Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, Sabiny"Zielony bankiet" u seniorów

(Zam: 14.09.2022 r., godz. 11.21)

Sałatki, pyszne leczo, dania z warzyw i owoców - seniorzy chcą jeść zdrowo i smacznie. W Domu Dziennego Pobytu „Senior” powołali grupę „Zwolennicy zdrowego stylu życia” i zaprosili rówieśników na poczęstunek.

Dom działa w Ośrodku Pomocy Społecznej i skupia osoby starsze zapewniając im różne formy zajęć, możliwość aktywnego spędzania czasu i integracji. Od niedawna seniorzy realizują nowy projekt „Zielony bankiet” poświęcony zdrowemu stylowi życia. 25 sierpnia w Domu Dziennego Pobytu odbyli spotkanie z dietetyczką, która przygotowała obszerny wykład z prezentacją na temat zdrowego odżywiania osób w wieku 65+. Spotkanie poprzedziły warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy przygotowali zdrowy i smaczny poczęstunek. Mieli też warsztaty ruchowe. A wszystko to finansuje budżet województwa mazowieckiego.
Z kolei 13 września zielony bankiet odbył się w ogrodzie przed siedzibą placówki. Kierownik domu Dorota Wojtkowska przedstawiła członków grupy zwolenników zdrowego stylu życia. Liderem jest Zuzanna Łubkowska, a członkami Edward Piasecki, Hanna Gałązka, Jadwiga Szymanik, Krystyna Aleksandrowicz.
- Gratuluję inicjatywy podjętej przez pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu,. Cieszę się, że chce się państwu chcieć i podejmujecie nowe aktywności, bo to nie pierwsza wasza inicjatywa i mam nadzieję, że nie ostatnia - podkreśliła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz. - Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie to zwieńczeniem dotychczasowych działań, ale też zapowiedzią kolejnych związanych ze zdrowym stylem życia. Może uda się państwu pozyskać kolejne dofinansowanie. Jestem przekonana, że wasza energia, radość, samozaparcie pozwolą wam trwać w zdrowym stylu życia.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl