozbudowa budynku WOSiR przy ul. Kościuszki miałaby zapewnić lepsze warunki pracy nie tylko zatrudnionym w ośrodku i klubom sportowym, ale też zapewnić nową siedzibę Ośrodkowi Pomocy Społecznej mieszczącemu się dziś w parterze bloku przy ul. 3 Maja. Żaden radny nie kwestionuje, że pracownicy OPS-u od lat pracują i przyjmują interesantów z w złych warunkach i nowa siedziba jest potrzebna.

Perspektywa przyszłorocznego budżetu maluje się jednak mało optymistycznie. Skarbnik Dariusz Korczakowski już określa budżet 2023 r. jako trudny - przed gminą rozstrzygniecie przetargu na dostawę energii elektrycznej. Nie trudno się domyślić, że samorząd będzie musiał płacić znacznie więcej niż teraz (obowiązują jeszcze stawki sprzed dwóch lat). Podwyżki może nieco złagodzić realizowana wymiana lamp ulicznych na LED-we, co nie zmienia faktu, że podwyżki i tak będą drastyczne.

Podczas obrad komisji Rady Miejskiej 22 września radni, na prośbę skarbnika, wyrazili opinię co do dalszych losów przebudowy WOSiR. „Wstrzymać się” - to słowo padło z ust wszystkich, którzy zabrali głos.
- Całe przyszłoroczne wydatki majątkowe trzeba by było przeznaczyć na budowę WOSiR-u. Drożeją prąd, gaz, materiały, robocizna - proponuję zostawić przebudowę, zaczekać, może sytuacja na rynku ustabilizuje się, może uda nam się pozyskać inne środki zewnętrzne - stwierdził Jan Abramczyk.
- Też tak uważam, sytuacja jest trudna. Podzielam opinię, by wstrzymać się z inwestycją - dodał Eugeniusz Zaremba.
Podobnie wypowiedzieli się Paweł Turek, Czesław Lach, Elżbieta Piórkowska czy Bogdan Osik.
Przypomnijmy, że gmina Wyszków pozyskała na inwestycję 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Natasza, w dniu 22.09.2022 r., godz. 20.09
Nie jest źle, Ukraińcom się podoba. Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie - mówią.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta