Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaDuży pożar w Rząśniku (aktualizacja)

(Zam: 20.09.2022 r., godz. 10.00)

Ogień wybuchł 19 września w budynku wielorodzinnym przy ul. Wyszkowskiej. Do szpitala zostały przetransportowane 2 osoby.

Jak informuje wyszkowska policja, w bloku mieszka ponad 20 osób (8 rodzin). W chwili, kiedy wybuchł ogień, w środku było 12 osób. Część osób samodzielnie opuściła budynek, natomiast kilku osobom pomogli sąsiedzi. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka.
Śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki będą wyjaśniać przyczynę pożaru. Oględziny miejsca i zabezpieczanie śladów odbyło się przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa.
„Wszystkim osobom, które wspierały poszkodowanych w ewakuacji przed przybyciem służb, a następnie udzielały pomocy gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc” - podkreśla wyszkowska policja.
Przez pewien czas ul. Wyszkowska była zablokowana w obu kierunkach. Potem Rych odbywał się wahadłowo.
***
AKTUALIZACJA: Policjanci wstępnie ustalili przyczynę pożaru budynku wielorodzinnego, do którego doszło 19 września w Rząśniku. Z ustaleń śledczych wynika, że 73-letnia mieszkanka bloku wybrała popiół z pieca centralnego, który znajdował się w jej mieszkaniu i w metalowym wiaderku wystawiła na balkon. W pewnym momencie kobieta poczuła dym i zauważyła ogień na swoim balkonie. Chcąc ugasić pożar otworzyła drzwi balkonowe. Wtedy ogień natychmiast wdarł się do mieszkania i szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie
Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 20.09.2022 r., godz. 15.11
baju baju

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta