Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyPiękne nasze Kurpie Białe! Konkurs rozstrzygnięty

(Zam: 19.09.2022 r., godz. 10.08)

Konkurs fotograficzny „Kurpie Białe – moja mała Ojczyzna”, którego tematem było piękno ziemi kurpiowskiej, dobiegł końca. Zgłoszono do oceny 35 prac. 13 września 2022 roku jury oceniło nadesłane prace i przyznało nagrody. Konkurs dofinansowany z budżetu powiatu wyszkowskiego.

Zwycięzcą konkursu został Michał Malinowski za zdjęcie „Pan las o wschodzie słońca”. Drugie miejsce zajęło zdjęcie „W zaciszu Uroczej” wykonane przez Katarzynę Gorczycę. „O wschodzie” to zdjęcie zdobywcy III miejsca Damiana Bajkowskiego.
Laureaci otrzymali bony podarunkowe do wykorzystania w sklepie z artykułami AGD/ RTV.

Konkurs był otwarty dla wszystkich, którzy dostrzegają piękno Kurpi Białych. Zdjęcia miały być wykonane na terenie powiatu wyszkowskiego, w czasie trwania konkursu,
od 15.07.2022 do 31.08.2022. Konkurs był skierowany do amatorów i profesjonalistów – bez względu na wiek. Każdy, kto zachwyca się pięknem Kurpi Białych, jego przyrodą, tradycją i kulturą, miał szanse pokazać, jak widzą to piękno jego oczy.

Zostało zgłoszonych 35 prac. Nadesłali je i starsi, i trochę młodsi, m.in. uczniowie szkół podstawowych. I nie tylko mieszkańcy ziemi wyszkowskiej, ale byli też uczestnicy z Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Indywidualne spojrzenie uczestników na piękną ziemię kurpiowską zafascynowało jurorów. Dziękujemy wszystkim, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” powstało w miejscowości Leszczydół Nowiny w 2015 roku. Komitet założycielski stanowią mieszkańcy.
Głównym celem działalności stowarzyszenia jest promocja kultury wśród mieszkańców wsi i najbliżej okolicy. Istotna jest integracja społeczna i międzypokoleniowa. Prowadząc różnego rodzaju projekty stowarzyszenie stara się angażować w ich tworzenie wszystkich mieszkańców, w tym dzieci i młodzież. Szczególne miejsce w działaniach zajmuje nasza Mała Ojczyzna – Leszczydół Nowiny. Chcemy też jednak odkrywać przeszłość i piękno Kurpi Białych i Puszczy Białej. Bo nasza miejscowość jest ich nierozerwalną cząstką. Stowarzyszenie aktywnie działa i tempa nie zwalnia. Zrealizowało już kilka ważnych i ciekawych projektów - „Wielka historia Małej Ojczyzny”, „Co kryje nasza ziemia”, „Mapa mogił i cmentarzy wojennych”, „Wyszków w epoce PRL”. To tylko niektóre z nich. Aktywność członków stowarzyszenia i jego prezesa Artura Gałązki sprawia, że podejmowane projekty kończą się zawsze sukcesem i są ciekawe dla osób w różnym wieku. Ich realizacja jest możliwa dzięki współpracy z wieloma instytucjami, m.in. z gminą Wyszków i powiatem wyszkowskim. Zapraszamy instytucje i osoby prywatne do współpracy ze stowarzyszeniem, aby wspólnie odkrywać przeszłość i piękno naszej Małej Ojczyzny.
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość”
 • Miejsce 1. Michał Malinowski "Pan las o wschodzie słońca"
  Miejsce 1. Michał Malinowski "Pan las o wschodzie słońca"
 • Miejsce 2. Katarzyna Gorczyca, "W zaciszu Uroczej"
  Miejsce 2. Katarzyna Gorczyca, "W zaciszu Uroczej"
 • Miejsce 3. Damian Bajkowski, "O wschodzie"
  Miejsce 3. Damian Bajkowski, "O wschodzie"

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl