Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WerySpowodował wypadek i uciekł - 17-latek aresztowany

(Zam: 15.09.2022 r., godz. 14.24)

Do aresztu trafił 17-letni mieszkaniec gminy Wyszków. Mimo zakazu wsiadł za kierownicę golfa, spowodował wypadek i uciekł nie udzielając pomocy rannemu motorowerzyście. Okazało się, że wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i ukradł auto.

W minioną sobotę dyżurny wyszkowskiej policji dostał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 62 w Kręgach (gm. Somianka). Na miejsce przyjechali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy rannemu 70-letniemu motorowerzyście. Mieszkaniec Wyszkowa poważnie ranny został przetransportowany do szpitala. Natomiast sprawca wypadku nie udzielił pomocy rannemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Przed przybyciem służb, ratowaniem życia motorowerzysty zajęli się inni kierowcy, którzy ruszyli również w pościg za kierowcą golfa. Uciekinier na tyle szybko odjechał, że zniknął z pola widzenia świadków i ukrył auto.

Na miejscu pracowali policjanci drogówki oraz śledczy, których zadaniem było ustalenie okoliczności wypadku. Technik kryminalistyki wykonywał oględziny miejsca, sporządzał szkice zdarzeniowe oraz zabezpieczał ślady.
Trwały poszukiwania kierowcy osobówki. Do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie spływały liczne sygnały, które mundurowi analizowali i sprawdzali. Właśnie dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się szybko odnaleźć auto, które zostało ukryte pod Wyszkowem. Wtedy policjanci już podejrzewali, że to 17-latek z gminy Wyszków może być sprawcą wypadku.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nastolatek w chwili zdarzenia był w trakcie ucieczki z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Już w tak młodym wieku miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ już wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci ustali, że uciekinier może być w Warszawie. Przypuszczenia potwierdziły się. 17-latek wpadł w ręce stołecznych policjantów w poniedziałek, kiedy dopuścił się kradzieży sklepowej w jednej z warszawskich drogerii. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do celi Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy. Do mundurowych zgłosił się również właściciel golfa, który złożył zawiadomienie o jego kradzieży. 17-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca, nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, a także naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Zarzucono mu też kradzież volkswagena.

W czwartek rano Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec 17-latka najsurowszy środek zapobiegawczy - tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie


Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta