Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2022 r., imieniny Cypriana, JustynyNapad przy ul. Sowińskiego, sprawcy ukradli telefon

(Zam: 19.09.2022 r., godz. 14.29)

Dwoje sprawców napadło w centrum Wyszkowa na obywatela Ukrainy. Zabrali mu telefon komórkowy i uciekli. Wpadli w ręce policji, bo jeden z nich wyjrzał przez okno pobliskiego bloku.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny wyszkowskich policjantów dostał zgłoszenie o rozboju, którego ofiarą padł obywatel Ukrainy. Do zdarzenia doszło na ul. Sowińskiego po godz. 4.00. Z relacji poszkodowanego wynikało, że zaatakowały go dwie osoby. Najpierw doszło do szarpaniny między ofiarą a atakującym mężczyzną. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, podbiegła kobieta i z jego ubrania zabrała telefon komórkowy warty ponad 800 zł. Ukrainiec chciał go odzyskać i pobiegł za napastnikami. Wtedy został uderzony drewnianym przedmiotem.

Mundurowi najpierw pojechali z obcokrajowcem do szpitala, w którym otrzymał pomoc medyczną. Na szczęście nie został poważnie ranny i nie wymagał hospitalizacji. Następnie policjanci i poszkodowany wspólnie pojechali na miejsce przestępstwa i krok po kroku ustalali przebieg zdarzenia. Tym sposobem kilkanaście metrów dalej odnaleźli drewniany przedmiot, którym jeden z napastników uderzał.

W tym czasie trwały także czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymani agresorów. Poszukiwany sprawca rozboju był na tyle zaciekawiony tym, co robi policja na miejscu zdarzenia, że wyjrzał przez okno jednego z pobliskich bloków. Wtedy obywatel Ukrainy zauważył i rozpoznał napastnika. Funkcjonariusze natychmiast poszli do wskazanego mieszkania. Drzwi otworzył im 31-letni mieszkaniec Wyszkowa. W środku była towarzysząca mu kobieta, 38-letnia wyszkowianka. Oboje zostali zatrzymani w policyjnych celach. W chwili zatrzymania w ich organizmach był po ponad promilu alkoholu.

W niedzielę na podstawie zebranego materiału dowodowego mieszkańcy Wyszkowa usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl