Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaPraca w Wyszkowie - jaka jest sytuacja na rynku pracy?

(Zam: 20.09.2022 r., godz. 15.42)

Wyszków to miasto w województwie mazowieckim, które jest dość znaczącym gospodarczo miejscem. Jego znaczenie wynika w dużej mierze z posiadania ważnego węzła transportowego, gdzie przeplata się wiele dróg międzynarodowych. Jest to też miasto, które ciągle próbuje znaleźć nowe sposoby na zainteresowanie pracowników. Co dokładnie wyróżnia sytuację na rynku pracy w Wyszkowie? Warto na to spojrzeć.

Wyszków – jakie sektory są tu kluczowe?
Każde miasto posiada swoje wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że dane sektory i branże rozwijają się lepiej od innych. Jak wygląda to w przypadku Wyszkowa? Z racji na to, że przez miasto to przechodzą drogi międzynarodowe łączące Helsinki, Kowno, Warszawę i Pragę, znaleźć można tutaj bardzo dużo warsztatów samochodowych i innych miejsc związanych z serwisem pojazdów. Nie zabraknie tutaj również działalności związanych z handlem hurtowym i detalicznym.
Z racji na ciągle postępujące zmiany infrastrukturalne Wyszkowa, dużą popularnością cieszy się tutaj branża budowlana. Nie można zapomnieć również o turystycznym aspekcie tego miasta – niedaleko Bugu znajduje się ośrodek letniskowy. Wypoczynek i leczenie dostępne jest też w znanym Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej. Wszystko to zwieńczają wszelkiego rodzaju placówki handlowo-usługowe, które stanowią resztę działalności przedsiębiorstw Wyszkowa.

Kto znajdzie tutaj pracę?
Jak w każdym mieście, również w Wyszkowie można spotkać się z dużą liczbą zawodów deficytowych. W takich przypadkach łatwo znaleźć jest pracę, a wszystko to przez trudność pracodawcy w odrzuceniu jakiegokolwiek specjalisty.
Jakie branże są najbardziej deficytowe w Wyszkowie?
- Budowlana – brakuje wszelkiego rodzaju specjalistów, a w tym operatorów maszyn do prac z ziemią, inżynierów budowlanych, dekarzy, tynkarzy i pracowników fizycznych bez wykształcenia.
- Transport – brakuje kierowców i kurierów, a szczególnie tych, którzy posiadają kategorię C+E. Oczywiście ze znalezieniem pracy nie będą mieli problemu również kierowcy kategorii B.
- Administracja biurowa – tutaj brakuje pracowników biurowych, asystentów działu technologicznego, spedytorów krajowych oraz dyspozytorów.
- Samochodowa – potrzebni są blacharze i lakiernicy.
- Gastronomia – brakuje szefów kuchni oraz kucharzy.
- Usługi – o pracę z łatwością mogą starać się fryzjerzy i kosmetyczki.
Trudności ze znalezieniem pracy nie powinny mieć również osoby związane z branżą medyczną, psycholodzy, psychoterapeuci, nauczyciele oraz opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Jak prawie w każdym miejscu w Polsce istnieje nadwyżka filozofów, politologów i absolwentów kulturoznawstwa. Za dużo jest również tłumaczy i filologów. Aktualne oferty pracy znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/praca/wyszkow.

Jak znaleźć pracę w Wyszkowie?
W dzisiejszych czasach możliwości poszukiwania pracy są liczne. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów jest skorzystanie z nowoczesnych portali, które oferują dostęp do tysięcy ofert. W ten sposób każdy może znaleźć coś, co będzie dla niego odpowiednie. Warto też skorzystać z kalkulatorów zarobków, takich jak https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen – to prosta metoda na obliczenie, czy kwestie finansowe danej oferty będą dla nas zadowalające w dłuższej perspektywie.


Materiał promocyjny

Komentarze

Dodane przez roms, w dniu 24.09.2022 r., godz. 13.33
To o naszym Wyszkowie jest ten artykuł?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta