Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinySeria podpaleń w Popowie-Parcelach, sprawca zatrzymany

(Zam: 15.09.2022 r., godz. 09.18)

32-latek z Warszawy aż cztery razy podpalił domki letniskowe i pustostany w Popowie-Parcelach (gmina Somianka). Wartość strat szacuje się na 140 tys. zł.

Do serii podpaleń domków letniskowych i pustostanów doszło w miniony weekend. Jednej nocy strażacy interweniowali aż 3 razy (pialiśmy o tym w artykule - link ). Kiedy zdążyli wrócić do koszar, wybuchał kolejny pożar. W jednym przypadku nawet nie zdążyli dokończyć akcji gaśniczej, a już wydobywał się dym z kolejnego budynku kilkadziesiąt metrów dalej. Było jasne, że to nie przypadek. Sprawą zajęli się policjanci z Wyszkowa i lokalnego posterunku. 

Ostatnie, czwarte podpalenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. W każdym przypadku na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady, które jednoznacznie wskazywały na umyślne podpalenia dokonane przez tego samego sprawcę. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, koncentrując się m.in. na obserwacji okolic, w których wystąpiły podpalenia, przesłuchując pokrzywdzonych i świadków.

Po dokładnej analizie zebranych dowodów i intensywnej pracy policjanci jeszcze w poniedziałek wytypowali sprawcę podpaleń. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domku letniskowym w tej samej wsi, w której dochodziło do pożarów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 32-latek usłyszał  zarzuty uszkodzenia mienia poprzez umyślne podłożenie ognia. Mieszkaniec Warszawy przyznał się do podpaleń, ale nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.  Grozi mu do 5 lat więzienia. Mieszkaniec stolicy będzie musiał również naprawić wyrządzone szkody.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie


Komentarze

zwolniony
Dodane przez piotr, w dniu 18.09.2022 r., godz. 13.43
Podpalacz zwolniony z dozorem w dni robocze. To ta sprawiedliwosc. To kpiny z obywateli płacących podatki. A mieszkancy w strachu, zwłaszcza w weekendy. Moze trzeba powołac Straz Obywatelską jak w PRL skoro słuzby niewydolne.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl